המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

  גמילה מקוקאין

  לא פעם, התנסות תמימה בסם זה או אחר עלולה לגרום להתמכרות כבדה שקשה לצאת ממנה. זה קורה בעת צריכת סוגי סמים שונים, וביניהם גם קוקאין. הקוקאין, הנקרא גם קראק או קריסטל, נחשב לאחד הסמים הממכרים הנפוצים ביותר בעולם. בעבר שימש כחומר מדכא שנועד להקל על מכאובים ולטפל בפגיעות פיזיות. בימינו, הוא נמכר באופן בלתי חוקי, בדרך כלל בצורת אבקה.

  השפעתו המזיקה של הקוקאין

  התמכרות לקוקאין עלולה להוביל לנזקים חמורים – גופניים ונפשיים כאחד. הקוקאין נחשב לסם ממריץ. הוא משחרר כמויות גדולות של דופמין למוח וגורם לתחושת העונג, הסיפוק, אופוריה ותחושה של עודף אנרגיה. עם זאת, צריכת קוקאין מתבטאת גם בתסמינים כמו דיבור יתר, לחץ דם מהיר, סימני אי שקט וחוסר מנוחה. נוסף על כך, ההשפעות הפיזיות של הקוקאין מתבטאות בדרך כלל בחוסר היכולת להירדם, ירידה במשקל או פגיעה במערכות האף והבליעה.

  הופעת הסימנים המחשידים

  התמכרות לקוקאין עלולה להתרחש מהר כל כך, עד כי המכור לא תמיד יכול לשים לב לשינויים ההתנהגותיים והפיזיים שהוא חווה. בדרך כלל אלה בני המשפחה והחברים ששמים לב כי דבר מה אינו תקין. אלה כמה מבין הסימנים הבולטים שכדאי לתת עליהם את הדעת:

  • בעיות שינה – כאמור, הקוקאין הוא סם ממריץ שיכול לגרור עמו בעיות בשינה. אם בן משפחתכם סובל מנדודי שינה ונראה עייף במהלך היום, ייתכן שהוא צורך סמי קוקאין.
  • פרנויה ותחושת רדיפה – כל עוד הסם נמצא בגופו של המכור, הוא חש באופוריה ותחושה עילאית. אך ברגע שהשפעת הקוקאין חולפת, עלול המכור לחוות תחושות של פחד, חרדות ולטעון כי רודפים אחריו.
  • מצונן כל העת – הקוקאין משפיע על דרכי הנשימה, ובייחוד על הפה ועל האף – הפתחים שדרכם מסניפים את הסם. משום כך, המכור עלול לחוש בהצטננות לעתים קרובות מאוד.
  • מצב הלסת – הסם הממכר משפיע על מערכת העצבים, ועל כן המכורים לו סובלים משיניים חורקות ולסת תפוסה.
  • אובדן משקל בדרך לא ברורה – המכור מתחיל לאבד קילוגרמים רבים ממקלו במהירות, וזאת בעוד שלא נראה כי הוא מקפיד על תזונה נכונה או מבצע פעילות גופנית. הירידה במשל לא נראית בריאה או טבעית.
  • בעיות התנהגות – המכור עלול להפגין אלימות כלפי בני משפחתו וחבריו, התנהגות שלא הייתה מוכרת לסביבתו מקודם.
  • הידרדרות במצב הכלכלי – הקוקאין נחשב לסם יקר. המכור יעשה כל שביכולתו כדי להשיג אותו, ולכן ישתמש בתחבולות כדי להשיג יותר כסף. עד מהרה המינוס בחשבון הבנק של המכור רק ילך ויטפח, והוא ינסה להשיג כסף בתחבולות שונות – הלוואות ואפילו גנבות.

  תהליך הגמילה

  הקוקאין נחשב לסם קשה, ולכן תהליך גמילה מקוקאין ארוך למדיי ועלול להימשך בין 3 חודשים לשנה. בשלבים הראשונים לטיפול, עובר המטופל טיפול תרופתי. אלה השלבים המורכבים של הגמילה מסמים שבהם המטופל חווה קריז בשל המחסור בסם . על מנת להרגיל את הגוף לחיות ללא הסם, מבצעים את הגמילה הפיזית בהדרגה, כך שבכל פעם מפחיתים את כמות הסם עד שהגוף לומד להסתדר בלעדיה.

  במקביל לטיפול הפיזי במסגרת מרכז גמילה מקוקאין, מבצעים גם טיפול התנהגותי במסגרת קבוצת גמילה. המטופל פוגש מכורים כמותו שהחליטו להתחיל בדרך חדשה, ועובר הדרכות שנועדו להכשיר אותו ליום שאחרי. לאחר שהמכורים (לשעבר) עוברים את שני השלבים הראשוניים בהצלחה, הם משוחררים בדרך כלל ליחידות העירוניות. ביחידות אלה נפגשים המטופלים עם העובדים הסוציאליים ועם פסיכיאטרים. כמו כן, המטופלים נמצאים במעקב תמידי ומבצעים בדיקות שתן, על מנת לוודא שהם אינם חוזרים לסורם. חלק מהם אף מצליחים לחזור למעגל העבודה בסופו של דבר.

