המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

  גמילה מאלכוהול

  תהליך גמילה מאלכוהול

  אם גם אתם החלטתם ולא רק פעם אחת כי אתם מפסיקים לשתות אך זה לא עבד, אם הצלחתם לעשות הפסקות בשתיית אלכוהול לתקופות מסוימות, אך לאחר כל הפסקה חזרתם לשתות שוב לתקופה ממושכת, אתם כנראה סובלים מהתמכרות למשקה. מהרגע שבו הבנתם כי אתם מכורים לשתיה וכי יש לכם בעיה, האחריות לצאת ממנה היא בידיים שלכם.

  המכורים משנים את אורח חייהם ומותאם להתנהגות המושפעת מהאלכוהול. בדרך עלולים לאבד חברים, בני משפחה ומקום עבודה. ב"אחרת מרכז החלמה" אנו מציעים לכם להיעזר באנשי המקצועי המומחים בתחום. ובסופו של תהליך לצאת לדרך חיים חדשה, דרך של חיים בריאים ונורמטיביים.

  על הגורמים להתמכרות ועל התסמינים

  בשונה מהתמכרויות אחרות, שתיית אלכוהול מותרת לפי החוק. רוב האנשים הנורמטיביים שותים באירועים משפחתיים, בטקסים חברתיים ועוד, אך כאשר השתיה הופך לדרך חיים וכמויות האלכוהול שאנו שותים הולכות וגדלות וכאשר אנו חשים סבל או מצוקה כאשר אנו לא נמצאים תחת השפעה, אנו מוגדרים כמכורים לאלכוהול.

  יש גורמים רבים הקשורים לבעיה כמו סביבה חברתית, בריאות נפשית גנטיקה וסביבת הילדות. אנשים עם היסטוריה משפחתית ואנשים הנמצאים בקשר הדוק עם שתיינים וכן הסובלים מבעיות נפשיות כמו חרדה, דיכאון או הפרעה נפשית אחרת נמצאים בסיכון גבוה של התמכרות למשקאות אלכוהוליים.

  האלכוהול הוא חומר פסיכו – אקטיבי המשפיע על מערכת העצבים. המכור הנמצא תחת השפעה נמצא במצב של כושר שיפוט לקוי, הוא חש שינויים במצב רוח מהרגשת אופוריה ועד להרגשת דכדוך, הוא עלול לחוות התפרצות של דחפים מיניים תוקפניים, מצבים של אובדן שליטה ולסכן את עצמו ואת הסובבים אותו.

  שתיה כרונית גורמת לפגיעה ולנזקים למערכות גופניות רבות ולעתים אפילו לסכנת חיים מיידית. הגוף מתרגל לצריכה המשקה ולכן המכור מגדיל בהדרגה את כמויות השתייה כדי להגיע לאותה השפעה, גופנית או נפשית, שהייתה לו כאשר כמויות השתייה היו קטנות יותר. כאשר המטופל מנסה להפסיק לשתות הוא חווה תופעות גופניות של רעד, הזעת יתר, התכווצות שרירים, לחץ דם מוגבר, דפיקות לב חזקות וחוסר תיאבון.

  על טיפול גמילה מאלכוהול

  תהליך הגמילה נעשה בשני שלבים: גמילה פיזית וגמילה נפשית.

  בתהליך הגמילה הפיזית, יש להתמודד עם תסמיני הגמילה הגופניים כמו הזעה, דופק מהיר, בחילות, הקאות, חוסר מנוחה ועוד. כאשר תופעות הגמילה הפיזיולוגיות חולפות, יש צורך להתמודד עם הבעיות הפסיכולוגיות והנפשיות ולהגיע למצב שבו מסוגל המטופל להישאר נקי מאלכוהול למשך תקופה ארוכה.

  בתהליך הגמילה הנפשית יש להתמודד עם בעיות לא פתורות מהעבר, בעיות שהביאו את המטופל למצב של התמכרות לאלכוהול. במקביל יש לטפל במשברים ובנושאים בחיי המטופל שהתפרקו עקב ההתמכרות כמו שיקום חיי המשפחה, שיקום חיי החברה ובעיות במקום העבודה. הטיפול הנפשי יגרום למכור להאמין בעצמו, לקחת את גורלו בידיו ולצאת לדרך חיים חדשה.

