המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

  דירת המשך

  הבית להמשך טיפול והחלמה

  הבית להמשך טיפול מיועד לכל מי שיש לו בעיה או מצוקה – החל מבעיית התמכרות כלשהי (לסמים, אלכוהול, הפרעות אכילה, תלות או שליטה במערכות יחסים, מין, הימורים, קניות ושימוש לרעה בתרופות עם מרשם) ועד למשברי חיים טראומתיים שעלולים להתרחש בשלבים שונים של חיינו (הפרעות חרדה, אישיות גבולית, דיכאון, פוסט טראומה, אובדנים, פיטורין מעבודה, גירושים ועוד בעיות כאלה ואחרות).

  לאחר השלב הראשוני של ההחלמה הפיזית, אנו זקוקים להמשך התייצבות והחלמה. מנסיוננו למדנו שלאחר שלב ההחלמה הפיזית, האדם נשאר חשוף ובלי ההגנות (לדוגמה – התמכרות פעילה) שהיו לו קודם, הוא עלול לחוות תחושות ורגשות לא מוכרים, בתוך סיטואציות לא מוכרות, ולכן יהיה זה לא נכון ואף מסוכן עבורו להשאיר אותו במצבים נפשיים אלה לבד.

  שלב ההתאוששות הוא שלב קריטי להמשך ההחלמה. בשלב זה המטופל צריך להרגיש בטוח, לשמוע אנשים אחרים שמדברים את "שפת ההחלמה", ובעיקר לשמוע אנשים אחרים אשר יאשרו את מצבי הנפש עימם הוא נפגש, ויעזרו לו לצאת מבלבולים האופייניים לשלב זה.

  חשוב להסביר כי המטופל שסיים את שלב הגמילה הפיזית, למעשה כבר אינו מכיר את עצמו ללא החומרים בהם השתמש קודם לכן, וכן לא מכיר את האנשים עימם הוא חי לאורך שנים. על כן, בדרך כלל זהו שלב המהווה סיכון גדול ל"נפילות" חזרה לשימוש הקודם – בעיקר בשל חוסר הבנה של מצבים פיזיים, נפשיים ורוחניים שעובר המטופל לאחר הגמילה.

  החזרה לתפקודי חיים נורמטיביים צריכה להיות הדרגתית, ובליווי צמוד, וזאת רק לאחר שההחלמה נבנתה והופנמה בתוך נשמתו של המטופל.

  לנו יש את הנסיון והידע המקצועי לעשות זאת.

  בבית ההמשך, אנו מתחילים להכין את המטופל לקראת יציאתו ממרכז הגמילה, אל עבר השתלבותו בחיי הקהילה – באופן הדרגתי, מותאם ונכון מבחינה מקצועית. אנו בונים יחד עמו את תוכנית הטיפול המתאימה לו באופן ייחודי, לפי מידותיו וצרכיו.

  אנו הופכים חלומות למציאות ועוזרים למטופלים להחזיר לעצמם את האמון והאמונה בעצמם – אמון ואמונה שנפגעו באופן קשה מאוד כתוצאה ממחלת ההתמכרות.

  אנו בעיקר מאמינים שכל מכור יכול לממש את חלומותיו. מכורים הם אנשים חכמים, מבריקים, בעלי אינטליגנציה גבוהה מאוד, אשר ההתמכרות וההרס העצמי שלהם לא אפשרו להם את מימוש החלומות והשאיפות האישיים.

  אנו מאמינים באיכות ההחלמה, ובכך שללא מימוש הכישרונות הפנימיים, הנפשיים והרוחניים של האדם, עלולה ההחלמה להיוותר כשהיא ב"חסר פנימי" ולעמוד בסכנה.

  הקו הטיפולי שלנו הוא:

  • הימנעות משימוש בחומרים.
  • המשך החלמה וריפוי ברמות נפשיות ורוחניות – המותאמות לבעיית ההתמכרות.
  • בניית איכות ההחלמה על בסיס הפרמטרים שהוזכרו לעיל, ומימוש הכישרונות והשאיפות עד לרמה הגבוהה ביותר אליה יוכלו להגיע.

  אנו בונים בבית ההמשך רשת חברתית חדשה ובריאה, ותמיכה חברתית יחד עם מעקב טיפולי לאורך כל הדרך. זהו מקום בו יוכל המטופל להתייעץ באופן שוטף ולהביא את התלבטויותיו לגבי החלטות חשובות להמשך דרכו.

  אנו ממשיכים ללוות את המטופלים שלנו עד שיגיעו אל המקום הבטוח שלהם.

  לנו יש את אורך הרוח והסבלנות ללוות.

  אנו מאמינים בהחלמה.

  אנו מאמינים שמכורים יכולים להחלים מבעיית ההתמכרות.

  אנו עושים זאת מדי יום ביומו, ורואים כל יום מחדש כיצד ניסים קורים וחלומות מתגשמים באמת.

  המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

  הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

   מאמרים נוספים

   הפילוסופיה שלנו

   החזון שלנו נוסק לגבהים – זאת המטרה שלנו. בין מטופלינו, ישנם כיום אנשי מקצוע מתחומי הכלכלה, קרימינולוגיה, עבודה סוציאלית, משפטים ועוד. מרביתם, אנשים שלא האמינו לפני שהגיעו לטיפול אצלנו בכוחם וביכולותיהם. עם הזמן ובעזרת הטיפול,...

   המשיכו לקרוא >
   למי מתאים מרכז גמילה פרטי?

   הדרך אל הגמילה מסמים היא לא קלה. רבים מהאנשים שמתמכרים לסוגי הסמים השונים, נמנעים תחילה להגיע למרכז גמילה מסמים פרטי. למה? מצד אחד הם לא מודעים למצבם ומצד שני, הם בטוחים שאף אחד לא...

   המשיכו לקרוא >
   איך טיפול הוליסטי לגוף ולנפש עוזר?

   טיפול הוליסטי לגוף ונפש: היבטים, יתרונות ויישום טיפול הוליסטי הוא גישה משולבת לבריאות ולטיפול שמטרתה להביט על האדם ככולו - ברוחו, בגופו ובנפשו. הגישה הוליסטית מבוססת על המודעות לקשרים העמוקים בין חלקי האדם, ומכילה תפיסה...

   המשיכו לקרוא >

   אנחנו מחכים לך.

   הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן, מלאו פרטים ונחזור בהקדם

    קידום אתרים ובניית אתרים