המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

  גמילה מאלכוהול

  תהליך גמילה מאלכוהול

  אם גם אתם החלטתם ולא רק פעם אחת כי אתם מפסיקים לשתות אך זה לא עבד, אם הצלחתם לעשות הפסקות בשתיית אלכוהול לתקופות מסוימות, אך לאחר כל הפסקה חזרתם לשתות שוב לתקופה ממושכת, אתם כנראה סובלים מהתמכרות למשקה. מהרגע שבו הבנתם כי אתם מכורים לשתיה וכי יש לכם בעיה, האחריות לצאת ממנה היא בידיים שלכם.

  המכורים משנים את אורח חייהם ומותאם להתנהגות המושפעת מהאלכוהול. בדרך עלולים לאבד חברים, בני משפחה ומקום עבודה. ב"אחרת מרכז החלמה" אנו מציעים לכם להיעזר באנשי המקצועי המומחים בתחום. ובסופו של תהליך לצאת לדרך חיים חדשה, דרך של חיים בריאים ונורמטיביים.

  על הגורמים להתמכרות ועל התסמינים

  בשונה מהתמכרויות אחרות, שתיית אלכוהול מותרת לפי החוק. רוב האנשים הנורמטיביים שותים באירועים משפחתיים, בטקסים חברתיים ועוד, אך כאשר השתיה הופך לדרך חיים וכמויות האלכוהול שאנו שותים הולכות וגדלות וכאשר אנו חשים סבל או מצוקה כאשר אנו לא נמצאים תחת השפעה, אנו מוגדרים כמכורים לאלכוהול.

  יש גורמים רבים הקשורים לבעיה כמו סביבה חברתית, בריאות נפשית גנטיקה וסביבת הילדות. אנשים עם היסטוריה משפחתית ואנשים הנמצאים בקשר הדוק עם שתיינים וכן הסובלים מבעיות נפשיות כמו חרדה, דיכאון או הפרעה נפשית אחרת נמצאים בסיכון גבוה של התמכרות למשקאות אלכוהוליים.

  האלכוהול הוא חומר פסיכו – אקטיבי המשפיע על מערכת העצבים. המכור הנמצא תחת השפעה נמצא במצב של כושר שיפוט לקוי, הוא חש שינויים במצב רוח מהרגשת אופוריה ועד להרגשת דכדוך, הוא עלול לחוות התפרצות של דחפים מיניים תוקפניים, מצבים של אובדן שליטה ולסכן את עצמו ואת הסובבים אותו.

  שתיה כרונית גורמת לפגיעה ולנזקים למערכות גופניות רבות ולעתים אפילו לסכנת חיים מיידית. הגוף מתרגל לצריכה המשקה ולכן המכור מגדיל בהדרגה את כמויות השתייה כדי להגיע לאותה השפעה, גופנית או נפשית, שהייתה לו כאשר כמויות השתייה היו קטנות יותר. כאשר המטופל מנסה להפסיק לשתות הוא חווה תופעות גופניות של רעד, הזעת יתר, התכווצות שרירים, לחץ דם מוגבר, דפיקות לב חזקות וחוסר תיאבון.

  על טיפול גמילה מאלכוהול

  תהליך הגמילה נעשה בשני שלבים: גמילה פיזית וגמילה נפשית.

  בתהליך הגמילה הפיזית, יש להתמודד עם תסמיני הגמילה הגופניים כמו הזעה, דופק מהיר, בחילות, הקאות, חוסר מנוחה ועוד. כאשר תופעות הגמילה הפיזיולוגיות חולפות, יש צורך להתמודד עם הבעיות הפסיכולוגיות והנפשיות ולהגיע למצב שבו מסוגל המטופל להישאר נקי מאלכוהול למשך תקופה ארוכה.

  בתהליך הגמילה הנפשית יש להתמודד עם בעיות לא פתורות מהעבר, בעיות שהביאו את המטופל למצב של התמכרות לאלכוהול. במקביל יש לטפל במשברים ובנושאים בחיי המטופל שהתפרקו עקב ההתמכרות כמו שיקום חיי המשפחה, שיקום חיי החברה ובעיות במקום העבודה. הטיפול הנפשי יגרום למכור להאמין בעצמו, לקחת את גורלו בידיו ולצאת לדרך חיים חדשה.

  התהליך נחשב למוצלח רק לאחר תקופה ארוכה שבה המטופל מצליח לשלוט על כמויות השתייה, מתנתק מהסביבה הקודמת וחי חיים נורמטיביים, בריאים ויצרניים.