  התהליך נחשב למוצלח רק לאחר תקופה ארוכה שבה המטופל מצליח לשלוט על כמויות השתייה, מתנתק מהסביבה הקודמת וחי חיים נורמטיביים, בריאים ויצרניים.

  "מרכז צעדים אחרת" תמיד לשירותכם 24/7

  אל תהססו וחייגו כבר עכשיו להצלת חיים.

  המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

  הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

   מרכז גמילה מאלכוהול

   ממרכז גמילה מאלכוהול הן שלוש מילים שאנו לא מאחלים לאף אחד ואחת לשמוע, אך עולם כמנהגו נוהג וישנם רבים אשר נופלים לקללה של הטיפה המרה ולא נותרת ברירה אלא לקבל טיפול על ידי אנשי מקצוע מומחים. תהליך הגמילה מתחיל לרוב עם כאבים גופניים כגון בחילות והקאות, כאבים בשרירים, לחצים בחזה, זיעה קרה ואי יכולת להירדם בלילות. אולם, זהו החלק בגמילה שעובר תוך מספר יספר ימים עד שבועות לעומת הגמילה הנפשית אשר מלווה את המכור כל חייו, גם לאחר שהוא מסיים טיפולים במרכזי גמילה וממשיך בקבוצות תמיכה כאלו ואחרות. יש להבין, המכור נשאר מכור כל חייו. תמיד יהיה לו צורך לחזור ולצרוך את החומר אותו צרך, בין אם זה אלכוהול, סמים, תרופות מרשם, הימורים סקס ועוד שלל התמכרויות. בתהליך הגמילה האדם בעצם לומד איך לחיות את חייו ולדעת לכבוש את יצריו.

   מרכז גמילה מאלכוהול – האופציה הטובה ביותר

   ישנם אלכוהוליסטים רבים אשר הולכים לקבוצות תמיכה של אלכוהוליסטים אנונימיים פעם או פעמיים בשבוע ונגמלים. לעתים הם מצליחים להישאר נקיים שנים רבות ולעתים אף כל חייהם. אך רבים אחרים לדאבוננו נשברים וחוזרים אל מעגל ההרס הארור הזה שהורס כל חלקה טובה. אחת הסיבות הגורמות לנפילה של המכור בשלבים מוקדמים הינה המרווחים בין מפגש למפגש. נכון, לאותם אנשים מוצמד חונך אישי אשר זמין בשבילם בכל שעה במידה והאדם מרגיש צורך לכוס יין או בירה ומכניסים בהם קצת שכל. מאידך, מרכז גמילה מאלכוהול מציע טיפול אישי 24 שעות, שבעה ימים בשבוע עם צוות רחב של אנשי מקצוע המתמחים בגמילות ובתקופה מרוכזת אחת עוברים גמילה אינטנסיבית אשר נותנת להם סיכוי טוב יותר להיגמל ואחר כך להמשיך ולהיות פיכחים על ידי קבוצות התמיכה אשר הזכרנו על מנת לשמור על הגחלת של החיים הנקיים מאלכוהול.

   מכון גמילה מאלכוהול – התחלה חדשה עם תקווה…

   מרכז "צעדים אחרת" אשר הינו מרכז גמילה מסמים ומעוד שלל התמכרויות נוספות. כבר מעל עשור שאנו מלווים אלכוהוליסטים ואת משפחתם בדרך העקלקלה אל החיים וההתמודדות עם המציאות ללא הסם הארור. עם צוות בעל ניסיון של למעלה מ – 23 שנים, מספר מטופלים קטן המאפשר לנו לתת לכל אחת ואחת את היחס האישי ובניית תכנית הגמילה וההחלמה הנכונות ביותר בהתאם לקושי התמכרות. אם אתם או מישהו קרוב אליכם נמצא פיתח תלות בחומר הממכר אל תהססו לפנות אלינו בכל רגע נתון לייעוץ, הכוונה ויציאה אל חיים טובים ובריאים הרבה יותר.

