המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

  גמילה מסמים

  גמילה מסמים קשים

  סמים הם קבוצה של חומרים המשפיעים על ההתנהגות, על החשיבה ועל הבריאות ולכן הם אסורים על פי החוק. השימוש בסמים כמו הרואין, קוקאין, קריסטל מת ועוד גורמים לנזקים רבים: הם פוגעים בתפקוד המוח, במערכות הדם, במערכת העצבים, בלב ובמערכת הנשימה. מאחר והשימוש בסמים אינו חוקי, משתמשים רבים הופכים לעבריינים, הם מסתבכים עם החוק ובמקרים רבים הם מבצעים עבירות פליליות כמו אלימות, גניבה ועוד במטרה להשיג מימון לצריכת הסמים.

  מידע קצר על סוגי הסמים : סמים קשים וקלים

  הסמים נחלקים למספר קבוצות:

  • סמים קלים כמו מריחואנה, חשיש או קנאביס, סמים המשפיעים על המוח אך נחשבים לסמים הגורמים לנזק קטן, יחסית.
  • סמי מרץ הנחשבים לסמים קשים יותר כמו קוקאין, הרואין, קריסטל מת, קראק ועוד. אלו סמים הנצרכים בגלולות ומאופיינים כסמים הממריצים את הגוף.
  • סמי הזיה – סמים הגורמים להזיות ולניתוק מהמציאות כמו האקסטזי העלול לגרום להתמכרות קשה.
  • משככי כאבים אופיאטים – סמים הניתנים כתרופה למטופלים הסובלים מכאבים כמו הרואין ומתדון. סמים אלו מעניקים תחושה של שלווה וההתמכרות אליהם קשה מאוד ובהתאם לכך, גם תהליך הגמילה.

  על ההתמכרות ועל תהליך הגמילה מסמים

  במקרים רבים, תהליך ההתמכרות לסמים נובע מתוך מצוקה. האנשים הסובלים ממצוקה או מכאב נפשי מוצאים מפלט ונחמה בשימוש בסמים. זהו פתרון יעיל ומהיר, אך רק בשלבים הראשונים. בתהליך הדרגתי מפתח המשתמש תלות בסמים המובילה להתמכרות ולמחלה של ממש.

  הסמים גורמים להרגשה טובה ותחושת אופוריה גבוהה המאפשרת לשכוח את כל הצרות. צריכת סמים קבועה לאורך זמן גורמת לגוף לפתח תלות בסם ובעמידות נגדו וכדי להגיע להרגשה הנהדרת שגרמו הסמים בתחילת השימוש נזקק המכור לכמות גדולה יותר של סמים ולמעבר לשימוש בסמים קשים יותר.

  כיום, מקובלת ההנחה כי ההתמכרות לסמים היא רק בעיה משנית ויש צורך לשלב שני גורמים בתהליך הגמילה, גמילה פיזית מהסמים וטיפול בבעיות הנפשיות שהביאו את המטופל לשימוש בסם.

  תהליך הגמילה מסמים כולל הפסקה מוחלטת של השימוש בסם מתוך התמודדות עם התופעות גופניות הקשות הנוצרות עקב הפסקת השימוש בסם. כדי להקל על המכור את תהליך הגמילה הגופנית מציעים המטפלים שימוש בסמים חלופיים וחוקיים כמו שימוש בתרופות נגד דיכאון ההופכים את תהליך הגמילה הפיזית לתהליך קל יותר. כאשר תסמונת הגמילה הפיזית חולפת, מתחיל תהליך הכולל טיפולים נפשיים ורגשיים שמטרתם לפתור את המצוקות הנפשיות שהביאו לשימוש בסמים ולהעניק למשתמש כלים שימנעו את החזרה לשימוש בסמים.

  תהליך הגמילה הוא תהליך ארוך, כואב ולא קל. ב"אחרת מרכז החלמה" משתפים את בני המשפחה בתהליך הגמילה, מלווים את המכורים ומעניקים להם תמיכה רבה בכל שלב של הגמילה. המטפלים משדרים למטופל כי הם מאמינים בו ובכוחות שלו להיגמל מהסמים, הם נמצאים אתו בכל מצב, בחרדות, בנפילות ועוטפים אותו באהבה אינסופית.