  "מרכז צעדים אחרת" תמיד לשירותכם 24/7

  אל תהססו וחייגו כבר עכשיו להצלת חיים.

  המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

  הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

   מרכז גמילה מאלכוהול

   ממרכז גמילה מאלכוהול הן שלוש מילים שאנו לא מאחלים לאף אחד ואחת לשמוע, אך עולם כמנהגו נוהג וישנם רבים אשר נופלים לקללה של הטיפה המרה ולא נותרת ברירה אלא לקבל טיפול על ידי אנשי מקצוע מומחים. תהליך הגמילה מתחיל לרוב עם כאבים גופניים כגון בחילות והקאות, כאבים בשרירים, לחצים בחזה, זיעה קרה ואי יכולת להירדם בלילות. אולם, זהו החלק בגמילה שעובר תוך מספר יספר ימים עד שבועות לעומת הגמילה הנפשית אשר מלווה את המכור כל חייו, גם לאחר שהוא מסיים טיפולים במרכזי גמילה וממשיך בקבוצות תמיכה כאלו ואחרות. יש להבין, המכור נשאר מכור כל חייו. תמיד יהיה לו צורך לחזור ולצרוך את החומר אותו צרך, בין אם זה אלכוהול, סמים, תרופות מרשם, הימורים סקס ועוד שלל התמכרויות. בתהליך הגמילה האדם בעצם לומד איך לחיות את חייו ולדעת לכבוש את יצריו.

   גמילה מאלכוהול ולהישאר נקי

   נפתח ונכתוב שאנו לא מאחלים לאף אחד להגיע למצב בו זקוק לתכנית גמילה מאלכוהול. אלכוהול נחשב לאחד הסמים הממכרים ביותר וגמילה ממנו הינו תהליך מורכב ולא קל. אי לכך, לדעת לעצור בזמן את עצמנו או אדם קרוב אלינו ולזהות את התהליך נוכל להציל חיים. אחד מהדברים הראשונים שיש לדעת הוא שאם מישהו חושב שהוא כבר הגיע לתחתית של התחתית הוא עוד לא יודע כמה עמוקה התהום. יחד עם כל זאת, לאורך למעלה מ – 10 שנים זכינו לראות ניסים ולגמול גם את המכורים במצבים הקשים ביותר. כמו כן, כפועל יוצא ממה שנכתב, זיהוי הבעיה בזמן הינה קריטית ויכולה להציל חיים. אז איך נדע מתי עולה הדגל האדום? המשיכו לקרוא.

   מרכז גמילה מאלכוהול – האופציה הטובה ביותר

   ישנם אלכוהוליסטים רבים אשר הולכים לקבוצות תמיכה של אלכוהוליסטים אנונימיים פעם או פעמיים בשבוע ונגמלים. לעתים הם מצליחים להישאר נקיים שנים רבות ולעתים אף כל חייהם. אך רבים אחרים לדאבוננו נשברים וחוזרים אל מעגל ההרס הארור הזה שהורס כל חלקה טובה. אחת הסיבות הגורמות לנפילה של המכור בשלבים מוקדמים הינה המרווחים בין מפגש למפגש. נכון, לאותם אנשים מוצמד חונך אישי אשר זמין בשבילם בכל שעה במידה והאדם מרגיש צורך לכוס יין או בירה ומכניסים בהם קצת שכל. מאידך, מרכז גמילה מאלכוהול מציע טיפול אישי 24 שעות, שבעה ימים בשבוע עם צוות רחב של אנשי מקצוע המתמחים בגמילות ובתקופה מרוכזת אחת עוברים גמילה אינטנסיבית אשר נותנת להם סיכוי טוב יותר להיגמל ואחר כך להמשיך ולהיות פיכחים על ידי קבוצות התמיכה אשר הזכרנו על מנת לשמור על הגחלת של החיים הנקיים מאלכוהול.

   מכון גמילה מאלכוהול – התחלה חדשה עם תקווה…

   מרכז "צעדים אחרת" אשר הינו מרכז גמילה מסמים ומעוד שלל התמכרויות נוספות. כבר מעל עשור שאנו מלווים אלכוהוליסטים ואת משפחתם בדרך העקלקלה אל החיים וההתמודדות עם המציאות ללא הסם הארור. עם צוות בעל ניסיון של למעלה מ – 23 שנים, מספר מטופלים קטן המאפשר לנו לתת לכל אחת ואחת את היחס האישי ובניית תכנית הגמילה וההחלמה הנכונות ביותר בהתאם לקושי התמכרות. אם אתם או מישהו קרוב אליכם נמצא פיתח תלות בחומר הממכר אל תהססו לפנות אלינו בכל רגע נתון לייעוץ, הכוונה ויציאה אל חיים טובים ובריאים הרבה יותר.

