המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

  התמכרות, גמילה ממין והחלמה

  מי צריך גמילה מפעולה הנחשבת לצורך בסיסי של כל אדם? אך ההבדל בין אדם רגיל לאדם המכור למין הוא שהמכורים למין עוסקים בו באופן אובססיבי, הם רודפים אחרי בני זוג, הם יכולים לאונן מספר פעמים ביום, הם מוציאים סכומי כסף גבוהים על חומרים פורנוגראפיים, גולשים באתרי סקס ולא מצליחים לרסן את עצמם. העיסוק במין פוגע במהלך החיים התקין של המכור, הוא מאבד את העניין בסביבה, בבן הזוג, מתקשה בתפקוד היום יומי, נקלע לקשיים כלכליים, סובל ממחלות מין ולא אחת עובר עבירות מיניות כמו הטרדה מינית, הצצה לתאי הלבשה, למקלחות ולעתים אפילו לאונס.

  מהם מאפייני ההתמכרות?

  מכור למין מחפש כל הזמן גיוון וריגושים בתחום המין. יש לו צורך כפייתי במין והוא נוטה להחליף פרטנרים לפעילות מינית בתדירות גבוהה. המכורים למין רודפים אחרי המין, אך לא נהנים ממנו. הפעילות המינית הופכת להיות המטרה ולא הקשר האינטימי, האהבה והחום.

  לא פעם, הפעילות המינית הופכת להיות מקום המפלט ומסיטה את תשומת לבו של המכור לזמן קצוב מבעיות שונות כמו דיכאונות, חרדה, מתחים נפשיים, ייאוש, ריקנות או מצוקות נפשיות אחרות. המכור למין אינו יכול להתקיים בלי מין ובמצב של היעדר פעילות מינית הוא מרגיש תחושה של ריקנות וחוסר אונים.

  המכורים למין עוסקים בפעילות מינית בצורה אובססיבית. הם מקיימים יחסי מין מזדמנים בצורה תדירה, משקיעים שעות ארוכות בעיון בחוברות פורנוגרפיה ובצפייה בסרטים פונוגרפים עד כדי הזנחת העיסוקים האחרים כמו עבודה, קשרים חברתיים וקשרים משפחתיים. מכורים למין מאבדים שליטה על הנושא ולא מצליחים לשלוט על הדחפים ולרסן את עצמם, גם אם הם מעוניינים בכך.

  מקובל לחשוב כי ההתמכרות למין נפוצה יותר אצל גברים מאשר אצל נשים, אך מחקרים שנערכו בשנים האחרונות מדווחים כי כשליש מבין המכורים למין ולפורנוגרפיה הן נשים. ההתמכרות למין אצל נשים באה לידי ביטוי באוננות, באיסוף כפייתי של אביזרי מין ובצורך אינסופי בקיום יחסי מין.

  על הטיפול

  הגמילה ממין היא גמילה ארוכה ומורכבת והפנייה אל עזרה מקצועית מלווה במבוכה מאחר שהחברה, וגם המכור, רואה בהתמכרות למין סטייה. למכור קשה לראות את עצמו כמכור למין מאחר והוא עושה דברים "רגילים" שכולם עושים.

  בשלב הראשון, של הטיפול לומד המכור להימנע מפעילות מינית טכנית, פעילות שאינה בריאה ומהנה. המכורים לומדים ליהנות מהמגע האינטימי, מהקרבה, מהחיבוק, מהליטוף, מהחום והאנושיות שבחיי המין ובעיקר הם לומדים לשלוט על המינונים של קיום יחסי המין.

  בשלב השני, נחשפות המצוקות הנפשיות שהובילו את המכור להתמכרות והנזקים שגרם המכור לעצמו במהלך ההתמכרות כמו הבידוד החברתי, המשפחתי, פגיעה בבן הזוג ואובדן הכספים הרבים שהוצאו על פעילות מינית. טיפול הגמילה יסייע למכור להתמודד עם המצוקות והקשיים הנפשיים ויאפשר לו לרכוש כלים ומיומנויות לזיהוי הדחפים המיניים ולשליטה עליהם. כאשר המטופל נמצא במערכת יחסים זוגית חשוב לשתף את בן הזוג, שנפגע גם הוא מההתמכרות, בתהליך הגמילה.

  ב"אחרת מרכז החלמה" מטפלים בהתמכרות למין בשילוב של שיטות שונות. התמיכה והליווי המקצועי יעזרו למכור לשקם את חייו, לשוב למעגל העבודה, לפעילות חברתית ולאורח חיים תקין.

  המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

  הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

   נוספים

   גמילה מקוקאין

   לא פעם, התנסות תמימה בסם זה או אחר עלולה לגרום להתמכרות כבדה שקשה לצאת ממנה. זה קורה בעת צריכת סוגי סמים שונים, וביניהם גם קוקאין. הקוקאין, הנקרא גם קראק או קריסטל, נחשב לאחד הסמים...

   המשיכו לקרוא >
   גמילה במצבי התמכרות קלאסית או תחלואה כפולה

   גמילה במצבי התמכרות קלאסית או תחלואה כפולה תחלואה כפולה הוא מושג פסיכיאטרי הבא לתאר הפרעה נפשית שהיא שילוב בין התמכרות למחלה נפשית. הטיפול בתחלואה הכפולה מחייבת התייחסות נפרדת לכל מרכיב, להפרעה הנפשית ולטיפול בהתמכרות. שתי...

   המשיכו לקרוא >
   טיפול שליטה בכעסים

   קרה לכם פעם שנקלעתם לסיטואציה שבה אתם פשוט מתחממים על משהו או מישהו סתם כך? מגיבים באימפולסיביות ועצבנות שלא באמת צריכה להיות ברגע מסוים ומבינים את זה רק לאחר מכן? אם לא לכם –...

   המשיכו לקרוא >

   אנחנו מחכים לך.

   הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן, מלאו פרטים ונחזור בהקדם

    קידום אתרים ובניית אתרים