  בסיום הטיפול, שומר צוות המטפלים על קשר קבוע ותמיכה ומסייעים לו לחזור לחיים בריאים ומאושרים.

  העדויות שלנו

  המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

  הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

   גמילה מסמים ואלכוהול

   גמילה מסמים ואלכוהול זהו תהליך הדורש סבלנות רבה, יכול הקשבה והכלה וליווי בתבונה של המכור בדרכו ליציאה לחיים חדשים, בריאים ואיכותיים. מצדכם, אם אתם מזהים אדם קרוב אשר נמצא במצב בו הוא כבר אינו שולט בצורך לסם או המשקה הדבר הראשון אותו תצטרכו להבין יהיה שאם זה אכן המצב אין לתקוף את האדם, להאשים או לריב אותו ואתו. צוות עמותת "צעדים אחרת" הינו צוות וותיק ובעל ניסיון רב ובעזרת הקשבה, הכלה ורגישות הוא מלווה את המכורים בדרכם לצאת לדרך חדשה עם שיטות מתקדמות של גמילה מסמים ואלכוהול אשר עוזרות למטפל ללמוד איך לחיות את חייו כפי שהוא חי אותם לפני שהתחיל תהליך ההתמכרות. פנו אלינו במידה ואתם או מישהו קרוב זקוק לעזרה, אוזן קשבת ומתן ייעוץ.

   מתי נדע שזה הזמן שצריך גמילה מסמים ואלכוהול?

   ישנם הן סממנים פיזיים והן נפשיים/רגשיים קיצוניים אצל את המכור שצריך גמילה מסמים ואלכוהול ויפה שעה אחת קודם. אם אתם מבחינים באחד או יותר מתסמינים הללו בעצמכם או באדם קרוב זה צריך להדליק נורה אדומה. אם אדם עלה במשקל או לחילופין ירד במשקל בתקופה קצרה באופן קיצוני, אם הוא התחיל להזניח את עצמו בפן האסתטי, הוא אינו מתקלח ומדיף ריח רע מגופו. אם הופעתו מרושלת, שיערו אינו מסודר והוא לובש את אותם הבגדים במשך כמה ימים, כל אלו יעידו שצריך לברר יותר לעומק מה הסיבה לכך. אדם מכור לרוב ישקר ויכחיש את העובדה שהוא מכור. הוא יתרץ תירוצים וישווה השוואות כגון: "אני בסדר, יש אנשים ששותים יותר אז אני במצב טוב". לאחר שהוא ירגיש שהוא נדחק לפינה והתירוצים יתחילו להיגמר כך גם מצב רוחו. לעתים קרובות נוכל להבחין בשינויים קיצוניים במצבי רוחו, מעצב לשמחה או רוגע ושלווה לעצבים וכעס. יש להבין את המצב בו האדם נמצא, להכיל אותו אבל במקביל לפנות כמה שיותר מהר לעזרה מקצועית על מנת לעצור את ההתדרדרות כמה שיותר מהר.

   גמילה מסמים ואלכוהול – אנחנו פה לעזור

   עמותת "צעדים אחרת" בייסודו וניהולו של בנו אברג'יל קיימת כבר למעלה מעשור. המקום מתפקד כאשפוזית למרכז החלמה באווירה כפרית נעימה ומשפחתית. הצוות הכולל רופא פסיכיאטר, נרקולוג – אח במקצועו – עובדים סוציאליים, ומטפלים המתמחים ברפואה משלימה כמו ד"ר לרפואה סינית, נטורופתית ועוד… הינו צוות וותיק ובעל ניסיון רב ובעזרת הקשבה, הכלה ורגישות הוא מלווה את המכורים בדרכם לצאת לדרך חדשה עם שיטות מתקדמות של גמילה מסמים ואלכוהול אשר עוזרות למטפל ללמוד איך לחיות את חייו כפי שהוא חי אותם לפני שהתחיל תהליך ההתמכרות. פנו אלינו במידה ואתם או מישהו קרוב זקוק לעזרה, אוזן קשבת ומתן ייעוץ.