   איך נדע מתי צריכים גמילה מאלכוהול?

   ישנו מבחן מאד פשוט בעזרתו נוכל לדעת מתי הגיע מצב שכבר אין ברירה אלא לקבל עזרה מקצועית עם תכנית מסודרת של גמילה מאלכוהול שתלמד את המכור איך לחיות את החיים כפי שהכיר אותם לפני שהתמכר לטיפה המרה. ובכן, הדבר היחיד שנדרש במבחן הוא הכנות. לפניכם ארבע שאלות של כן או לא שתצטרכו לשאול את עצמכם או את האדם הקרוב ואם התשובה היא כן ליותר משתי שאלות זאת נורה אדומה והן מורכבות מהאותיות הלועזיות CAGE והנה פירוש ראשי התיבות:

   • CUT DOWN האם ניסית להחליט להפסיק לשתות או לפחות לשתות פחות?
   • ANNOYED האם אתה מתעצבן כאשר שואלים אותך לגבי הרגלי השתיה שלך?
   • GUILTY האם אתה מרגיש אשם בעקבות הרגלי השתיה שלך?
   • EYE OPENER האם קורה לך לעתים קרובות שהדבר הראשון שאתה רוצה כאשר את פוקח את עיניך בבוקר זה אלכוהול?

   צעד אחר צעד, עקב בצד אגודל

   לפני קצת יותר מעשור פתח בנו אברג'יל את עמותת "צעדים אחרת". מתוך ניסיון ומתוך תחושת שליחות של מישהו שהיה שם. בנו מזדהה באופן אישי עם כל מטופל ומטופלת ולשים את האצבע בדיוק בנקודה בה הם זקוקים לעזרה. בעזרת צוות מקצועי, רגיש ומסור זכינו לאורך הזמן להציל ולשקם את חייהם של מכורים ומשפחותיהם בעזרת שיטות טיפול מתקדמות של גמילה מאלכוהול ויציאה לחיים חדשים ונקיים. פנו אלינו בכל שאלה ובכל עת והמוחים שלנו ישמחו להקשיב ולייעץ לכם ולהגיש לכם עזרה.

   מכון גמילה מאלכוהול

   שתיית אלכוהול מותרת על פי החוק וצריכה מדודה ועם בקרה עצמית איננה גורמת נזקים. יחד עם זאת, ניתן למצוא תופעות של התמכרות לאלכוהול. הן נובעות מסיבות שונות שחלקן נעוץ בבעיות נפשיות, בחיים קשים ומורכבים ובסיטואציות בעייתיות שונות. יש קושי רב להיגמל מההתמכרות ללא עזרה מקצועית חיצונית. ניתן לקבל ייעוץ ומידע בנושא במרכז גמילה אחרת הידוע.

   מוסד גמילה מאלכוהול מקצועי

   מרכז גמילה אחרת נחשב למקצועי, ובהתאם רכש לו מוניטין בזכות מנהלו והצוות המטפל. מומלץ לקבל בו טיפול גמילה מאלכוהול. המטרה היא גמילה מיידית אשר תחזיק מעמד לאורך שנים. המטפלים מסייעים בשיטות שונות כולל בשיחות ובטיפולים אחרים. הם ישמחו להיעזר בכל גורם משפחתי היכול לסייע, וכן, באנשים מהקהילה ומהסביבה הקרובה. הכול בתהליך ארוך ומובנה המביא תוצאות.

