המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

  גמילה מהרואין

  שימוש בסם ההרואין גורם לחוויה רגשית – פיזית ועוצמתית, לרגעים של אושר טהור ולתחושת ״היי״ חזקה אשר גורמת לרצון עז לחוות אותה שוב ושוב – כך נוצרת ההתמכרות. לעומת זאת, גמילה מהרואין הינה קשה ביותר וטומנת בחובה אתגרים לא פשוטים. היא כוללת שלושה שלבים חשובים הכרוכים זה בזה – גמילה פיזית, התאוששות ושלב השיקום. לפניכם מדריך מקוצר הכולל את כל הדברים שחשוב לדעת בדרך לגמילה מהירה ומוצלחת.

  הרואין הינו סם ממכר ממשפחת האופיאטים בעל פוטנציאל התמכרות גדול והרסני ביותר. מאחר שההתמכרות לסם היא טוטאלית, תהליך הגמילה ממנו כרוך בקשיים ובמאמצים רבים מצד המכור. במקרים רבים לא ניתן להיגמל מהסם באופן עצמאי אלא רק באמצעות אשפוז ועזרה רפואית צמודה תוך שימוש מבוקר בתחליפי סם אשר מקילים על תופעות הלוואי של הגמילה.

  את השימוש בהרואין לא ניתן להסתיר לאורך זמן מאחר שהשפעתו על האדם היא משמעותית ביותר – היא משנה לחלוטין את זהותו ומלווה בכאבים ובמצבים פיזיים ירודים.

  באופן טבעי, ככל שתהליך הגמילה מתבצע בשלבים מוקדמים יותר של ההתמכרות, הסיכויים להצלחת הגמילה עולים באופן משמעותי, ולכן חשוב מאד להכיר ולזהות בזמן את סימני ההתמכרות על מנת להעניק עזרה וסיוע כבר בשלבים הראשונים. תהליך הגמילה מהרואין אינו קבוע אלא מותאם לאופי של האדם המכור ולצרכים שלו, כאשר הדבר המשותף לכל תהליכי הגמילה הוא השימוש במתדון – תחליף סם אשר מרכך את תסמיני הגמילה והופך אותם לפשוטים יותר להתמודדות. במקרים של התמכרות קיצונית כאשר אין כלל שיתוף פעולה מצד המכור, תהליך הגמילה מתבצע תוך כדי הרדמה כללית בבית החולים.

  שלבי גמילה מהרואין

  1. שלב הגמילה פיזית:

  גמילה פיזית מהסם וההתנקות שלו מהגוף הינו השלב הקשה ביותר בתהליך הגמילה אך גם החשוב ביותר.

  בשלב הראשון, על האדם המכור לעבור גמילה פיזית מהסם ולנקות אותו מהגוף לחלוטין. שלב זה נמשך החל ממספר ימים ועד כחודש כאשר כל מטופל עובר אותו במקום בו הוא מרגיש בנוח. בתקופה זו, יופיעו סימני גמילה פיזיים רבים: הזעה מרובה, תחושת קור, רעידות, כאבים פיזיים, פיהוקים, שלשולים, בחילות לחצים, הרחבת אישונים וקריז – כמיהה גדולה לסם.

  2. שלב ההתאוששות:

  בשלב זה, האדם מתחיל להתנסות באורח חיים נקי מסמים. שלב זה נמשך כשנה והוא כרוך בהרבה התמודדויות לא פשוטות עם רגשות קשים אשר הודחקו בזמן ההתמכרות. בשלב זה מופיעים סימני גמילה נפשיים אשר גורמים לסבל רב אצל המכור: חרדות, פחדים, דיכאון, תחושת ריקנות, חוסר שקט וכו׳. הטיפול בשלב זה כולל שיחות ותמיכה נפשית אשר יעזרו למטופל להתגבר על הרגשות השליליים ועל הבלבול שיציף אותו ויסייעו לו להסתגל ולהתרגל מחדש לחיים מספקים ונורמטיביים ללא סמים.

  3. שלב השיקום:

  שלב זה נמשך כחצי שנה והוא מאופיין בחזרה לאורח חיים נורמטיבי. בשלב זה על המטופל להתמודד עם תחומים בחייו האישיים אשר ניזוקו כתוצאה מהשימוש בסמים במטרה לשקם אותם ועל ידי כך לקדם את עצמו למקום בריא יותר. התחומים שיעברו שיקום הם: מערכות היחסים המשפחתיות, מערכות היחסים החברתיות, יחסי עבודה – למידת הרגלי עבודה, עמידה בלוח זמנים, התמודדות עם סמכות, תקשורת עם העובדים האחרים וכו׳.

  הדרך לגמילה מוצלחת מתבססת אם כן על שלוש נקודות משמעותיות הכרוכות זו בזו:

  • נכונות נפשית ופיזית למצב של אי שימוש בסמים.
  • טיפול ברגשות השליליים.
  • פיתוח היכולות האישיות.

  חשוב מאד שהאדם המכור יעבור את תהליך הגמילה במקום בו הוא מרגיש בנוח ומוגן שכן מצב זה מאפשר לפתח מנגנוני התמודדות חזקים ויציבים יותר אל מול ההתמכרות. היתרון הגדול של מרכזי גמילה הוא הבידוד המוחלט מפיתויים ומסביבה מזיקה אך החיסרון הוא בנפילה ובחזרה לסם עם רגע השחרור.

  כיום, ישנן שיטות רבות לגמילה מהרואין, כאשר המטרה המרכזית היא להקל על המכור את שלב הגמילה הראשון והקשה ביותר – הגמילה הפיזית. חלק מהשיטות כוללות שימוש בתחליפי סם כגון מתדון וסבטוקס, בעיקר כאשר מדובר במכור אשר עבר מספר תהליכי גמילה לא מוצלחים.