   גמילה מסמים קשים

   גמילה מסמים קשים היא תהליך מורכב ולא קל, לא עבור המכור ולא עבור סביבתו הקרובה. ההתמודדות עם החיים ללא הסם היא מלחמה בלתי נגמרת ובגמילה הוא בעצם לומד איך לנצח בה ולהתמודד עם כל המצבים בזכות הוא עצמו ולא בעזרת גורמים חיצוניים. על כן, לצד טיפול תרופתי תהליך הגמילה הוא בעיקר נפשי ואותו מלווים אנשי מקצוע מומחים כגון פסיכיאטרים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, קבוצות תמיכה ומכורים לשעבר אשר משמשים כתומכים לאלו אשר נמצאים בתחילת התהליך. המרכז מטפל בו זמנית במספר מצומצם של מכורים מה שמאפשר מתן יחס אישי ועוטף לכל אחד ואחת מהם והצוות הכולל את כל אנשי המקצוע המובילים בארץ בתחום הגמילה מהתמכרויות מבטיח שהתהליך יהיה נכון ומקצועי ויוביל למסע של פיכחות והתמודדות עם החיים והמציאות ללא הסם.

   מילה מסמים קשים – להכות בברזל בעודו חם

   הזמן הטוב ביותר הוא ההווה כאשר האדם מפתח תלות וזקוק לטיפול גמילה מסמים קשים ויפה שעה אחת קודם. אם נזהה את ההתמכרות שלנו או של אדם קרוב בזמן ונפנה לטיפול זה בהחלט החלטה אשר סיכוי טוב תהיה מצילת חיים. לאורך ההיסטוריה אנשים צורכים סמים ואלו ממשיכים להתפתח לסוגים שונים וחזקים יותר בעקבות העובדה שהגוף מתרגל לחומרים הממכרים ודורש סמים ממכרים ומסוכנים יותר. לצורך העניין, מה שהתחיל כקנאביס בשנות התשעים הפך בשנות האלפיים לחזק יותר בעקבות גידול הידרופוני וכיום הנייס גאי מככב כסם פופולארי בפיצוציות ברחבי הארץ. תרבות הסמים כל הזמן משתכללת וההתמכרויות נהיות קשות יותר ובהתאם תהליכי הגמילה מהן. להבנה שאדם נמצא בנקודה בה הוא זקוק להתערבות מקצועית ישנם סימנים פיזיים ונפשיים כאחד. מבחינה פיזית נוכל לראות שינויים קיצוניים במשקל הגוף, התרשלות בהופעה החיצונית כמו שיער לא מסודר, בגדים מלוכלכים לדוגמה וגם מבחינה אסתטית אם ריח רע נודף מהמכור בשל חוסר במקלחות, צחצוח שיניים וכדומה. בפן הנפשי נוכל לראות שינויים קיצוניים במצבי הרוח כמו מעבר חד ממצב של רוגע למצב של כעס או משמחה לדיכאון. בנוסף, אדם אשר יתעצבן ויתקוף כאשר ישאלו אותו לגבי המצב זהו סימן מוכר.

   לעצור את כדור השלג

   בני אברג'יל הקים את מרכז "צעדים אחרת" לפני למעלה מעשור. בני אשר בעצמו עבר תהליך גמילה הקים את המרכז מתוך תחושת שליחות, אהבה, מסירות והזדהות עמוקה עם המצב אליו נקלעו המטופלים. המרכז מטפל בו זמנית במספר מצומצם של מכורים מה שמאפשר מתן יחס אישי ועוטף לכל אחד ואחת מהם והצוות הכולל את כל אנשי המקצוע המובילים בארץ בתחום הגמילה מהתמכרויות מבטיח שהתהליך יהיה נכון ומקצועי ויוביל למסע של פיכחות והתמודדות עם החיים והמציאות ללא הסם. פנו אלינו כבר עכשיו אם אתם או אדם קרוב זקוק לעזרה על מנת שנוכל להצילו.