   גמילה מאלכוהול – באופן מדורג ולצמיתות

   גמילה מאלכוהול משנה בבת אחת את מהלך החיים של כל מכור למשקה המר.  התהליך מתקיים במכון מוכר ונעשה בשיתוף פעולה עם המתמודד מאחר וההנחה היא שהיציאה מהבעיה היא בידיו. מומחי המכון מלווים ומתווים לו את הדרך בנחישות ובסבלנות רבה. הטיפולים מתמקדים בשני מסלולים. הראשון הוא פיזי והשני הוא  נפשי. בעת הפסקת השתייה יש צורך להתמודד עם תסמיני מחלה גופניים כמו: הזעה, דופק מהיר, הקאות, בחילות, חוסר מנוחה וכדומה. לאחר זמן התופעות הפיזיולוגיות הללו נעלמות ועכשיו נכנסים לשלב שבו מתמודדים עם הבעיות הפסיכולוגיות והנפשיות שתרמו להתמכרות. כאן ההתמודדות אחרת והטיפול נעשה באמצעות שיחות רבות ובאמצעים אחרים המסייעים להתמודד עם משברים בעבר כמו: בנישואין, בזוגיות, בעבודה, בחברה וכדומה. המטרה היא לגרום למטופל להאמין בעצמו ולהיות מסוגל לקחת את גורלו בידיו ולצאת לדרך חדשה.

   חשיבות למניעת נזקי האלכוהול

   לאלכוהול יש השפעה שלילית על מערכת העצבים והמתמכר סובל מכושר שיפוט לקוי העלול לגרום לו ולסובבים אותו נזקים גופניים ואחרים. במקרים חמורים, הפגיעה היא גם בבריאות ונזקיה הינם לטווח קצר וארוך. הסימפטומים קשים לו ולמשפחה. הסובל אינו יכול לתפקד היטב ולמעשה, הופך למנוכר בסביבתו. מעבר לכך, שצריכת אלכוהול מהווה נטל כספי ניכר על מי שאין בידיו אמצעים כספיים הולמים. לכן החשיבות בפתרון הבעיה.

   גמילה מסמים ואלכוהול

   גמילה מסמים ואלכוהול נעשית בתהליך ארוך, מורכב ומדורג. הצורך  נוצר כאשר המכור מגיע לשלב בו הוא מאבד שליטה על חייו והעתיד נראה מסוכן מאוד. המכור אינו הסובל היחיד, שכן, לסיטואציה הקשה הזאת נגררים בעל כורחם ושלא מרצונם גם בני המשפחה הקרובים שאף מהלך חייהם משתבש קשות. יש קושי רב להיחלץ בסיטואציה כזאת בכוחות עצמיים ונדרשת עזרה של בעלי מקצוע מוסמכים. מרכז גמילה אחרת, מתמחה בתחום וניתן לפנות אליו לייעוץ והכוונה.

   מרכז גמילה מאלכוהול פרטי עם טיפול מקצועי

   במרכז גמילה אחרת, ניתן לקבל שירות מקצועי ומקיף. מנהלים אותו ומועסקים בו מומחים רבים כולל פסיכולוגים ומטפלים אחרים אשר מכירים את דרכי הטיפול לעומק. הם בעלי ניסיון רב מהעבר עת טיפלו במקרים מגוונים של מתמכרים. הם ישמחו להעמיד את כל הידע שצברו והניסיון העשיר לכל נזקק. טיפול זה הינו מציל חיים וכדאי להשקיע בו.

   גמילה מסמים ואלכוהול – חיוני ומציל חיים

   גמילה מסמים ואלכוהול אפשרית כאשר מטפלים נכון. השילוב של סמים ואלכוהול נחשב לבעייתי מאוד שכן, כל פרט כזה בפני עצמו הוא קשה ושניהם גם יחד אך מסבכים את המצב. לרוב, הסובל עצמו אינו יוזם ומגיע לטיפול אלא , דווקא, בני המשפחה הרואים את מצבו וחוששים להידרדרות חמורה. התופעות מהן הוא סובל הינן אובדן קשר זמני או קבוע עם המציאות, חוסר יכולת לתפקד בעבודה, בחברה, בבית ועוד. כאשר הוא מגיע למכון גמילה הוא מתחיל בטיפולים הנעשים בשני שלבים. הראשון הוא טיפול פיזי. הוא מפסיק להשתמש בסמים ובאלכוהול בהדרגה ובשלב זה הוא אמור להתמודד עם תסמיני מחלה גופניים מופיעים דוגמת: הזעה, דופק מהיר, הקאות, בחילות, חוסר מנוחה וכדומה.

   טיפול נפשי

   במקביל וכאשר התסמינים מתחילים להיעלם, הוא יתחיל טיפול נפשי באמצעות שיחות וטיפולים אחרים. המטרה, כאן, היא להראות למטופל שאין לו עתיד טוב בדרך הזאת. הרצון הוא לסייע למטופל למצוא כוחות נפשיים פנימיים אשר יגרמו לו להתגבר על הבעיות שהיו בעבר, אשר גרמו לו להתמכרות. מדובר על בעיות כמו משברים בזוגיות, במשפחה, בעבודה ובחברה. כך, יוכל לקחת גורלו בידיו ולצאת לדרך חדשה.

