המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

  גמילה מקנאביס

  עם התפשטות הקנביס הרפואי בישראל ובעולם, ישנה היום מגמה ליברלית לגבי השימוש הלא רפואי בסם זה.

  משיחות שלי עם אנשים מהשורה שהם לא אנשי מקצוע, או אנשי מקצוע מתחומי העבודה סוציאלית, קרימינולוגיה פסיכולוגיה ורפואה כמו פסיכיאטרים, במרכז גמילה "אחרת", מתחילה להתבהר תמונה לא ממש מעודדת, תמונה אשר רואה בשימוש נכון ולא קיצוני דבר טוב וחיובי שאין איתו בעיה : "מה הבעיה שמישהו מעשן פעם בשבוע" נאמר לי לא פעם.

  לאחרונה מטופלים מכורים ואף כאלה שיש להם תחלואה כפולה, כלומר- מכורים לחומר מסויים כמו אלכוהול, גראס וחשיש, אקסטזי ואל אס די, נייסגייס,הירואין, קוקאין ועוד' חומרים כאלה ואחרים ובנוסף הם סובלים ממחלה נפשית שהיתה קודם או שהתפתחה כתוצאה מהשימוש בסמים.

  הם מספרים לי שכאשר הם שואלים את הפסכיאטרים שלהם, האם בזמן לקיחת התרופות הם יכולים מידי פעם לעשן קצת גראס, התשובה שהם מקבלים היא כן בין פעם לפעמיים בשבוע זה בסדר ולא יכול לקרות לכם כלום.

  אני יכול להבין תשובה כזאת בשני מובנים:

  1. הפסכיאטר לא מבין כלום במה שהוא מתעסק בו וזה בנפש האדם ואיזה השפעות יכולות להיות לחומרים יוצרי הזיות כמו גראס חשיש אל אס די חגיגת ואקסטזי.
  2. באמת לא מבין בנושא ההתמכרות והשפעות על הנפש.

  אמירה כזאת של פסכיאטר יכולה להתאים מאוד לרצון של אדם מכור ולחזק את השכנוע הפנימי וההצדקה שזה בסדר להשתמש מידי פעם. ואכן, מטופלים אלה הולכים לנסות והם חווים חוויה קשה ומסוכנת כל המחשבות שווא חוזרות המחלה הנפשית שוב מתפרצת.

  או כאלה מכורים שנגמלו, במרכז גמילה אחרת, וחוזרים לשימוש כי ישנה התאמה בין המסרים שעוברים מאנשי מקצוע למיניהם שלא מבינים לעומק את מחלת ההתמכרות. וכן הם המכורים לא מוותרים מהר ברגע שהאיש מקצוע נתן גושפנקא, זה הופך להיות קדוש.

  הם אומרים לי ולעצמם אני ינסה שוב אולי זה רק כי אני צריך להתרגל לעישון שוב ואז זה לא יכניס אותי לחרדות ההכחשה ממשיכה להתקיים ועכשיו עם אישור "מאנשים מוסמכים" וכך הם חוזרים לסבב נוסף של שימוש סבל ואובדן שליטה.

  גמילה מקנאביס רפואי

  גמילה מקנאביס, אלכוהול, הימורים, סמים ותרופות מרשם ועוד סוגים שונים של התמכרויות היא תהליך מאוד דומה במהותו. תחילה ניגמל מבחינה פיזית ונעבור את שלב הקריז של המטופל בו הגוף עובר טראומה עקב הפסקה של נטילת החומר הממכר וממשיך כמובן עם טיפול נפשי בו האדם לומד או לפחות נזכר איך לחיות את החיים בצורה נורמטיבית ללא הצורך והתלות הנפשית של המכור בשום גורם חיצוני. זהו תהליך מורכב אותו מלווים כמה וכמה אנשי מקצוע המתמחים בגמילה מהתמכרויות על צדדיהן השונים. ישנם מקומות ייעודיים לטיפולים בהתמכרויות בהם מרוכזים כל אנשי המקצוע תחת קורת גג אחת על מנת לתת את כל הטיפולים להם זקוקים המכורים תחת קורת גג אחת, מה שנותן להם סיכויים טובים יותר לנצח את ההתמכרות ובזמן קצר יותר.

