המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

  גמילה מסמים

  גמילה מסמים קשים או קלים

  סמים הם קבוצה של חומרים המשפיעים על ההתנהגות, על החשיבה ועל הבריאות ולכן הם אסורים על פי החוק. השימוש בסמים כמו הרואין, קוקאין, קריסטל מת ועוד גורמים לנזקים רבים: הם פוגעים בתפקוד המוח, במערכות הדם, במערכת העצבים, בלב ובמערכת הנשימה. מאחר והשימוש בסמים אינו חוקי, משתמשים רבים הופכים לעבריינים, הם מסתבכים עם החוק ובמקרים רבים הם מבצעים עבירות פליליות כמו אלימות, גניבה ועוד במטרה להשיג מימון לצריכת הסמים.

  מידע קצר על סוגי הסמים: סמים קשים וקלים

  הסמים נחלקים למספר קבוצות:

  • סמים קלים כמו מריחואנה, חשיש או קנאביס, סמים המשפיעים על המוח אך נחשבים לסמים הגורמים לנזק קטן, יחסית.
  • סמי מרץ הנחשבים לסמים קשים יותר כמו קוקאין, הרואין, קריסטל מת, קראק ועוד. אלו סמים הנצרכים בגלולות ומאופיינים כסמים הממריצים את הגוף.
  • סמי הזיה – סמים הגורמים להזיות ולניתוק מהמציאות כמו האקסטזי העלול לגרום להתמכרות קשה.
  • משככי כאבים אופיאטים – סמים הניתנים כתרופה למטופלים הסובלים מכאבים כמו הרואין ומתדון. סמים אלו מעניקים תחושה של שלווה וההתמכרות אליהם קשה מאוד ובהתאם לכך, גם תהליך הגמילה.

  על ההתמכרות ועל תהליך הגמילה מסמים

  במקרים רבים, תהליך ההתמכרות לסמים נובע מתוך מצוקה. האנשים הסובלים ממצוקה או מכאב נפשי מוצאים מפלט ונחמה בשימוש בסמים. זהו פתרון יעיל ומהיר, אך רק בשלבים הראשונים. בתהליך הדרגתי מפתח המשתמש תלות בסמים המובילה להתמכרות ולמחלה של ממש.

  הסמים גורמים להרגשה טובה ותחושת אופוריה גבוהה המאפשרת לשכוח את כל הצרות. צריכת סמים קבועה לאורך זמן גורמת לגוף לפתח תלות בסם ובעמידות נגדו וכדי להגיע להרגשה הנהדרת שגרמו הסמים בתחילת השימוש נזקק המכור לכמות גדולה יותר של סמים ולמעבר לשימוש בסמים קשים יותר.

  כיום, מקובלת ההנחה כי ההתמכרות לסמים היא רק בעיה משנית ויש צורך לשלב שני גורמים בתהליך הגמילה, גמילה פיזית מהסמים וטיפול בבעיות הנפשיות שהביאו את המטופל לשימוש בסם.

  תהליך הגמילה מסמים כולל הפסקה מוחלטת של השימוש בסם מתוך התמודדות עם התופעות גופניות הקשות הנוצרות עקב הפסקת השימוש בסם. כדי להקל על המכור את תהליך הגמילה הגופנית מציעים המטפלים שימוש בסמים חלופיים וחוקיים כמו שימוש בתרופות נגד דיכאון ההופכים את תהליך הגמילה הפיזית לתהליך קל יותר. כאשר תסמונת הגמילה הפיזית חולפת, מתחיל תהליך הכולל טיפולים נפשיים ורגשיים שמטרתם לפתור את המצוקות הנפשיות שהביאו לשימוש בסמים ולהעניק למשתמש כלים שימנעו את החזרה לשימוש בסמים.

  תהליך הגמילה הוא תהליך ארוך, כואב ולא קל. ב"אחרת מרכז החלמה" משתפים את בני המשפחה בתהליך הגמילה, מלווים את המכורים ומעניקים להם תמיכה רבה בכל שלב של הגמילה. המטפלים משדרים למטופל כי הם מאמינים בו ובכוחות שלו להיגמל מהסמים, הם נמצאים אתו בכל מצב, בחרדות, בנפילות ועוטפים אותו באהבה אינסופית.

