המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

  גמילה מהימורים

  ההתמכרות להימורים זוהי תופעה חברתית חדשה, יחסית, שנוצרה בשל המרדף אחרי תרבות העושר וחיי הפאר המאפיינת את המאה עשרים ואחת. אומנם, זוהי אינה התמכרות לחומרים קשים כמו סמים, אלכוהול ועוד, אך היא שוות ערך בעוצמה שלה כמו להתמכרות מסוגים אחרים. בהתמכרות לסמים, מתמכר המכור לחומר הפעיל בסמים ובהתמכרות להימורים הוא מתמכר לתחושת הריגוש שהוא חווה במהלך פעולת ההימור בלי קשר לתוצאה, לרווח או להפסד.

  בעולם המודרני, אנו חשופים להימורים חוקיים כמו לוטו, טוטו, מפעל הפיס ועוד ולהימורים בלתי חוקיים כמו בתי קזינו, רולטה, משחקי פוקר ועוד. כל סוג של הימורים מביא איתו תוצאות הרסניות של אובדן משפחה, קריירה, חיים חברתיים ועוד. תהליך הגמילה מהימורים מתמודד עם הצורך הכפייתי של המכור להתגבר על הדחפים הכפייתיים ועם לקיחת אחריות על המעשים ועל התוצאות.

  על ההתמכרות ועל הטיפול גמילה מהימורים

  המהמרים הכפייתיים אינם עונים לסטריאוטיפים המקובלים, הם אינם עבריינים, לרוב הם אנשים משכילים ואינטליגנטים, בעלי משפחה והישגים מקצועיים שאינם חוששים לקחת סיכונים. חלק גדול מהמהמרים מגיע מרקע ניהולי עם עבר צבאי או ספורטיבי, הם רגילים לתפקד במצבי לחץ ומקרינים סמכותיות, אך כאשר האנשים שמסביבם אינם מצייתים להם ופועלים על פי דרכם הם מתגלים כבעלי פתיל קצר, כעסנים ונוטים להתפרצויות זעם.

  לעיתים, ההתמכרות להימורים מגיעה מתוך תחושת ריקנות שאותה הם מנסים למלא באמצעות הריגוש המלווה את תהליך ההימור ובאמצעות ההצלחה בהימורים.

  ההתמכרות להימורים היא מעגל קסמים החוזר על עצמו. המהמר עוסק באופן אובססיבי במחשבות על זכייה בהימורים ועל החיים שלאחר הזכייה. כאשר הוא איננו מצליח, הוא חש רגשות אשם, פחד ובושה המניעים אותו לחזור אל ההימורים. ההימור מסייע למכור להתמודד עם תחושות של תסכול, חרדה, ייאוש וכישלון.

  המהמר הכפייתי נמצא במצב של חוסר שליטה עצמית ובמשך הזמן הצורך להמר הולך וגדל. כאשר הוא מנסה להימנע מהימורים, הוא חש עצבנות, מתח, כעס, חוסר סיפוק, חרדות ודיכאון, תופעות המניעות את המהמר לסיבוב הימורים נוסף.

  המהמר הכפייתי מבין באופן רציונאלי את הנזק שגורמים לו ההימורים ולעתים אף חש אשמה ובושה, אך הוא נשלט על ידי הרגש והדחף ואינו מסוגל להפסיק את ההימורים. כאשר המהמר אינו מסוגל לשלוט בדחפים המניעים אותו להימור, הוא נחשב למהמר כפייתי המכור להימורים.

  הנטייה להימורים לא תעלם, אך טיפול נכון ומקצועי יביא את המכור להימורים למצב שבו הוא יוכל להתמודד עם הדחפים להימורים ועם רגשות ואתגרים. המהמר לומד להפנות יכולות כמו אומץ, נחישות והישגיות לאפיקים אחרים, חיוביים ונכונים יותר.

  במהלך הטיפול, לומד המהמר להבין כי הפנטזיה לזכות בהצלחה או בכסף בן רגע אינה מציאותית והוא עובר ממצב של כעס על עצמו, בושה וביקורת עצמית למצב של קבלה וחמלה וככל שהוא מתמיד בטיפול, הביטחון והדימוי העצמי שלו מתעצם ויחד אתם פוחת הדחף להימורים.

