מרכז גמילה אחרת

הבית להמשך טיפול והחלמה

מרכז גמילה והחלמה אחרת מיועד לאוכלוסיה הבוגרת, ומותאם לכל מי שחווה בעיה או מצוקה בחייו – החל מבעיית התמכרות כלשהי (סמים, אלכוהול, הפרעות אכילה, תלות או שליטה במערכות יחסים, מין, הימורים, קניות ושימוש לרעה בתרופות עם מרשם) ועד למשברי חיים טראומתיים שעשויים לתפוס אותנו במהלך החיים (כתוצאה מאובדן קרובים, פיטורים ממקום עבודה, גירושים וכדומה), הפרעות חרדה, אישיות גבולית, דיכאון, פוסט טראומה, ובעיות אחרות.

המרכז הוא קטן ואינטימי, ומכיל עד חמש עשרה מטופלים בלבד.
המרכז הוקם כהשלמה לרצף טיפולי מלא שניתן במרכז גמילה אחרת. השהות בו נבנית על פי תכנית טיפולית ייחודית שמותאמת לכל מטופל, והיא נעה בד"כ בין חודש אחד לשלושה חודשים (עפ"י הצורך). לאחר סיום הטיפול במרכז ההחלמה, מציע מכון אחרת מסגרות נוספות להמשך טיפול, להעמקת ההחלמה ולבניית דרך חיים חדשה.

אנו במרכז החלמה אחרת מאמינים שלמעשה – כולנו מכורים, וזהו גם בסיס הגישה שלנו במרכז החלמה אחרת. כל המטפלים ואנשי הצוות שלנו הם מכורים מחלימים, שתפקידם ללמד את המטופלים, מתוך נסיונם האישי, דרך חיים חדשה – ללא ההרס העצמי של השימוש. דרך חיים חדשה, שמהותה היא חיפוש הקשר העמוק עם הנשמה, ולמידה הדרגתית מחדש – כיצד לקבל מהנשמה את כל מה שאנחנו צריכים – ממה שהטבע הפנימי שלנו מציע לנו: שקט, שלווה, רוגע, חופש, אהבה, תקווה, אמונה וכוח.

מכורים זקוקים לטיפול נכון בכדי לטפל בבעייתם. כשמטופל מקבל מענה נכון, כנה ואמיתי לבעייתו, הוא חש שהוא כבר איננו לבדו. כך מתחילה להתעורר אצלו הנשמה הרדומה.
תפקידנו במרכז החלמה אחרת לעורר את העולם הפנימי הזה, הקיים אצל כל מטופל. אנו מאמינים כי רק כך יכול להתעורר אצל המכור הרצון להחלים. ללא רצון זה לא יכולה להתקיים החלמה אמיתית. תפקידנו הוא לעורר את הרצון להחלים דרך התעוררות העצמי העמוק של האדם, וחיבור למקורות של כוח פנימי. התעוררות העולם הפנימי מביאה עמה התעוררות של הרוח ושל הכוח לשנות ולתקן.

אנו מלווים את המטופלים שלנו עד שאלה מגיעים להישגים גבוהים מאוד בכל תחומי חייהם. אנחנו לא מתפשרים על איכות בהחלמה. אנו מאמינים שמכורים בהחלמה יכולים להוציא מעצמם מקסימום של מימוש עצמי – שרק מחכה לצאת החוצה ולהתגלות. רק אם נסיר את החסימה שיוצרת ההתמכרות על היכולת למימוש עצמי – נוכל לאפשר לה לצאת ולהתגלות באמת. תפקידנו הוא לסייע למטופל להזיז את ההתמכרות הצידה, בכדי שאותו מטופל יוכל לחזור לחיות את חייו ולהגשים את חלומותיו.

מרכז גמילה בצפון – מן מרכזי גמילה המובילים בארץ

דרכנו היא דרך של כבוד עמוק למטופלים. אנו מכבדים את הסבל שסבלו כתוצאה מההתמכרות ואת הנשמה שלהם אשר מחפשת ריפוי והחלמה.
אנו מקפידים הקפדה יתרה על סביבה בטוחה, חמה ואוהבת ועובדים עם המטופלים ברגישות ובעדינות, כי תפקידנו הוא להגיע לשפה הפנימית והעמוקה של המטופלים. אנו מתייחסים אל הבית של מרכז ההחלמה כאל בית של משפחה, הפועלת מתוך התייחסות אוהבת בין חבריה.

לפני סיום תקופת שהייתו המתוכננת של המטופל במרכז, מתכנס צוות שלם של מומחים בנושא ההתמכרות על מנת לחשוב יחד עם המטופל על המשך דרכו. אנו מעלים בפני המטופל את כל האפשרויות העומדות לרשותו ומוצעות על ידינו, ומנסים לבנות עבורו את התוכנית הטובה ביותר.

מרכז גמילה אחרת מציע אפשרויות רבות להמשך טיפול, אשר מאפשרות את המשך הטיפול וההחלמה, והכול תחת קורת גג אחת (המשך טיפול בהוסטל, מרכז יום, טיפול פרטני וטיפול קבוצתי) והכל תוך שימת דגש על השתלבותו מחדש של המטופל בחברה.

 

חייגו כעת