  בסיום הטיפול, שומר צוות המטפלים על קשר קבוע ותמיכה ומסייעים לו לחזור לחיים בריאים ומאושרים.

  העדויות שלנו

  המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

  הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

   גמילה מסמים קשים

   גמילה מסמים קשים היא תהליך מורכב ולא קל, לא עבור המכור ולא עבור סביבתו הקרובה. ההתמודדות עם החיים ללא הסם היא מלחמה בלתי נגמרת ובגמילה הוא בעצם לומד איך לנצח בה ולהתמודד עם כל המצבים בזכות הוא עצמו ולא בעזרת גורמים חיצוניים. על כן, לצד טיפול תרופתי תהליך הגמילה הוא בעיקר נפשי ואותו מלווים אנשי מקצוע מומחים כגון פסיכיאטרים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, קבוצות תמיכה ומכורים לשעבר אשר משמשים כתומכים לאלו אשר נמצאים בתחילת התהליך. המרכז מטפל בו זמנית במספר מצומצם של מכורים מה שמאפשר מתן יחס אישי ועוטף לכל אחד ואחת מהם והצוות הכולל את כל אנשי המקצוע המובילים בארץ בתחום הגמילה מהתמכרויות מבטיח שהתהליך יהיה נכון ומקצועי ויוביל למסע של פיכחות והתמודדות עם החיים והמציאות ללא הסם.

   לעצור את כדור השלג

   בני אברג'יל הקים את מרכז "צעדים אחרת" לפני למעלה מעשור. בני אשר בעצמו עבר תהליך גמילה הקים את המרכז מתוך תחושת שליחות, אהבה, מסירות והזדהות עמוקה עם המצב אליו נקלעו המטופלים. המרכז מטפל בו זמנית במספר מצומצם של מכורים מה שמאפשר מתן יחס אישי ועוטף לכל אחד ואחת מהם והצוות הכולל את כל אנשי המקצוע המובילים בארץ בתחום הגמילה מהתמכרויות מבטיח שהתהליך יהיה נכון ומקצועי ויוביל למסע של פיכחות והתמודדות עם החיים והמציאות ללא הסם. פנו אלינו כבר עכשיו אם אתם או אדם קרוב זקוק לעזרה על מנת שנוכל להצילו.

   גמילה מסמים קשים – להכות בברזל בעודו חם

   הזמן הטוב ביותר הוא ההווה כאשר האדם מפתח תלות וזקוק לטיפול גמילה מסמים קשים ויפה שעה אחת קודם. אם נזהה את ההתמכרות שלנו או של אדם קרוב בזמן ונפנה לטיפול זה בהחלט החלטה אשר סיכוי טוב תהיה מצילת חיים. לאורך ההיסטוריה אנשים צורכים סמים ואלו ממשיכים להתפתח לסוגים שונים וחזקים יותר בעקבות העובדה שהגוף מתרגל לחומרים הממכרים ודורש סמים ממכרים ומסוכנים יותר. לצורך העניין, מה שהתחיל כקנאביס בשנות התשעים הפך בשנות האלפיים לחזק יותר בעקבות גידול הידרופוני וכיום הנייס גאי מככב כסם פופולארי בפיצוציות ברחבי הארץ. תרבות הסמים כל הזמן משתכללת וההתמכרויות נהיות קשות יותר ובהתאם תהליכי הגמילה מהן. להבנה שאדם נמצא בנקודה בה הוא זקוק להתערבות מקצועית ישנם סימנים פיזיים ונפשיים כאחד. מבחינה פיזית נוכל לראות שינויים קיצוניים במשקל הגוף, התרשלות בהופעה החיצונית כמו שיער לא מסודר, בגדים מלוכלכים לדוגמה וגם מבחינה אסתטית אם ריח רע נודף מהמכור בשל חוסר במקלחות, צחצוח שיניים וכדומה. בפן הנפשי נוכל לראות שינויים קיצוניים במצבי הרוח כמו מעבר חד ממצב של רוגע למצב של כעס או משמחה לדיכאון. בנוסף, אדם אשר יתעצבן ויתקוף כאשר ישאלו אותו לגבי המצב זהו סימן מוכר.