   מרכזי גמילה מאלכוהול במרכז

   מרכז גמילה מאלכוהול מטפל במכורים קשות לטיפה המרה ואשר די אבדו שליטה על חייהם. ההתמכרות מתחילה, לעיתים, בלגימה קטנה ועלולה להתעצם עקב סיטואציות קשות במשפחה, בעבודה בחברה וכדומה. בעיות כלכליות, אישיות ואחרות מעצימות את המצבים האלו ואז ההתמכרות בלתי נמנעת. קשה מאוד להיחלץ בצורה עצמאית מהמצב וניתן לעשות זאת בעזרת בעלי מקצוע מומחים. מרכז גמילה אחרת הוא מרכז גמילה ידוע וניתן לקבל אצלו מידע, הכוונה וייעוץ.

   טיפול גמילה מאלכוהול ממכון מנוסה

   מומלץ לקבל טיפול מקצועי במרכז גמילה אחרת  בעל המוניטין. המטפלים בו יצליחו לטעת תקווה בקרב המטופל ויראו לו את חוסר התוחלת במצבו לעומת התקווה שתיכנס לחייו כאשר יסיים בהצלחה את תהליך הגמילה. הם בעלי ידע רב וניסיון עשיר בתחום.

   מרכז גמילה מאלכוהול – טיפול משנה מהלך חיים

   מרכז גמילה מאלכוהול מכין תכנית טיפולית המותאמת אישית לכל נזקק המגיע אליה. היא מתחשבת במצבו האישי, הגופני, בצרכיו, באופיו ובתכונותיו ועוד. המטרה המוצהרת היא גמילה מיידית בטווח הקצר ביותר שניתן להגיע אליו, ולאחר מכן, טיפול מניעתי להתמכרות חוזרת בעתיד. המסלול הינו דו שלבי וכולל טיפול פיזי שלאחריו יגיע טיפול נפשי. הטיפול המדורג הנעשה בשלבים מבטיח הצלחה רבה. צריך לציין, כי המשימות הינן מורכבות – הן לצוות, ובמיוחד, למטופל אשר אמור לעמוד בפני מצבים ולחצים נפשיים קשים. מצבו אינו טוב בתחילת הטיפול, שכן, הוא איבד יכולת שליטה על מרכיבים שונים בחייו כמו מסוגלות לעבוד, לתפקד בזוגיות ובמשפחה, בחברה ועוד. הוא סובל מדיכאונות וחרדות, משינוי תודעתי פסיכואקטיבי, מבעיות שינה. בנוסף, מפגין תוקפנות, עצלנות, אובדן התמצאות ועוד.

   טיפול משולב

   הטיפול הראשוני מונע ממנו צריכת האלכוהול כליל או בצורה מדורגת. הגוף יגיב עם סימפטומים קשים שיש להתגבר עליהם. בין היתר: הזעה, דופק מהיר, הקאות, דיכאון וחרדות, נדודי שינה ועוד. בשלב הבא ולאחר דעיכת הסימפטומים או במקביל אליהם, יתחיל טיפול נפשי בעזרת שיחות של פסיכולוגים ומטפלים אחרים. המטרה, כאן, היא לאפשר לו למצוא כוחות פנימיים שיסייעו לו להתגבר על מצוקות מהעבר שגרמו לו להתמכר. מדובר על בעיות נפשיות, בזוגיות, בחברה ובעבודה ועוד.

   מכון גמילה מסמים ואלכוהול

   גמילה מסמים ואלכוהול זהו תהליך הדורש סבלנות רבה, יכול הקשבה והכלה וליווי בתבונה של המכור בדרכו ליציאה לחיים חדשים, בריאים ואיכותיים. מצדכם, אם אתם מזהים אדם קרוב אשר נמצא במצב בו הוא כבר אינו שולט בצורך לסם או המשקה הדבר הראשון אותו תצטרכו להבין יהיה שאם זה אכן המצב אין לתקוף את האדם, להאשים או לריב אותו ואתו. צוות עמותת "צעדים אחרת" הינו צוות וותיק ובעל ניסיון רב ובעזרת הקשבה, הכלה ורגישות הוא מלווה את המכורים בדרכם לצאת לדרך חדשה עם שיטות מתקדמות של גמילה מסמים ואלכוהול אשר עוזרות למטפל ללמוד איך לחיות את חייו כפי שהוא חי אותם לפני שהתחיל תהליך ההתמכרות. פנו אלינו במידה ואתם או מישהו קרוב זקוק לעזרה, אוזן קשבת ומתן ייעוץ.