   מכון גמילה מסמים

   מכון גמילה מסמים מציע מגוון רחב של אנשי מקצוע מומחים כל אחד בתחומו בטיפול בהתמכרויות. זאת איננה קלישאה, לכל דבר אפשר להתמכר. החל מאלכוהול, סמים, תרופות ומשככי כאבים דרך סקס, הימורים ושופינג וכדומה… אין סוף לסוג ההתמכרויות אך אין ספק שדבר אחד בטוח, יש לעצור אותן ויפה שעה אחת קודם. ההתמכרות פוגעת במכור עצמו כמובן באספקטים רבים, אך לא פחות מכך, היא פוגעת נואשות בקרב חבריו, משפחתו והסביבה הקרובה אליו. אנשים מאבדים את פרנסתם, את שמחת החיים והעניין בתחומי חיים אחרים כמו לימודים ועבודה ובגדול כל התעסקותם סובבת סביב רדיפה והשגה של מה שמספק להם את התחושה הרגעית של ההנאה וצריכתו.

   מכון גמילה מסמים קלים וקשים – הדרך בחזרה אל החיים

   מכון גמילה מסמים הוא לעתים המוצא האחרון של המכורים. אחד ממאפייניה העיקריים של ההתמכרות הוא ההתמודדות עם המציאות חיים היומיומית ללא צריכת החומר או התחושה הנוצרת בעקבות הצריכה שלהם. לדוגמא, כשם שאנשים אשר מעשנים סיגריות מתקשים לדמיין את הקפה של הבוקר בלעדי הסיגריה או חלילה מה יקרה אם לא תהיה להם אחת בהישג יד לאחר ארוחה טובה באופן דומה המכור שואל את עצמו איך יוכל בלעדי הסם אותו הוא רוכש עם חומרים מסוכנים וממכרים בהרבה מבלי להמעיט בעובדה שגם סיגריות זאת התמכרות קשה וקשה שיש לטפל בה במהרה. מאידך, על מנת לקבוע שאדם מכור ישנם חוקים ברורים אשר אותם בוחנים אנשי מקצוע מומחים. לצורך העניין, אדם אשר צורך בירה או שתיים לאחר יום עבודה מפרך וקם ביום שלמחרת בזמן לעבודה בה הוא מתפקד באופן נורמאלי זאת לא התמכרות בעוד שאדם שאינו מצליח להתעורר, אדם שהדבר הראשון עליו הוא חושב בבוקר זה אלכוהול או ג'וינט זהו מצב שבהחלט יכול להעיד שישנה בעיה שמצריכה התערבות מקצועית.

   כל אחד הוא עולם ומלואו

   מכיוון שאנחנו מטפלים בו זמנית במספר קטן של מכורים במרכז הגמילה "צעדים אחרת" מתאפשר לנו להעניק לכל מטופל ומטופלת שלנו יחס אישי חם ועוטף ולהתמקד באופן מדויק בסוג ורמת ההתמכרות שלו ובדרכי הטיפול הטובות והמומלצות לו ביותר. מכון גמילה מסמים באווירה פסטורלית וקיבוצית. צוות של מומחים מובילים כל אחד בתחומו מעניק תקווה לחזרה לחיים כפי שחי המכור לפני ההתמכרות וזכייה באיכות חייו בחזרה. צרו עמנו קשר עוד היום במידה ואתם או אדם קרוב פיתח תלות ונכנס אל הלופ הזה שנקרא התמכרות וביחד נצעד בחזרה על דרך המלך המובילה אל לידה מחדש, שלכם ושל אהוביכם.