   כל אחד הוא עולם ומלואו

   מכיוון שאנחנו מטפלים בו זמנית במספר קטן של מכורים במרכז הגמילה "צעדים אחרת" מתאפשר לנו להעניק לכל מטופל ומטופלת שלנו יחס אישי חם ועוטף ולהתמקד באופן מדויק בסוג ורמת ההתמכרות שלו ובדרכי הטיפול הטובות והמומלצות לו ביותר. מכון גמילה מסמים באווירה פסטורלית וקיבוצית. צוות של מומחים מובילים כל אחד בתחומו מעניק תקווה לחזרה לחיים כפי שחי המכור לפני ההתמכרות וזכייה באיכות חייו בחזרה. צרו עמנו קשר עוד היום במידה ואתם או אדם קרוב פיתח תלות ונכנס אל הלופ הזה שנקרא התמכרות וביחד נצעד בחזרה על דרך המלך המובילה אל לידה מחדש, שלכם ושל אהוביכם.

   כל מה שאתם צריכים במקום אחד

   "מרכז צעדים אחרת" הוא מרכז גמילה מסמים פרטי ואיכותי הכולל צוות עם ניסיון של למעלה מ – 23 שנים ומעניק תקווה למכורים בכל סוג של התמכרות, להם וכמובן למשפחתם. המרכז מטפל רק ב – 15 מכורים בו זמנית מה שמאפשר יחס אישי לכל אחד ואחת וטיפול נקודתי מועיל יותר. החדרים היפיפיים מאובזרים בכל הריהוט הנדרש, האווירה היא אינטימית וקיבוצית, הארוחות חמות וטעימות וישנה גינה פסטורלית המשרה רוגע ושלווה. פנו אלינו ובקש רב והכלה נדע לאבחן את הבעיה ולעשות הכל בהובלה של המטופלים צעד אחר צעד על דרך המלח המובילה לחיים נקיים ואיכותיים יותר.

   גמילה מסמים קלים – אפשרית בתהליך מורכב

   גמילה מסמים קשים נעשית במרכז גמילה מקצועי ובצורה מדורגת. כל התמכרות לסמים, ואפילו הקלה ביותר, פוגעת בחיי הסובלים ממנה. הם מתקשים בעבודה, בחברה, בקרב המשפחה, וכדומה ועלולות להיווצר סיטואציות בעייתיות רבות המשבשות את מהלך החיים. תחילת ההתמכרות היא בתחושות עונג, אופוריה, ערפול חושים נעים, רוגע, סוג של שקט ועוד. הכול נראה בתחילה נפלא יותר אבל כאשר התמכרות ההתמכרות, מופיעות תופעות של דיכאון וחרדה, בעיות שינה, תסכול, אובדן התמצאות, תוקפנות ואיבוד שליטה בתחומי חיים שונים.  בדרך כלל, מי שפונה לקבלת עזרה הם בני המשפחה הקרובים ולא המתמכר אשר אינו מבין לאשורו את מצבו. למרות שהוא די מודע למצבו הוא אינו מסוגל לבצע את המהלך.

   גמילה מסמים קלים

   גמילה מסמים קלים הכרחית בגלל הרצון להיפטר מההתמכרות וגם בשל החשש להתמכרות כבדה יותר. מעבר מצריכה קלה לכבדה יותר יכול להיעשות בין רגע ואז המצב הופך למסוכן מאוד עם חשש לאובדן חיים. המתמכר סובל רבות אבל גם בני המשפחה הקרובים נפגעים בצורה חמורה בגלל שאורח החיים משתבש. במקרים כאלו, ההיחלצות העצמית אינה, לרוב, אפשרית ויש צורך בעזרת מומחים לנושא. מרכז גמילה אחרת מטפלת במקרים כאלו וניתן לקבל אצלו מידע וייעוץ.

   טיפול מקצועי

   מומלץ לקבל טיפול במרכז גמילה אחרת בעל המוניטין. עובדים בו מומחים מקצועיים כולל פסיכולוגים ומטפלים אחרים אשר מכירים היטב את הנושא. הם למדו במוסדות מובילים וצברו ניסיון עשיר מטיפולים מורכבים ומוצלחים במכורים רבים. טיפול כזה משדרג את החיים וכדאי להשקיע בו.