   מתי נדע שזה הזמן שצריך גמילה מסמים ואלכוהול?

   ישנם הן סממנים פיזיים והן נפשיים/רגשיים קיצוניים אצל את המכור שצריך גמילה מסמים ואלכוהול ויפה שעה אחת קודם. אם אתם מבחינים באחד או יותר מתסמינים הללו בעצמכם או באדם קרוב זה צריך להדליק נורה אדומה. אם אדם עלה במשקל או לחילופין ירד במשקל בתקופה קצרה באופן קיצוני, אם הוא התחיל להזניח את עצמו בפן האסתטי, הוא אינו מתקלח ומדיף ריח רע מגופו. אם הופעתו מרושלת, שיערו אינו מסודר והוא לובש את אותם הבגדים במשך כמה ימים, כל אלו יעידו שצריך לברר יותר לעומק מה הסיבה לכך. אדם מכור לרוב ישקר ויכחיש את העובדה שהוא מכור. הוא יתרץ תירוצים וישווה השוואות כגון: "אני בסדר, יש אנשים ששותים יותר אז אני במצב טוב". לאחר שהוא ירגיש שהוא נדחק לפינה והתירוצים יתחילו להיגמר כך גם מצב רוחו. לעתים קרובות נוכל להבחין בשינויים קיצוניים במצבי רוחו, מעצב לשמחה או רוגע ושלווה לעצבים וכעס. יש להבין את המצב בו האדם נמצא, להכיל אותו אבל במקביל לפנות כמה שיותר מהר לעזרה מקצועית על מנת לעצור את ההתדרדרות כמה שיותר מהר.

   גמילה מסמים ואלכוהול – אנחנו פה לעזור

   עמותת "צעדים אחרת" בייסודו וניהולו של בנו אברג'יל קיימת כבר למעלה מעשור. המקום מתפקד כאשפוזית למרכז החלמה באווירה כפרית נעימה ומשפחתית. הצוות הכולל רופא פסיכיאטר, נרקולוג – אח במקצועו – עובדים סוציאליים, ומטפלים המתמחים ברפואה משלימה כמו ד"ר לרפואה סינית, נטורופתית ועוד… הינו צוות וותיק ובעל ניסיון רב ובעזרת הקשבה, הכלה ורגישות הוא מלווה את המכורים בדרכם לצאת לדרך חדשה עם שיטות מתקדמות של גמילה מסמים ואלכוהול אשר עוזרות למטפל ללמוד איך לחיות את חייו כפי שהוא חי אותם לפני שהתחיל תהליך ההתמכרות. פנו אלינו במידה ואתם או מישהו קרוב זקוק לעזרה, אוזן קשבת ומתן ייעוץ.

   נוספים

   תחלואה כפולה

   גמילה במצבי התמכרות קלאסית או תחלואה כפולה תחלואה כפולה הוא מושג פסיכיאטרי הבא לתאר הפרעה נפשית שהיא שילוב בין התמכרות למחלה נפשית. הטיפול בתחלואה הכפולה מחייבת התייחסות נפרדת לכל מרכיב, להפרעה הנפשית ולטיפול בהתמכרות. שתי...

   המשיכו לקרוא >
   הפרעות אכילה והתמכרות

   הפרעות אכילה ההסתכלות על הפרעות האכילה בקרב אנשי מקצוע בישראל היא כאל בעיה נפשית התנהגותית. מנסיוני עם מספר רב של טיפולים בהפרעות אכילה כמו אכילה כפייתית, בולמיה, ואנורקסיה. מתוך טיפולים אלה, אני רואה יותר ויותר שהמקום הפנימי...

   המשיכו לקרוא >
   גמילה מסמים

   גמילה מסמים קשים או קלים סמים הם קבוצה של חומרים המשפיעים על ההתנהגות, על החשיבה ועל הבריאות ולכן הם אסורים על פי החוק. השימוש בסמים כמו הרואין, קוקאין, קריסטל מת ועוד גורמים לנזקים רבים: הם...

   המשיכו לקרוא >

   אנחנו מחכים לך.

   הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן, מלאו פרטים ונחזור בהקדם

    קידום אתרים ובניית אתרים