  אם יש לכם בן משפחה מכור להימורים, צרו קשר עם "אחרת מרכז החלמה". באמצעות שילוב של טיפולים שונים, אנו נסייע למכורים לחזור לחיי שגרה, לשקם מערכות יחסים שנפגעו ולבנות חיים חדשים נורמטיביים, בריאים ומאושרים ללא הימורים.

  מרכז גמילה מהימורים "אחרת"

  זהו מרכז אינטימי עם מספר מטופלים קטן עם אווירה כפרית, משפחתית ורגועה. המרכז משלב שיטות טיפול מגוונות בתחום ההתמכרות והגמילה ומעסיק עובדים מקצועיים המומחים בתחומת. צוות המומחים כולל רופא פסיכטאר, נרקולוג – אח במקצועו, עובדים סוציאליים ועוד.

  העדויות שלנו

  המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

  הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

   מרכז גמילה מהימורים 

   ממש כמו אלכוהול, סמים קשים וקלים ותרופות מרשם, ישנם אנשים אשר זקוקים לטיפול של גמילה מהימורים כמו לוטו, ווינר וכרטיסי גירוד למיניהם. במוח של כל אחד מאתנו נמצאת מערכת שנקראת מערכת החיזוק או מערכת התגמול אשר יוצרת תחושה של עונג בתגובה לגירויים מסוימים והימורים בהחלט מפעילים אותה. כפי שישנם חיידקים אשר למדים לפתח חסינות לתרופות כך גם במצב של התמכרות, צריכה יתרה של אותו החומר הממכר או ההימור גורם למערכת התגמול לרצות יותר מאותו גירוי על מנת לשוב ולחוש את התחושה הנעימה וזה במהרה הופך לגלגל המתגלגל המדרון חלקלק. במאמר זה נלמד בקצרה על מאפייניו של המכור בכדי שאם נזהה אותם בעצמנו או באדר קרוב נוכל להבין שצריך עזרה מקצועית.

   לדעת מתי המצב דורש גמילה מהימורים

   את המהמרים נחלק לשתי קבוצות עיקריות – המהמר החברתי אשר מדי פעם שולח טופס לוטו או מגרד כרטיס חיש גד ולעומתו המהמר הכפייתי בו ההימורים נעשים באופן עקבי ומתמשך עקב חיפוש מענה למצבים רגשיים. ההימור יוצר אצל המכור ריגוש, מרגיע ובניגוד למה שאפשר לחשוב, ההימור דווקא מפיג מתח אצל אותו האדם. מחקרים רבים מצביעים על כך שהימורים הינם אחת ההתמכרויות הקשות יותר לגמילה ממגוון ההתמכרויות והריגוש של המהמר הוא מעצם ההימור עצמו, ללא כל קשר לזכייה או ההפסד של האדם. גם כאשר הוא אינו מהמר כל חייו סובבים את ההתמכרות, במוחו, רגשותיו והתוכניות שהוא כבר עושה להימור הבא. 

   לרוב באופן טבעי המהמר יכחיש את בעייתו, קודם כל בפני עצמו אבל כמובן גם בפני משפחתו וחבריו. הוא יתחיל לשקר על בסיס קבוע לגבי ההתמכרות ולעתים יגיב בזעם כאשר יישאל לגביה ולא ימצא לה תירוץ. בעקבות המצב מכורים רבים מתקשים לתפקד באופן תעסוקתי ומאבדים את פרנסת, חבריהם הקרובים ועתים רבות אף את תמיכת משפחתם והם ללא ספק בנקודה בה הם צריכים עזרה מקצועית ותכנית של גמילה מהימורים כמה שיותר מהר. 

   גמילה מהימורים במרכז "אחרת"

   אם אתם או מישהו קרוב אליכם חושבים שהמצב דורש גמילה מהימורים פנו אלינו. עמותת "צעדים אחרת" בייסודו וניהולו של בנו אברג'יל עזרה, עוזרת ותמשיך לעזור למכורים ומשפחותיהם לצאת מן החושך אל האור. בעזרת שיטות מתקדמות וצוות מנוסה, תומך ומקצועי אנו מלווים את המכור לאורך כל הדרך, גם לאחר שהוא סיים את תהליך הגמילה אצלנו. מניסיוננו אנו יכולים לומר שבעזרת כוח רצון ועזרה של מומחים אפשר לגמול כל אחד, גרוע המקרה ככל שיהיה. 