   גמילה מסמים קשים במרכז

   גמילה מסמים קשים נדרשת מיד כאשר מתברר כי ההתמכרות פוגעת בסובל ממנה. במקרים רבים, אין המתמכר פונה מיידית בגלל סיבות שונות כולל ההנחה המוטעית כי הוא יכול להתגבר על הבעיה בכוחות עצמו. כל השתהות עלולה להחמיר את המצב ואז תהליך הגמילה מורכב יותר. קשה מאוד להיחלץ מסיטואציה כזאת באופן עצמאי ויש צורך להיעזר במומחים לנושא. מרכז גמילה אחרת ידוע בטיפוליו המקצועיים וניתן לפנות אליו לבקשת מידע והכוונה.

   טיפול מקצועי

   מומלץ לקבל טיפול במרכז גמילה אחרת בעל המוניטין. מנהליו והמועסקים בו מכירים את התחום לעומק. הם למדו במוסדות מובילים בתחום וצברו ניסיון עשיר של שנים רבות שהגיע לאחר טיפולים מורכבים ומוצלחים במתמכרים רבים. טיפול כזה משדרג ואף מציל חיים וכדאי להקדיש לו מאמץ. הטיפול נעשה בשני שלבים. הראשון פיזי ובמהלכו מפחיתים ו/או מונעים את השימוש בסמים. בשלב זה, יופיעו תסמינים גופניים דוגמת: הזעה, דופק מהיר, בעיות שינה וכדומה. לאחר שהם נעלמים בהדרגה מתחיל הטיפול הנפשי באמצעות שיחות ועוד. הם מעודדים אותו למצוא כוחות נפשיים שיסייעו לו להתגבר על מצוקות אישיות, בין זוגיות, מצוקות בעבודה, וכן מצוקות  ואחרות מהעבר שהניעו אותו לצרוך סמים.

   גמילה מסמים קשים – יעילה ולצמיתות

   גמילה מסמים קשים הינה מדורגת בגלל הסיטואציה המסובכת והמורכבת בה מצוי המתמכר. הטיפול המדורג הינו ערובה להצלחה ונועד לייצור מצב של אי חזרה לצריכת סמים. הדבר אינו פשוט אבל עם גישה נכונה ובחירת טיפולים מתאימים ניתן לעשותה. התמכרות מביאה עימה אובדן שליטה בתחומים שונים בחיים. לעיתים היא זמנית ולעיתים קבועה. האדם אינו יכול לתפקד בעבודה, בקרב המשפחה, בחברה ובמקומות נוספים. הוא סובל מבעיות שונות של דיכאון וחרדה, בעיות שינה, תסכול, אובדן התמצאות, עצלנות, תוקפנות ועוד. במקרים רבים, תיעשה הפנייה על ידי בני משפחה הסובלים אף הם קשות מהמצב. הם רוצים להפסיק את המעגל הבלתי נסבל שבו כולם מצויים.

   תהליך טיפולי

   הטיפול נעשה בשני שלבים. הראשון הוא הפיזי ובמהלכו מונעים כליל או בהדרגה שימוש בסמים. בשלב הזה יופיעו תסמינים גופניים כמו: הזעה, דופק מהיר, דיכאונות וחרדות, נדודי שינה ואחרות. הם יתפוגגו בהדרגה ולאורך זמן. במקביל ולאחר השלב הזה יתחיל טיפול נפשי המתבצע באמצעות שיחות ובדרכים נוספות. הרצון הוא להניע את המתמכר למצוא בתוכו כוחות נפשיים שיסייעו לו להתגבר על מצוקות העבר האישיות, החברתיות, בעבודה, בזוגיות וכן אחרות, אשר דחפו אותו לצרוך סמים, ונטרולם הינו המפתח לאי חזרה לשימוש בהם.

