גמילה מאלכוהול

הגמילה מאלכוהול יכולה להיות הגמילה הקשה ביותר לפי הנסיון שלי בליווי מכורים שהגיעו להיגמל,  גם הספרות המקצועית  מדברת על כך שתסמיני הגמילה של אלכוהול הם הקשים ביותר.
מכורים לחומרים קשים כמו אלכוהול וסמים,  נורא  מפחדים מהגמילה הפיזית, כלומר, מכאבי הגוף ומהתופעות הלא צפויות של הגוף ללא השימוש בחומר.
אך מניסיוננו במרכז אחרת החרדה מהגמילה היא גדולה יותר מכאבי הגמילה עצמם.
הפחד מהגמילה גורם לאיבוד פרופורציות ויוצר תחושות בלתי אפשריים ומחשבות שהם לא יוכלו להיגמל והם לא יעמדו בכאבי הגמילה של הגוף.
במרכז גמילה מאלכוהול "אחרת" באור עקיבא אנו עובדים עם אנשים שנורא מפחדים מהגמילה ועוזרים להם להירגע, מורידים אצלם את סף החרדה בכדי שיהיה להם יותר קל לעבור את הגמילה הפיזית מאלכוהול וסמים. אנחנו נותנים להם תמיכה מלאה וליווי אינטנסיבי בכדי שגמילתם הפיזית  לא תורגש באופן חריף.
כמו כן, מרכז אחרת לטיפולי גמילה מתמחה מזה 24 שנים בטיפולי גמילה. אנו עושים כמיטב יכולתנו לתת את המרב. האנשים שמגיעים אלינו משתפים שגמילתם היתה קלה בהרבה ממה שחשבו שתהיה.

התמכרות לאלכוהול

אם גם אתם החלטתם, ולא רק פעם אחת, כי אתם מפסיקים לשתות אלכוהול, אך זה לא עבד, אם הצלחתם לעשות הפסקות בשתיית אלכוהול לתקופות מסוימות, אך לאחר כל הפסקה חזרתם לשתות שוב לתקופה ממושכת, אתם כנראה סובלים מהתמכרות לאלכוהול. מהרגע שבו הבנתם כי אתם מכורים לאלכוהול וכי יש לכם בעיה, האחריות לצאת ממנה היא בידיים שלכם.

המכורים לאלכוהול משנים את אורח חייהם אשר משתנה עקב התנהגות מושפעת מהאלכוהול והם עלולים לאבד חברים, בני משפחה ומקום עבודה. ב"אחרת מרכז החלמה"  אנו מציעים לכם להיעזר באנשי המקצועי המומחים בתחום של גמילה מאלכוהול, להיגמל ולצאת לדרך חיים חדשה, דרך של חיים בריאים ונורמטיביים.

גמילה מאלכוהול – על הגורמים להתמכרות ועל התסמינים

בשונה מהתמכרויות אחרות, שתיית אלכוהול מותרת לפי החוק. רוב האנשים הנורמטיביים שותים אלכוהול באירועים משפחתיים, בטקסים חברתיים ועוד, אך כאשר האלכוהול הופך לדרך חיים, כאשר כמויות האלכוהול שאנו שותים הולכות וגדלות וכאשר אנו חשים סבל או מצוקה כאשר אנו לא נמצאים תחת השפעת האלכוהול, אנו מוגדרים כמכורים לאלכוהול.

יש גורמים רבים הקשורים להתמכרות לאלכוהול, סביבה חברתית, בריאות נפשית גנטיקה וסביבת הילדות. אנשים עם היסטוריה משפחתית של אלכוהוליזם, אנשים הנמצאים בקשר הדוק עם שתייני אלכוהול ואנשים הסובלים מבעיות נפשיות כמו חרדה, דיכאון או הפרעה נפשית אחרת נמצאים בסיכון גבוה של התמכרות למשקאות אלכוהוליים.

האלכוהול הוא חומר פסיכו – אקטיבי המשפיע על מערכת העצבים. המכור הנמצא תחת השפעת האלכוהול נמצא במצב של כושר שיפוט לקוי, הוא חש שינויים במצב רוח, מהרגשת אופוריה ועד להרגשת דכדוך, הוא עלול לחוות התפרצות של דחפים מיניים תוקפניים, מצבים של אובדן שליטה ולסכן את עצמו ואת הסובבים אותו.

ההתמכרות לאלכוהול גורמת לפגיעה ולנזקים למערכות גופניות רבות ולעתים אפילו לסכנת חיים מיידית. הגוף מתרגל לכמויות האלכוהול, ולכן המכור מגדיל בהדרגה את כמויות השתייה כדי להגיע לאותה השפעה, גופנית או נפשית, שהייתה לו כאשר כמויות השתייה היו קטנות יותר. כאשר המטופל מנסה להפסיק לשתות הוא חווה תופעות גופניות של רעד, הזעת יתר, התכווצות שרירים, לחץ דם מוגבר, דפיקות לב חזקות וחוסר תיאבון.

על הטיפול

תהליך הגמילה מאלכוהול נעשה בשני שלבים: גמילה פיזית וגמילה נפשית.

בתהליך הגמילה הפיזית יש להתמודד עם תסמיני הגמילה הגופניים כמו הזעה, דופק מהיר, בחילות, הקאות, חוסר מנוחה ועוד. כאשר תופעות הגמילה הפיזיולוגיות חולפות, יש צורך להתמודד עם הבעיות הפסיכולוגיות והנפשיות ולהגיע למצב שבו מסוגל המטופל להישאר נקי מאלכוהול למשך תקופה ארוכה.

בתהליך הגמילה הנפשית יש להתמודד עם בעיות לא פתורות מהעבר, בעיות שהביאו את המטופל למצב של התמכרות לאלכוהול. במקביל יש לטפל במשברים ובנושאים בחיי המטופל שהתפרקו עקב ההתמכרות כמו שיקום חיי המשפחה, שיקום חיי החברה ובעיות במקום העבודה. הטיפול הנפשי יגרום למכור להאמין בעצמו, לקחת את גורלו בידיו ולצאת לדרך חיים חדשה.

תהליך הגמילה מאלכוהול נחשב לתהליך מוצלח רק לאחר תקופה ארוכה שבה המטופל מצליח לשלוט על כמויות השתייה, מתנתק מהסביבה הקודמת וחי חיים נורמטיביים, בריאים ויצרניים.

מרכז גמילה מאלכוהול "אחרת"

זהו מרכז אינטימי עם מספר מטפולים קטן עם אווירה כפרית, משפחתית ורגועה. המרכז משלב שיטות טיפול מגוונות בתחום ההתמכרות והגמילה ומעסיק עובדים מקצועיים המומחים בתחומת. צוות המומחים כולל רופא פסיכטאר, נרקולוג – אח במקצועו, עובדים סוציאליים ועוד.

חייגו כעת