המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

  אודות אחרת

  "אחרת מרכז החלמה", נוסד על ידי מר בנו אברג'יל לפני כעשר שנים ונמצא באור עקיבא. המקום מתפקד כאשפוזית למרכז החלמה. זהו מרכז אינטימי עם מספר מטופלים קטן ועם אווירה כפרית, משפחתית ורגועה.

  המרכז משלב שיטות טיפול מגוונות בתחום ההתמכרות והגמילה ומעסיק עובדים מקצועיים, ממומחים מובילים בתחומם. צוות המומחים כולל רופא פסיכיאטר, נרקולוג – אח במקצועו – עובדים סוציאליים, ומטפלים המתמחים ברפואה משלימה כמו ד"ר לרפואה סינית, נטורופתית ועוד .

  המרכז פועל בשיטת 12 הצעדים המחברת את המטופל לכוח עליון, מחזקת את האני העצמי שלו, מקנה לו ערכים בסיסיים לחיים רוחניים ורגועים ומשנה את חייו.

  בנו אברג'יל, מנהל המקום, ייסד את המקום בעקבות הניסיון האישי שלו. הוא עבר תהליך גמילה, רכש ידע וניסיון רב בתחום, התמסר לתחום ובנה את המרכז בשיטה מהפכנית המתבססת על אהבה והכלה אינסופית.

  בנו אברג'יל הוא בעל שני תארים, בקרימינולוגיה ובעבודה סוציאלית, ועבד במוסדות ציבוריים שונים בתחום. הוא פועל מתחושת שליחות, אהבה, מסירות והזדהות עמוקה עם כל מטופל. ההיכרות האינטנסיבית עם כל מטופל מאפשרת לבנו אברג'יל לזהות את הבעיה האינדיבידואלית של כל מטופל ולהתאים לה דרך טיפול ייחודית.

  ב"אחרת מרכז החלמה" מושיטים יד לכל אחד, נותנים בו אמון ומראים לו את הדרך לבנות חיים חדשים, בריאים ומאושרים.

   

   

   

  חזון, מטרות ויעדים:

  מחלת ההתמכרות הינה בעיית חיים כרונית. מכורים רבים יוצאים לאחר טיפול קצר מועד ו/או ארוך ללא הכנה להשתלבות בחברה, ללא כלים מספקים להתמודדות עם משימות החיים וללא קהילה תומכת.

  אנו מאמינים בערכי הקהילה הטיפולית, אך על פי הנתונים הקיימים, הקהילות כיום אינן מצליחות במשימה זו (4% הצלחה בלבד). 

  תוכנית 12 הצעדים מוכיחה את עצמה בחייהם של מכורים רבים. אנו שואפים לפרוץ את תקרת הזכוכית השוללת את זכותו של המכור לשוויון הזדמנויות. תקרה זו נובעת מתפיסה פטרנליסטית וחוסר אמונה ביכולתו של כל אדם להשתנות. 

  הראייה הטיפולית עליה אנו מבססים את תפיסתנו הינה הוליסטית. התפיסה משלבת מעגל שלם המתחיל מהרגע שהאדם מבקש עזרה ועד שילובו וחזרתו למעגל החברה, המשפחה, התעסוקה ועוד. המודל הטיפולי נשען על מכורים נקיים בעלי ניסיון מוכח וצוות בעל זיקה אישית ובנוסף נשען המודל על ניסיון חווייתי ומקצועי בתוכנית 12 הצעדים.  

  המכורים מטפלים במכורים, מתוך אסירות תודה, התמסרות ומחויבות עמוקה, מה שמאפשר לאנשים לפגוש את עצמם בגישה ייחודית ומעמיקה. בהתאם לערך הריפוי של עזרה הניתנת על ידי מכור למכור אחר,  מכשירים במרכז מכורים שהופכים  לאנשי טיפול, ובנוסף משלבים במרכז בוגרים מתאימים במסלולי לימוד אקדמיים ומקצועיים, מקדמים ומפתחים  אותם רוחנית ומקצועית כדי שייקלטו במסגרות עבודה מתאימים.

  מתוך אמונה ביכולתו של כל אדם להגיע לרווחה נפשית ורוחנית, ולממש את מלוא הפוטנציאל הגלום בתוכו, המכורים מתמחים בסיוע וליווי עד לקליטה מחודשת כשווים בין שווים בחברה.

   

  המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

  הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

   היתרונות שלנו

   ליווי לקוח אחרי טיפול
   01
   מגוון רחב של טיפולים להתמכרויות והפרעות
   02
   הרגשה משפחתית
   03
   גמישים לצורכי המטופלים
   04
   יחס אישי
   05

   אנחנו מחכים לך.

   הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן, מלאו פרטים ונחזור בהקדם

    קידום אתרים ובניית אתרים