  לעוד מידע על גמילה מקוקאין במרכז גמילה "אחרת" >>>>

  העדויות שלנו

  המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

  הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

   מכון גמילה מקוקאין

   יש לא מעט אנשים שמתמודדים עם קשיים שונים במהלך חייהם, בעבודה, בזוגיות, בקריירה ובלימודים. לעיתים הם לא מצליחים לעמוד בכל המטלות והיעדים שהם הגדירו לעצמם, מכל מיני סיבות: לחץ, דיכאון, חרדה, מצב כלכלי וכדומה. המצב כל כך מחמיר ואיתו גם ההתנהגות שלהם וכל מה שהם רוצים הוא רגע של שקט ורוגע, יציבות וימים בהם הם לא צריכים להתמודד עם כלום. רוב האנשים בורחים מהמצבים הללו בעזרת השימוש בסמים, כמו קוקאין. אי אפשר כמעט לעצור את ההתמכרות. הם משתמשים, והסם נותן להם תחושה טובה. במקרים האלו, גמילה מקוקאין היא הכרחית. שכן אותם אנשים יכולים להמשיך ולהשתמש ולגרום לבעיה בריאותית ואף להגיע למצב של מוות מבלי שהם ישימו לב כלל. במרכז ההוליסטי "אחרת" ניתן להתחיל תהליך גמילה מקצועי מקוקאין ולאפשר למכורים מקום משפחתי, חם ובטוח להיגמל ולהרגיש בו טוב ונוח.

   מתחילים טיפול

   אחרי שהבנתם כי אתם מכורים לקוקאין ומוכנים נפשית ופיזית להתחיל טיפול מגמילה מקוקאין, כעת כל מה שאתם צריכים הוא להתמסר לטיפול רפואי ונפשי כדי לחזור לשגרה ולחיים. מרכז ההוליסטי "אחרת" הוותיק ובעל הניסיון העשיר, יכול להכין לכם תכנית טיפולית ייחודית לכם, שתסייע לכם להיגמל ולחזור למצב הקודם בהדרגה ובתחושה טובה.

    

   גמילה מקוקאין – היתרונות של מרכזי הגמילה

   כאשר אתם מבחינים כי התמכרת לקוקאין ואתם שוקלים להתחיל גמילה מקוקאין במרכז גמילה, כדאי שתכירו את היתרונות שמרכזים והסיבות מדוע חשוב שתגיעו לגמילה: במרכזי הגמילה תוכלו לקבל טיפול פרטני. הם מאמינים שכל אדם מתמודד עם ההתמכרות בצורה שונה, ולכן גם ההבחנה תהיה שונה. כאשר המטופל יגיע לאבחון הפעם הראשונה, המטפלים יידעו להתאים לו את הטיפול שיסייע לו להיגמל על הצד הטוב ביותר. יכול להיות מאוד שמטופל אחד יקבל טיפול מסוג אחר. מכיוון שהוא מתמודד עם ההתמכרות בצורה אחרת. בנוסף, ישנם גם טיפולים נוספים במרכזי הגמילה, שתומכים מאוד בצד הנפשי. הם מציעים קבוצות תמיכה לכל המכורים, בהם הם יכולים לשתף לגבי כל הדברים שהם מתמודדים איתם. יחד עם זאת, יש גם טיפול טבעי ומרגיע כמו: ציור, שחייה, רישום ואומנות.

    

   נוספים

   גמילה מהרואין

   שימוש בסם ההרואין גורם לחוויה רגשית – פיזית ועוצמתית, לרגעים של אושר טהור ולתחושת ״היי״ חזקה אשר גורמת לרצון עז לחוות אותה שוב ושוב – כך נוצרת ההתמכרות. לעומת זאת, גמילה מהרואין הינה קשה...

   המשיכו לקרוא >
   התמכרות לאלכוהול

   התמכרות לאלכוהול מתפתחת באופן הדרגתי וגורמת לפגיעה כפולה הן בבריאות הגופנית והן בבריאות הנפשית כך שלמעשה חלה ירידה ביכולת התפקוד היומיומית של האדם. השגת פתרון תלויה במידת המודעות של האדם לבעיה שלו ובמידת הנחישות...

   המשיכו לקרוא >
   גמילה מפורנו

   מכון גמילה מפורנו מכורים למין? אחד מהשינויים שהחלו בשנים האחרונות, היא הופעת האינטרנט והאפשרות לצפות בכל מיני תכנים שלא הייתה לנו גישה אליהם לפני כן. האינטרנט קיצר את התהליכים בחיינו, וכעת ניתן לצפות בפורנו בכל...

   המשיכו לקרוא >

   אנחנו מחכים לך.

   הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן, מלאו פרטים ונחזור בהקדם

    קידום אתרים ובניית אתרים