המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

גמילה מסמים

גמילה מסמים קלים וקשים

סמים הם קבוצה של חומרים המשפיעים על ההתנהגות, על החשיבה ועל הבריאות ולכן הם אסורים על פי החוק. השימוש בסמים כמו הרואין, קוקאין, קריסטל מת ועוד גורמים לנזקים רבים: הם פוגעים בתפקוד המוח, במערכות הדם, במערכת העצבים, בלב ובמערכת הנשימה. מאחר והשימוש בסמים אינו חוקי, משתמשים רבים הופכים לעבריינים, הם מסתבכים עם החוק ובמקרים רבים הם מבצעים עבירות פליליות כמו אלימות, גניבה ועוד במטרה להשיג מימון לצריכת הסמים.

מידע קצר על סוגי הסמים : סמים קלים וקשים

הסמים נחלקים למספר קבוצות:

  • סמים קלים כמו מריחואנה, חשיש או קנאביס, סמים המשפיעים על המוח אך נחשבים לסמים הגורמים לנזק קטן, יחסית.
  • סמי מרץ הנחשבים לסמים קשים יותר כמו קוקאין, הרואין, קריסטל מת, קראק ועוד. אלו סמים הנצרכים בגלולות ומאופיינים כסמים הממריצים את הגוף.
  • סמי הזיה – סמים הגורמים להזיות ולניתוק מהמציאות כמו האקסטזי העלול לגרום להתמכרות קשה.
  • משככי כאבים אופיאטים – סמים הניתנים כתרופה למטופלים הסובלים מכאבים כמו הרואין ומתדון. סמים אלו מעניקים תחושה של שלווה וההתמכרות אליהם קשה מאוד ובהתאם לכך, גם תהליך הגמילה.

 

על ההתמכרות ועל תהליך הגמילה מסמים

במקרים רבים, תהליך ההתמכרות לסמים נובע מתוך מצוקה. האנשים הסובלים ממצוקה או מכאב נפשי מוצאים מפלט ונחמה בשימוש בסמים. זהו פתרון יעיל ומהיר, אך רק בשלבים הראשונים. בתהליך הדרגתי מפתח המשתמש תלות בסמים המובילה להתמכרות ולמחלה של ממש.

הסמים גורמים להרגשה טובה ותחושת אופוריה גבוהה המאפשרת לשכוח את כל הצרות. צריכת סמים קבועה לאורך זמן גורמת לגוף לפתח תלות בסם ובעמידות נגדו וכדי להגיע להרגשה הנהדרת שגרמו הסמים בתחילת השימוש נזקק המכור לכמות גדולה יותר של סמים ולמעבר לשימוש בסמים קשים יותר.

כיום, מקובלת ההנחה כי ההתמכרות לסמים היא רק בעיה משנית ויש צורך לשלב שני גורמים בתהליך הגמילה, גמילה פיזית מהסמים וטיפול בבעיות הנפשיות שהביאו את המטופל לשימוש בסם.

תהליך הגמילה מסמים כולל הפסקה מוחלטת של השימוש בסם מתוך התמודדות עם התופעות גופניות הקשות הנוצרות עקב הפסקת השימוש בסם. כדי להקל על המכור את תהליך הגמילה הגופנית מציעים המטפלים שימוש בסמים חלופיים וחוקיים כמו שימוש בתרופות נגד דיכאון ההופכים את תהליך הגמילה הפיזית לתהליך קל יותר. כאשר תסמונת הגמילה הפיזית חולפת, מתחיל תהליך הכולל טיפולים נפשיים ורגשיים שמטרתם לפתור את המצוקות הנפשיות שהביאו לשימוש בסמים ולהעניק למשתמש כלים שימנעו את החזרה לשימוש בסמים.

תהליך הגמילה הוא תהליך ארוך, כואב ולא קל. ב"אחרת מרכז החלמה" משתפים את בני המשפחה בתהליך הגמילה, מלווים את המכורים ומעניקים להם תמיכה רבה בכל שלב של הגמילה. המטפלים משדרים למטופל כי הם מאמינים בו ובכוחות שלו להיגמל מהסמים, הם נמצאים אתו בכל מצב, בחרדות, בנפילות ועוטפים אותו באהבה אינסופית.

בסיום הטיפול, שומר צוות המטפלים על קשר קבוע ותמיכה ומסייעים לו לחזור לחיים בריאים ומאושרים.

העדויות שלנו

המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

נוספים

גמילה מהרואין

שימוש בסם ההרואין גורם לחוויה רגשית – פיזית ועוצמתית, לרגעים של אושר טהור ולתחושת ״היי״ חזקה אשר גורמת לרצון עז לחוות אותה שוב ושוב – כך נוצרת ההתמכרות. לעומת זאת, גמילה מהרואין הינה קשה...

המשיכו לקרוא >
גמילה מנייס גאי

נייס גאי הוא סם שהחל כסם מסיבות קל יחסית, אך התגלה כחומר ממכר בעל השפעה הרסנית המפיל צעירים נורמטיביים, ולעתים גם מבוגרים, וגורם להתמכרות קשה ולאלימות. הנייס גאי הוא תערובת של עלים יבשים, עשבים וצמחים...

המשיכו לקרוא >
גמילה מאלכוהול

התמכרות לאלכוהול אם גם אתם החלטתם ולא רק פעם אחת כי אתם מפסיקים לשתות אך זה לא עבד, אם הצלחתם לעשות הפסקות בשתיית אלכוהול לתקופות מסוימות, אך לאחר כל הפסקה חזרתם לשתות שוב לתקופה ממושכת,...

המשיכו לקרוא >

אנחנו מחכים לך.

הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן, מלאו פרטים ונחזור בהקדם
קידום אתרים ובניית אתרים