   מכון גמילה מסמים קלים

   גמילה מסמים קלים בדומה לשאר תהליכי הגמילה בחומרים ממכרים אחרים מיועדת לאנשים שפיתחו תלות בהם וכבר אינם מסוגלים להתמודד עם המציאות בלעדיהם. מעבר לגמילה הפיזית אשר לא עורכת זמן רב התהליך הוא בעיקר נפשי ומצריך ליווי ועזרה של אנשי מקצוע מומחים. ההתמכרות נוצרת כאשר מערכת התגמול במוחנו מתרגלת לסם אותו אנו צורכים ונדרשת כמות גדולה יותר ויותר על מנת לשחזר את תחושת העונג אותה חשנו בפעמים הראשונות בשימוש בו. בין אם בקבוצות תמיכה או טיפולים פרטניים, בין אם הטיפולים הם בעזרת תרופות בתהליכים רוחניים של חיזוק האמונה ישנן הרבה דרכים לעזור למכורים לצאת מהמעגל ההרסני אליו הם נקלעו.

   גמילה מסמים קלים – אין זמן מתאים יותר מההווה

   אמנם גמילה מסמים קלים נשמע לרבים כדבר של מה בכך, כי הרי מה זה ג'וינט שעובר בין החבר'ה או הטענה המוטעית שקנאביס הוא בכלל אינו חומר ממכר אך ההיפך הוא הנכון. תהליך הגמילה אינו שונה במהותו מחומרים ממכרים אחרים. אומנם הגמילה הפיזית של הגוף תהיה לרוב קלה יותר אך הטיפול הנפשי לא יהיה שונה ויכלול מעקב ובקרה אחרי המכור לאורך זמן. בנוסף, לתזמון יש חשיבות קריטית בנושא. זה אמנם נשמע קלישאתי ונדוש לומר שסמים קלים הם פתח לשימוש בחומרים ממכרים ומסוכנים יותר אך זאת האמת, פשוטו כמשמעו. לצערנו, במרכז "צעדים אחרת" אנו מטפלים על בסיס יומי באנשים שאמרו לעצמם "כולה שאכטה" וכעבור זמן קצר התדרדרו לצריכת חומרים ממכרים אחרים בלי היכולת לצאת מהמצב בכוחות עצמם.

   גמילה מסמים קלים – לצאת אל דרך חדשה

   תמיד הצעד הראשון הוא הצעד הקשה ביותר. ההחלטה לקטוע את ההתמכרות באיבה ולקבל טיפול גמילה מסמים קלים או חומרים ממכרים אחרים היא איננה החלטה קלה מפני שזאת בעצם תהיה הסכמה של המכור שיש לו בעיה. אך יחד עם זאת, אם אתם קוראים את השורות האלו ישנו סיכוי סביר שאתם או מישהו קרוב אליכם נמצאים בבעיה דומה. עכשיו זה הזמן הטוב ביותר לחייג אלינו ולקבל ייעוץ מאחד מהמומחים שלנו, ייעוץ שיכול להציל חיים.

   נוספים

   גמילה מנייס גאי

   נייס גאי הוא סם שהחל כסם מסיבות קל יחסית, אך התגלה כחומר ממכר בעל השפעה הרסנית המפיל צעירים נורמטיביים, ולעתים גם מבוגרים, וגורם להתמכרות קשה ולאלימות. הנייס גאי הוא תערובת של עלים יבשים, עשבים וצמחים...

   המשיכו לקרוא >
   גמילה מהרואין

   שימוש בסם ההרואין גורם לחוויה רגשית – פיזית ועוצמתית, לרגעים של אושר טהור ולתחושת ״היי״ חזקה אשר גורמת לרצון עז לחוות אותה שוב ושוב – כך נוצרת ההתמכרות. לעומת זאת, גמילה מהרואין הינה קשה...

   המשיכו לקרוא >
   תחלואה כפולה

   גמילה במצבי התמכרות קלאסית או תחלואה כפולה תחלואה כפולה הוא מושג פסיכיאטרי הבא לתאר הפרעה נפשית שהיא שילוב בין התמכרות למחלה נפשית. הטיפול בתחלואה הכפולה מחייבת התייחסות נפרדת לכל מרכיב, להפרעה הנפשית ולטיפול בהתמכרות. שתי...

   המשיכו לקרוא >

   אנחנו מחכים לך.

   הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן, מלאו פרטים ונחזור בהקדם

    קידום אתרים ובניית אתרים