   מכון גמילה מהימורים

   גמילה מהימורים מטפלת בהתמכרות המסוכנת הבלתי נשלטת העלולה לגרום לאובדן הון רב שנצבר במשך שנים. המהמרים יכולים להיות גם אנשים מצליחים, אינטליגנטים ובעלי משפחות אשר  נקלעו למצב מסיבות נפשיות ואחרות. התופעה מסוכנת מאוד ופוגעת במהמר עצמו, כמו גם, במשפחתו הקרובה. היחלצות מסיטואציה כזאת אינה, לרוב, אפשרית ללא סיוע וליווי של מומחים. ניתן לקבל מידע וייעוץ אצל מרכז גמילה אחרת, בעל המוניטין בתחום.

   טיפול גמילה מהימורים במכון מקצועי

   מרכז גמילה אחרת, הינו בעל תשתית מתאימה לטיפולים מורכבים אלו, ואחרים נוספים. עובדים בו מומחים רבים בתחומים שונים אשר מצליחים לגרום למטופל להבין שמדובר בפנטזיה לא מציאותית. הוא יעבור ממצב של כעס על עצמו, בושה וביקורת עצמית למצב של קבלה וחמלה. ככל שהטיפול נמשך המודעות העצמית שלו גוברת. המטרה היא לריפוי לטווח ארוך.

   גמילה מהימורים – לטווח הקצר והארוך

   גמילה מהימורים עשויה לשנות בצורה דרמטית מהלך חייו של המתמכר. מי שאף אמור להרוויח מכך הם בני הזוג, המשפחה הגרעינית, החברים הקרובים ועוד. אובדן כסף ורכוש עלול להביא למצב מסוכן שבו המכור נכנס לחובות לגורמים פליליים אשר עלולים לנצל את חוסר האונים שלו ולהניע אותו לבצע עבירות פליליות דוגמת: שוד, גניבה, ואפילו יותר מכך. במקרים רבים, ההנעה לטיפול מגיעה מהמשפחה הרוצה לחזור לשפיות חיים נורמלית ולא על ידי המהמר עצמו. זאת, למרות תחושות האשמה והבושה המלוות אותו. הוא מבחינתו היה, לרוב, רוצה להמשיך להרגיש את הריגוש האופף אותו בעת ההימורים – בלי קשר לרווח או הפסד. במקרים רבים, ההתמכרות הנ"ל מגיעה מתוך תחושת ריקנות שעלולה להתעצם עקב הרצון להתמודד עם תחושות תסכול, חרדה, ייאוש וכישלון. הפסקת הפעילות גורמת למתח, עצבנות, כעס, חוסר סיפוק, חרדות, דיכאון ותופעות אחרות שליליות המניעות אותו לסיבוב הימורים נוסף.

   תהליך הטיפול

   טיפול מקצועי נעשה על ידי פגישות אישיות המלוות בשיחות שבהם מצליחים המטפלים להחדיר לתודעתו את העובדה שהוא יכול להתמודד בכוחות עצמו עם המצב. הוא אמור למצוא את הכוחות הנפשיים הפנימיים ואת התכונות החיוביות שלו כמו: אומץ, נחישות והישגיות לאפיקים אחרים חיוביים ונכונים יותר.

   נוספים

   התמכרות, גמילה ממין והחלמה

   מי צריך גמילה מפעולה הנחשבת לצורך בסיסי של כל אדם? אך ההבדל בין אדם רגיל לאדם המכור למין הוא שהמכורים למין עוסקים בו באופן אובססיבי, הם רודפים אחרי בני זוג, הם יכולים לאונן מספר...

   המשיכו לקרוא >
   גמילה מסמים

   גמילה מסמים קשים או קלים סמים הם קבוצה של חומרים המשפיעים על ההתנהגות, על החשיבה ועל הבריאות ולכן הם אסורים על פי החוק. השימוש בסמים כמו הרואין, קוקאין, קריסטל מת ועוד גורמים לנזקים רבים: הם...

   המשיכו לקרוא >
   בדרך לגמילה מאלכוהול

   האלכוהול ידוע כחומר שנמצא במשקאות שונים: יינות, בירות, קוקטיילים ומשקאות חריפים יותר. רבים נוהגים לשתות מדי פעם בירה או ללגום כוס יין ואפילו לתפוס ראש כאשר הדבר מתאפשר. כל עוד מדובר על מצב נשלט...

   המשיכו לקרוא >

   אנחנו מחכים לך.

   הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן, מלאו פרטים ונחזור בהקדם

    קידום אתרים ובניית אתרים