המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

  מרכז גמילה בצפון

  כאשר אדם קרוב נכנס למסלול של התמכרות, לעיתים, לוקח זמן להכיר במצב לאשורו. אבל אם אתם רואים כי אדם קרוב מפתח תלות במוצר צריכה מסוים או בפעולה כזו או אחרת, הרי שזה הזמן לפנות לקבלת עזרה וטיפול. המטרה של השהיה בתוך מרכז גמילה בצפון, היא לאפשר לאותו מתמודד בנפש, למצוא את הכוח ולהתחיל בחיים חדשים. במאמר הבא נסביר בדיוק איך מתנהל הטיפול בתוך המכון, מה תפקידם של הקרובים ומה היא בדיוק התמכרות. מתחילים עכשיו.

  כמה מילים על התמכרות

  אנחנו רוצים לרגע אחד להסביר בקצרה מה זו בעצם התמכרות? התמכרות על פי ההגדרה המקצועית, היא סיטואציה בה אדם מפתח תלות בפעולה מסוימת כדי להרגיש יותר טוב במצב בו קיים קושי. כלומר, אם משהו מרגיש בודד למשל, עצוב או חסר ביטחון, הוא בוחר לשתות אלכוהול בכל פעם מחדש, הרי שכל עוד הוא לא יודע איך להתמודד עם הקושי בדרכים אחרות וכל עוד מדובר על נתיב הבריחה המרכזי שלו, הרי שהתוצאה היא שאיכות החיים של אותו אדם יורדת משום שהוא תלוי במוצר שלא באמת מיטיב עימו, אלא רק עוזר לו לברוח מהתמודדות. התמכרות יכולה להיות לא רק לסמים או אלכוהול, ישנה התמכרות למין והימורים, כלומר, לפעולות שיכולות כמו לשמש בתור סוג של נתיב בריחה מהתחושות הקשות ואלו משפיעות על איכות חייו של האדם. התפקיד של מרכז גמילה בצפון היא לקחת את אותו אדם, להעביר אותו לסביבה חדשה, להקיף אותו באנשים העוברים תהליכים דומים ובמטפלים מנוסים, כדי שביחד, התהליך יאפשר לו לפתוח דף חדש בחייו.

  מה תוכלו למצוא אצלנו

  מרכז גמילה בצפון, 'אחרת מרכז החלמה', פועל כבר 12 שנה בניסיון לעזור למי שמצאו את עצמם מתמודדים עם אתגרים לא פשוטים לאורך החיים. המרכז מנוהל על ידי בנו אברג'יל אשר בעקבות מסעו הפרטי, בחר להקים מרכז ייחודי, המאפשר למטופלים לעבור תהליך החלמה משמעותי, בקבוצה קטנה ומגובשת, במקום נעים ויוצא דופן. הטיפול כולל מתן כלים להתמודדות עם הגמילה הפיזית והנפשית במקום עצמו וכמובן, המטופלים מקבלים כלים חדשים אשר יאפשרו להם להשתלב בחיים החדשים שלהם, גם אם היציאה מהמרכז. לפרטים ולקבלת מענה מקצועי, אנחנו כאן עבורכם.

  המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

  הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

   מאמרים נוספים

   הפילוסופיה שלנו

   החזון שלנו נוסק לגבהים – זאת המטרה שלנו. בין מטופלינו, ישנם כיום אנשי מקצוע מתחומי הכלכלה, קרימינולוגיה, עבודה סוציאלית, משפטים ועוד. מרביתם, אנשים שלא האמינו לפני שהגיעו לטיפול אצלנו בכוחם וביכולותיהם. עם הזמן ובעזרת הטיפול,...

   המשיכו לקרוא >
   איך טיפול בחרדה חברתית בחדרה יכול לעזור?

   קצת על טיפול בחרדה חברתית בחדרה חרדה חברתית היא תופעה נפוצה שמשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם. היא מתאפיינת בתחושות עזות של פחד והימנעות מסיטואציות חברתיות, העלולות להוביל לפגיעה משמעותית בתפקוד היומיומי ובאיכות...

   המשיכו לקרוא >

   אנחנו מחכים לך.

   הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן, מלאו פרטים ונחזור בהקדם

    קידום אתרים ובניית אתרים