   גמילה מאלכוהול ולהישאר נקי

   נפתח ונכתוב שאנו לא מאחלים לאף אחד להגיע למצב בו זקוק לתכנית גמילה מאלכוהול. אלכוהול נחשב לאחד הסמים הממכרים ביותר וגמילה ממנו הינו תהליך מורכב ולא קל. אי לכך, לדעת לעצור בזמן את עצמנו או אדם קרוב אלינו ולזהות את התהליך נוכל להציל חיים. אחד מהדברים הראשונים שיש לדעת הוא שאם מישהו חושב שהוא כבר הגיע לתחתית של התחתית הוא עוד לא יודע כמה עמוקה התהום. יחד עם כל זאת, לאורך למעלה מ – 10 שנים זכינו לראות ניסים ולגמול גם את המכורים במצבים הקשים ביותר. כמו כן, כפועל יוצא ממה שנכתב, זיהוי הבעיה בזמן הינה קריטית ויכולה להציל חיים. אז איך נדע מתי עולה הדגל האדום? המשיכו לקרוא.

   איך נדע מתי צריכים גמילה מאלכוהול?

   ישנו מבחן מאד פשוט בעזרתו נוכל לדעת מתי הגיע מצב שכבר אין ברירה אלא לקבל עזרה מקצועית עם תכנית מסודרת של גמילה מאלכוהול שתלמד את המכור איך לחיות את החיים כפי שהכיר אותם לפני שהתמכר לטיפה המרה. ובכן, הדבר היחיד שנדרש במבחן הוא הכנות. לפניכם ארבע שאלות של כן או לא שתצטרכו לשאול את עצמכם או את האדם הקרוב ואם התשובה היא כן ליותר משתי שאלות זאת נורה אדומה והן מורכבות מהאותיות הלועזיות CAGE והנה פירוש ראשי התיבות:

   • CUT DOWN האם ניסית להחליט להפסיק לשתות או לפחות לשתות פחות?
   • ANNOYED האם אתה מתעצבן כאשר שואלים אותך לגבי הרגלי השתיה שלך?
   • GUILTY האם אתה מרגיש אשם בעקבות הרגלי השתיה שלך?
   • EYE OPENER האם קורה לך לעתים קרובות שהדבר הראשון שאתה רוצה כאשר את פוקח את עיניך בבוקר זה אלכוהול?

   צעד אחר צעד, עקב בצד אגודל

   לפני קצת יותר מעשור פתח בנו אברג'יל את עמותת "צעדים אחרת". מתוך ניסיון ומתוך תחושת שליחות של מישהו שהיה שם. בנו מזדהה באופן אישי עם כל מטופל ומטופלת ולשים את האצבע בדיוק בנקודה בה הם זקוקים לעזרה. בעזרת צוות מקצועי, רגיש ומסור זכינו לאורך הזמן להציל ולשקם את חייהם של מכורים ומשפחותיהם בעזרת שיטות טיפול מתקדמות של גמילה מאלכוהול ויציאה לחיים חדשים ונקיים. פנו אלינו בכל שאלה ובכל עת והמוחים שלנו ישמחו להקשיב ולייעץ לכם ולהגיש לכם עזרה.

   נוספים

   גמילה מהימורים

   ההתמכרות להימורים זוהי תופעה חברתית חדשה, יחסית, שנוצרה בשל המרדף אחרי תרבות העושר וחיי הפאר המאפיינת את המאה עשרים ואחת. אומנם, זוהי אינה התמכרות לחומרים קשים כמו סמים, אלכוהול ועוד, אך היא שוות ערך...

   המשיכו לקרוא >
   התמכרות לאלכוהול

   התמכרות לאלכוהול מתפתחת באופן הדרגתי וגורמת לפגיעה כפולה הן בבריאות הגופנית והן בבריאות הנפשית כך שלמעשה חלה ירידה ביכולת התפקוד היומיומית של האדם. השגת פתרון תלויה במידת המודעות של האדם לבעיה שלו ובמידת הנחישות...

   המשיכו לקרוא >
   טיפול שליטה בכעסים

   קרה לכם פעם שנקלעתם לסיטואציה שבה אתם פשוט מתחממים על משהו או מישהו סתם כך? מגיבים באימפולסיביות ועצבנות שלא באמת צריכה להיות ברגע מסוים ומבינים את זה רק לאחר מכן? אם לא לכם –...

   המשיכו לקרוא >

   אנחנו מחכים לך.

   הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן, מלאו פרטים ונחזור בהקדם

    קידום אתרים ובניית אתרים