המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

  גמילה מהימורים

  ההתמכרות להימורים זוהי תופעה חברתית חדשה, יחסית, שנוצרה בשל המרדף אחרי תרבות העושר וחיי הפאר המאפיינת את המאה עשרים ואחת. אומנם, זוהי אינה התמכרות לחומרים קשים כמו סמים, אלכוהול ועוד, אך היא שוות ערך בעוצמה שלה כמו להתמכרות מסוגים אחרים. בהתמכרות לסמים, מתמכר המכור לחומר הפעיל בסמים ובהתמכרות להימורים הוא מתמכר לתחושת הריגוש שהוא חווה במהלך פעולת ההימור בלי קשר לתוצאה, לרווח או להפסד.

  בעולם המודרני, אנו חשופים להימורים חוקיים כמו לוטו, טוטו, מפעל הפיס ועוד ולהימורים בלתי חוקיים כמו בתי קזינו, רולטה, משחקי פוקר ועוד. כל סוג של הימורים מביא איתו תוצאות הרסניות של אובדן משפחה, קריירה, חיים חברתיים ועוד. תהליך הגמילה מהימורים מתמודד עם הצורך הכפייתי של המכור להתגבר על הדחפים הכפייתיים ועם לקיחת אחריות על המעשים ועל התוצאות.

  על ההתמכרות להימורים ועל הטיפול

  המהמרים הכפייתיים אינם עונים לסטריאוטיפים המקובלים, הם אינם עבריינים, לרוב הם אנשים משכילים ואינטליגנטים, בעלי משפחה והישגים מקצועיים שאינם חוששים לקחת סיכונים. חלק גדול מהמהמרים מגיע מרקע ניהולי עם עבר צבאי או ספורטיבי, הם רגילים לתפקד במצבי לחץ ומקרינים סמכותיות, אך כאשר האנשים שמסביבם אינם מצייתים להם ופועלים על פי דרכם הם מתגלים כבעלי פתיל קצר, כעסנים ונוטים להתפרצויות זעם.

  לעיתים, ההתמכרות להימורים מגיעה מתוך תחושת ריקנות שאותה הם מנסים למלא באמצעות הריגוש המלווה את תהליך ההימור ובאמצעות ההצלחה בהימורים.

  ההתמכרות להימורים היא מעגל קסמים החוזר על עצמו. המהמר עוסק באופן אובססיבי במחשבות על זכייה בהימורים ועל החיים שלאחר הזכייה. כאשר הוא איננו מצליח, הוא חש רגשות אשם, פחד ובושה המניעים אותו לחזור אל ההימורים. ההימור מסייע למכור להתמודד עם תחושות של תסכול, חרדה, ייאוש וכישלון.

  המהמר הכפייתי נמצא במצב של חוסר שליטה עצמית ובמשך הזמן הצורך להמר הולך וגדל. כאשר הוא מנסה להימנע מהימורים, הוא חש עצבנות, מתח, כעס, חוסר סיפוק, חרדות ודיכאון, תופעות המניעות את המהמר לסיבוב הימורים נוסף.

  המהמר הכפייתי מבין באופן רציונאלי את הנזק שגורמים לו ההימורים ולעתים אף חש אשמה ובושה, אך הוא נשלט על ידי הרגש והדחף ואינו מסוגל להפסיק את ההימורים. כאשר המהמר אינו מסוגל לשלוט בדחפים המניעים אותו להימור, הוא נחשב למהמר כפייתי המכור להימורים.

  הנטייה להימורים לא תעלם, אך טיפול נכון ומקצועי יביא את המכור להימורים למצב שבו הוא יוכל להתמודד עם הדחפים להימורים ועם רגשות ואתגרים. המהמר לומד להפנות יכולות כמו אומץ, נחישות והישגיות לאפיקים אחרים, חיוביים ונכונים יותר.

  במהלך הטיפול, לומד המהמר להבין כי הפנטזיה לזכות בהצלחה או בכסף בן רגע אינה מציאותית והוא עובר ממצב של כעס על עצמו, בושה וביקורת עצמית למצב של קבלה וחמלה וככל שהוא מתמיד בטיפול, הביטחון והדימוי העצמי שלו מתעצם ויחד אתם פוחת הדחף להימורים.

  אם יש לכם בן משפחה מכור להימורים, צרו קשר עם "אחרת מרכז החלמה". באמצעות שילוב של טיפולים שונים, אנו נסייע למכורים לחזור לחיי שגרה, לשקם מערכות יחסים שנפגעו ולבנות חיים חדשים נורמטיביים, בריאים ומאושרים ללא הימורים.

  מרכז גמילה מהימורים "אחרת"

  זהו מרכז אינטימי עם מספר מטופלים קטן עם אווירה כפרית, משפחתית ורגועה. המרכז משלב שיטות טיפול מגוונות בתחום ההתמכרות והגמילה ומעסיק עובדים מקצועיים המומחים בתחומת. צוות המומחים כולל רופא פסיכטאר, נרקולוג – אח במקצועו, עובדים סוציאליים ועוד.

  העדויות שלנו

  המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

  הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

   נוספים

   גמילה מהרואין

   שימוש בסם ההרואין גורם לחוויה רגשית – פיזית ועוצמתית, לרגעים של אושר טהור ולתחושת ״היי״ חזקה אשר גורמת לרצון עז לחוות אותה שוב ושוב – כך נוצרת ההתמכרות. לעומת זאת, גמילה מהרואין הינה קשה...

   המשיכו לקרוא >
   גמילה מאופיאטים

   מכון גמילה מאופיאטים מה הם אופיאטים? מדוברים בחומרים ממכרים שמבוססים על כדורי מורפיום. לרוב תוכלו למצוא אותם בכדורים אחרים שמטרתם לשכך את הכאבים. היום לא מעט אנשים מתמכרים לאופיאטים מכיוון שהוא מסייע להם להרגיש הרבה...

   המשיכו לקרוא >
   גמילה מפורנו

   מכון גמילה מפורנו מכורים למין? אחד מהשינויים שהחלו בשנים האחרונות, היא הופעת האינטרנט והאפשרות לצפות בכל מיני תכנים שלא הייתה לנו גישה אליהם לפני כן. האינטרנט קיצר את התהליכים בחיינו, וכעת ניתן לצפות בפורנו בכל...

   המשיכו לקרוא >

   אנחנו מחכים לך.

   הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן, מלאו פרטים ונחזור בהקדם

    קידום אתרים ובניית אתרים