   מרכז גמילה מסמים פרטי

   לרוב, מרכז גמילה מסמים פרטי הוא האופציה הטובה ביותר לאדם מכור. מרכז גמילה פרטיים רבים הם קטנים ואינטימיים מה שמאפשר לצוות המטפל להתרכז לעומק בבעיה של מטופל באופן אישי ולקבוע מה יהיה הטיפול הטוב ביותר. בנוסף, מרכזי הגמילה האיכותיים יותר מציעים אווירה קיבוצית משותפת, חדרים רחבים וארוחות חמות. גמילה מסמים הוא תהליך קשה ומורכב אשר מתחיל בתופעות פיזיות קשות וממשיך בטיפול פסיכולוגי ולעתים פסיכיאטרי, למכורים בעלי תחלואה כפולה שאומרת שבנוסף להתמכרות הם סובלים גם מהפרעה נפשית. במצב זה התהליך ארוך ומורכב יותר ויכול להימשך גם הרבה אחרי עזיבת המכור את מרכז הגמילה.

   מרכז גמילה מסמים פרטי – חשוב לדעת

   מרכז גמילה מסמים פרטי מציע את כלל הטיפולים להם זקוק המכור תחת קורת גג אחת. לצורך העניין, אנחנו מאמינים גדולים בשיטת 12 הצעדים המבורכת אך בארגונים כמו "AA" או "NA", (אלכוהוליסטים אנונימיים ונרקומנים אנונימיים בהקבלה) הפגישות לרוב מתקיימות פעם בשבוע או לכל היותר פעמיים. כאשר המכור זקוק גם לטיפול תרופתי ומעקב של פסיכיאטר הפגישות איתו הן גם על בסיס של פעם – פעמיים בשבוע ובמידה והוא זקוק לעזרה של עובדת סוציאלית או כל איש מקצוע אחר הוא נאלץ לטרטר בין מקומות שונים, גבר המקשה עוד יותר על תהליך הגמילה ופוגע קשות בסיכויי הגמילה. מאידך, המרכזים הפרטיים כוללים צוות הכולל פסיכיאטר, נרקולוג, פסיכולוג, אחים ואחיות, עובדים סוציאליים, מטפלים ועוד… כך שהמטופל מקבל את כל קשת השירותים במקום אחד.

   כל מה שאתם צריכים במקום אחד

   "מרכז צעדים אחרת" הוא מרכז גמילה מסמים פרטי ואיכותי הכולל צוות עם ניסיון של למעלה מ – 23 שנים ומעניק תקווה למכורים בכל סוג של התמכרות, להם וכמובן למשפחתם. המרכז מטפל רק ב – 15 מכורים בו זמנית מה שמאפשר יחס אישי לכל אחד ואחת וטיפול נקודתי מועיל יותר. החדרים היפיפיים מאובזרים בכל הריהוט הנדרש, האווירה היא אינטימית וקיבוצית, הארוחות חמות וטעימות וישנה גינה פסטורלית המשרה רוגע ושלווה. פנו אלינו ובקש רב והכלה נדע לאבחן את הבעיה ולעשות הכל בהובלה של המטופלים צעד אחר צעד על דרך המלח המובילה לחיים נקיים ואיכותיים יותר.

   נוספים

   גמילה מקוקאין

   לא פעם, התנסות תמימה בסם זה או אחר עלולה לגרום להתמכרות כבדה שקשה לצאת ממנה. זה קורה בעת צריכת סוגי סמים שונים, וביניהם גם קוקאין. הקוקאין, הנקרא גם קראק או קריסטל, נחשב לאחד הסמים...

   המשיכו לקרוא >
   גמילה מהימורים

   ההתמכרות להימורים זוהי תופעה חברתית חדשה, יחסית, שנוצרה בשל המרדף אחרי תרבות העושר וחיי הפאר המאפיינת את המאה עשרים ואחת. אומנם, זוהי אינה התמכרות לחומרים קשים כמו סמים, אלכוהול ועוד, אך היא שוות ערך...

   המשיכו לקרוא >
   טיפול שליטה בכעסים

   קרה לכם פעם שנקלעתם לסיטואציה שבה אתם פשוט מתחממים על משהו או מישהו סתם כך? מגיבים באימפולסיביות ועצבנות שלא באמת צריכה להיות ברגע מסוים ומבינים את זה רק לאחר מכן? אם לא לכם –...

   המשיכו לקרוא >

   אנחנו מחכים לך.

   הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן, מלאו פרטים ונחזור בהקדם

    קידום אתרים ובניית אתרים