המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

  גמילה מנייס גאי

  נייס גאי הוא סם שהחל כסם מסיבות קל יחסית, אך התגלה כחומר ממכר בעל השפעה הרסנית המפיל צעירים נורמטיביים, ולעתים גם מבוגרים, וגורם להתמכרות קשה ולאלימות.

  הנייס גאי הוא תערובת של עלים יבשים, עשבים וצמחים שרוססו באופן המחקה השפעה של סמים האסורים על פי החוק. על אף ההתייחסות אל הנייס גאי כאל קאנביס סינטטי, זהו חומר בעל השפעות הרסניות הרבה יותר מאשר הגראס והמריחואנה ולמשתמשים בו נשקפת סכנה חמורה הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך.

  גמילה מנייס גאי – חמישה דברים שחשוב לדעת

  השימוש בנייס גאי החל כשימוש חברתי במסיבות. במשך תקופה ארוכה החומרים הסינטטיים שמהם מיוצר הסם לא נכללו בין החומרים המסוכנים, ולכן הוא נמכר בגלוי בפיצוציות וברחובות ומכאן שמו, סמי הפיצוציות. בשנים האחרונות נאסרה מכירת הסם, אך במקומות רבים הוא עדיין זמין ונמכר לכל דורש.

  הנייס גאי מיוצר בטכנולוגיה כימית המחקה את מבנה הגראס והמריחואנה. הסם מורכב מחומרים סינטטיים רעילים היוצרים אפקט ממריץ בצורה גבוהה וקיצונית. השפעת הנייס גאי על המשתמש היא עוצמתית וחזקה הרבה יותר מאשר עישון חשיש או מריחואנה. בניגוד למריחואנה, למשל, שהשפעתה עשויה להימשך במשך כמה שעות, השפעת הנייס גאי קצרה ותחושת האופוריה שהוא מעניק למשתמש פגה מהר, לאחר כעשר דקות בממוצע.

  המשתמש המעוניין לחוות שוב את תחושת האופוריה חוזר על השימוש בסם שוב ושוב, הופך להיות תלוי בסם ומתקשה להפסיק את השימוש בו. כאשר השפעת הסם פגה, חווה המשתמש תופעות לא נעימות, בחילות, הזעת יתר, דופק מואץ, סחרחורת, כאבי ראש, חוסר שקט, הזיות, רעד בלתי נשלט ופגיעה בזיכרון ובתפקוד המיני.

  המכורים הכבדים לנייס גאי מוהלים את הסם במים ומזריקים אותו היישר לווריד. הזרקת הסם לווריד מסוכנת מאוד ועלולה לגרום לנזק מוחי, לקריסת מערכות, לאי ספיקת כליות, להתמוטטות גופנית ולעתים אף למוות.

  ההתמכרות לנייס גאי פוגעת בתפקוד היום יומי של המכורים. הם מתנתקים מהסביבה ומהחברה שלהם, מסתגרים בבית ובמקרים רבים הם נוטים לאלימות.

  טיפול וגמילה מסמי פיצוציות

  תהליך הגמילה מסם הפיצוציות נחשב לתהליך גמילה קשה, ולכן הוא חייב להתבצע בליווי של אנשי מקצוע מומחים בתחום. לטיפול המקצועי יש מספר מטרות, הבנת הגורמים להתמכרות, רכישת כלים מעשיים להפסקת השימוש וחיזוק הערכים והיסודות הפנימיים של המטופל שיעזרו לו לחיות חיים טובים ללא צורך בחומרים פסיכו אקטיביים.

  על בני המשפחה מוטלת החובה לעזור לצעיר המכור. כל הורה חייב לשים לב לשינויים המתרחשים אצל הילדים, גם אם הם נראים לכאורה כשינויים קלים ולא משמעותיים. אם אתם שמים לב לשינוי בצריכת המזון, בהיעדרויות ממושכות מהבית, בצורך בכספים למטרות לא מוגדרות ולשינויים במצב הרוח או בצורת הדיבור עליכם לפנות מיד לקבלת עזרה מקצועית.

  ב"אחרת מרכז החלמה", מתאימים לכל אחד תוכנית טיפול אינדיבידואלית כדי להחזיר אותו לחיים נורמטיביים ובריאים. אל תהססו לפנות אלינו, צברנו ניסיון רב ונדע איך לעזור לכם.

  העדויות שלנו

  המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

  הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

   נוספים

   גמילה במצבי התמכרות קלאסית או תחלואה כפולה

   גמילה במצבי התמכרות קלאסית או תחלואה כפולה תחלואה כפולה הוא מושג פסיכיאטרי הבא לתאר הפרעה נפשית שהיא שילוב בין התמכרות למחלה נפשית. הטיפול בתחלואה הכפולה מחייבת התייחסות נפרדת לכל מרכיב, להפרעה הנפשית ולטיפול בהתמכרות. שתי...

   המשיכו לקרוא >
   התמכרות לאלכוהול

   התמכרות לאלכוהול מתפתחת באופן הדרגתי וגורמת לפגיעה כפולה הן בבריאות הגופנית והן בבריאות הנפשית כך שלמעשה חלה ירידה ביכולת התפקוד היומיומית של האדם. השגת פתרון תלויה במידת המודעות של האדם לבעיה שלו ובמידת הנחישות...

   המשיכו לקרוא >
   טיפול באכילה כפייתית

   רבים מאתנו אוהבים להתפנק באוכל טוב מדי פעם. יש שלא יסרבו למעדן אווז צלוי היטב ואחרים אוהבים צ'יפס מטוגן בשמן עמוק. עם זאת, ישנם אנשים שעבורם הופך האוכל להתמכרות של ממש, והם מאבדים את...

   המשיכו לקרוא >

   אנחנו מחכים לך.

   הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן, מלאו פרטים ונחזור בהקדם

    קידום אתרים ובניית אתרים