  גמילה היא מטרה חשובה ביותר, אך חשוב להבין כי אין להשאיר את המכור לבדו לאחר שהתנקה מהסם וחשוב עוד יותר יש לעזור לו להתמודד עם הכאב הנפשי שהוא חווה.

  מרכז החלמה "אחרת" מספק את היתרונות של מכון גמילה יחד עם סביב ביתית נעימה ואינטימית – ארוחות משותפות, שיחות אישיות והמון אהבה. מנהלי ומדריכי המרכז עטורי ניסיון והצלחות ב"פיצוח" מערכות ההגנה של המכורים וזאת באמצעות קשב רב והכלה.

  מרכז ׳החלמה אחרת׳ משלב שיטות טיפול מגוונות בגמילה מהרואין ומציע צוות רפואי של מומחים מובילים בתחומם.

  לעוד מידע על גמילה מסמים במכון אחרת>>>

  העדויות שלנו

  המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

  הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

   מכון גמילה מהרואין

   סם מסוג הרואין הוא אחד מהסמים הקשים ביותר שקיימים היום. הוא מייצר חוויה ותחושה רגשית ופיזית מאוד עוצמתית, שגורמת לאנשים רבים לפתח התמכרות. מיד אחרי שמסתיימת השפעת הסם על הגוף, אותם משתמשים מתחילים בחיפוש אחר התחושה שההרואין נתן להם, ומעוניינים לקנות עוד ועוד. התחושה עלייה מדברים כל המכורים היא נעימה, טובה וגורמת להם למין שלווה פנימית. יותר מכך, היא עוזרת להם להתנתק מכל המחשבות הקשות של היומיום, המתחים, הכאבים הפיזיים והנפשיים, העצבות, הדיכאון, החרדה ועוד. גמילה מהרואין היא הכרחית למכורים. אומנם מדבר בהליך מאוד מורכב שמצריך עזרה מקצועית, אך ללא הגמילה יהיה מאוד קשה להיפרד מהשימוש לבד. מרכז ההוליסטי "אחרת" מבצע גמילה לאנשים שהתמכרו להרואין באופן מקצועי תוך מתן לווי מלא של אנשי מקצוע, רופאים מומחים ומטפלים.

   גמילה מהרואין – תסמינים

   השימוש בהרואין יכול לגרום להשפעה מאוד חזקה על הגוף והנפש, ולכן הרבה מאוד אנשים מתקשים להיגמל מהחומר בעצמם. הם מוצאים את עצמכם מכורים לסם באופן קשה, ועשויים ללכת לאיבוד בתוך עצמכם ולשקוע לתחושה שהסם מאפשר להם. גמילה מהרואין עשויה להיות הדבר הכי טוב למכורים, אך יחד עם זאת היא מלווה בתסמינים: הזעת יתר, בחילות, שלשולים, רגישות לכאב, קצץ לב מואץ, עלייה בלחץ הדם, מצב רוח ירוד, בעיות שינה, תוקפנות ועוד. כדי שתוכלו להתמודד עם תסמיני הגמילה על הצד הטוב ביותר, כדאי לפנות למרכז גמילה ייעודי ולהתחיל הליך של גמילה מקצועי ובריא יותר עבורכם.

   בחירת מרכז גמילה

   איך בוחרים מרכז גמילה שיסיים לכם להתחיל גמילה מהרואין? היום יש מגוון מרכזי גמילה בכל רחבי הארץ, ועל מנת שתוכלו למצוא את האחד שמתאים לכם כמו כפפה, עליכם לבדוק את הפרטים הבאים: האם המרכז מתאים לכם טיפול לפי מצבכם? האם הוא וותיק ובעל ניסיון בסיוע בגמילה לאנשים מכל הסוגים? יש עליו המלצות? מה המחיר שלו והאם הצוות מכיל, תומך ונעים. כל אלו צריכים להיבדק טרם התחלת הגמילה. מרכז ההוליסטי "אחרת" נחשב למרכז מאוד מוכר, וותיק ובעל ניסיון מקצועי במתן מענה טיפולי לאנשים שהתמכרו להרואין.

   נוספים

   גמילה מנייס גאי

   נייס גאי הוא סם שהחל כסם מסיבות קל יחסית, אך התגלה כחומר ממכר בעל השפעה הרסנית המפיל צעירים נורמטיביים, ולעתים גם מבוגרים, וגורם להתמכרות קשה ולאלימות. הנייס גאי הוא תערובת של עלים יבשים, עשבים וצמחים...

   המשיכו לקרוא >
   גמילה מהימורים

   ההתמכרות להימורים זוהי תופעה חברתית חדשה, יחסית, שנוצרה בשל המרדף אחרי תרבות העושר וחיי הפאר המאפיינת את המאה עשרים ואחת. אומנם, זוהי אינה התמכרות לחומרים קשים כמו סמים, אלכוהול ועוד, אך היא שוות ערך...

   המשיכו לקרוא >
   גמילה מאופיאטים

   מכון גמילה מאופיאטים מה הם אופיאטים? מדוברים בחומרים ממכרים שמבוססים על כדורי מורפיום. לרוב תוכלו למצוא אותם בכדורים אחרים שמטרתם לשכך את הכאבים. היום לא מעט אנשים מתמכרים לאופיאטים מכיוון שהוא מסייע להם להרגיש הרבה...

   המשיכו לקרוא >

   אנחנו מחכים לך.

   הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן, מלאו פרטים ונחזור בהקדם

    קידום אתרים ובניית אתרים