  גמילה מקנאביס – חשוב לדעת

  אנחנו במרכז הגמילה "צעדים אחרת" מטפלים גם באנשים הזקוקים לטיפול גמילה מקנאביס. יש הרבה שיטענו שקנאביס אינו חומר ממכר אך הם טועים ומטעים. מריחואנה בדומה לחומרים ממכרים אחרים גורמת לתחושת עונג אצל האדם כתוצאה מהפרשה של דופמין במערכת התגמול במוחנו. ההרגשה המתקבל כתוצאה מעישון קנאביס או בכל צורת צריכה אחרת היא לרוב תחושה נעימה אשר במקרים מסוימים מקלה על כאבים, במקרים אחרים עוזרת לטפל בבעיות שינה ובכל המקרים  ללא יוצא מן הכלל האדם מרגיש תחושת הנאה ובריחה לזמן מה משגרת החיים היומיומית המתישה. אולם, ברגע שמערכת התגמול מתחילה להתרגל לחומר הממכר נדרשת כמות גדולה יותר ממנו על מנת לשחזר את תחושת ההיי הראשונית והאדם מתחיל לצרוך יותר מהסם עד למצב של תלות ממשית ואי יכולת להתמודד עם המציאות בצורה נורמטיבית. זה השלב בו נדרשת התערבות מקצועית על מנת לעצור את כדור השלג ההרסני בזמן.

  עכשיו זה הזמן הטוב ביותר

  זיהוי בזמן בכך שיש לנו או לאדם קרוב אלינו תלות במריחואנה ברמה שכבר מצריכה גמילה מקנאביס יכול להיות לא פחות ממציל חיים. נכון, הקנאביס היא התמכרות בדרגה קלה יותר מהתמכרויות אחרות כמו לאלכוהול, סמים קשים או תרופות מרשם אך היא בהחלט יכולה להביא את האדם לנסות גם חומרים כמו אלו על מנת להעצים את החוויה וחלילה להתמכר גם אליהם. המומחים של מרכז "צעדים אחרת" פה בכל עת להקשיב לכם, לייעץ ולצאת אל דרך בה תחזרו לחיות חיים רגילים, בריאים ואיכותיים יותר. אל תהססו לצלצל, אנחנו כאן בשבילכם. 

  העדויות שלנו

  המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

  הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

   גמילה מסמים קלים

   גמילה מסמים קלים בדומה לשאר תהליכי הגמילה בחומרים ממכרים אחרים מיועדת לאנשים שפיתחו תלות בהם וכבר אינם מסוגלים להתמודד עם המציאות בלעדיהם. מעבר לגמילה הפיזית אשר לא עורכת זמן רב התהליך הוא בעיקר נפשי ומצריך ליווי ועזרה של אנשי מקצוע מומחים. ההתמכרות נוצרת כאשר מערכת התגמול במוחנו מתרגלת לסם אותו אנו צורכים ונדרשת כמות גדולה יותר ויותר על מנת לשחזר את תחושת העונג אותה חשנו בפעמים הראשונות בשימוש בו. בין אם בקבוצות תמיכה או טיפולים פרטניים, בין אם הטיפולים הם בעזרת תרופות בתהליכים רוחניים של חיזוק האמונה ישנן הרבה דרכים לעזור למכורים לצאת מהמעגל ההרסני אליו הם נקלעו.

   גמילה מסמים קלים – אין זמן מתאים יותר מההווה

   אמנם גמילה מסמים קלים נשמע לרבים כדבר של מה בכך, כי הרי מה זה ג'וינט שעובר בין החבר'ה או הטענה המוטעית שקנאביס הוא בכלל אינו חומר ממכר אך ההיפך הוא הנכון. תהליך הגמילה אינו שונה במהותו מחומרים ממכרים אחרים. אומנם הגמילה הפיזית של הגוף תהיה לרוב קלה יותר אך הטיפול הנפשי לא יהיה שונה ויכלול מעקב ובקרה אחרי המכור לאורך זמן. בנוסף, לתזמון יש חשיבות קריטית בנושא. זה אמנם נשמע קלישאתי ונדוש לומר שסמים קלים הם פתח לשימוש בחומרים ממכרים ומסוכנים יותר אך זאת האמת, פשוטו כמשמעו. לצערנו, במרכז "צעדים אחרת" אנו מטפלים על בסיס יומי באנשים שאמרו לעצמם "כולה שאכטה" וכעבור זמן קצר התדרדרו לצריכת חומרים ממכרים אחרים בלי היכולת לצאת מהמצב בכוחות עצמם.

   גמילה מסמים קלים – לצאת אל דרך חדשה

   תמיד הצעד הראשון הוא הצעד הקשה ביותר. ההחלטה לקטוע את ההתמכרות באיבה ולקבל טיפול גמילה מסמים קלים או חומרים ממכרים אחרים היא איננה החלטה קלה מפני שזאת בעצם תהיה הסכמה של המכור שיש לו בעיה. אך יחד עם זאת, אם אתם קוראים את השורות האלו ישנו סיכוי סביר שאתם או מישהו קרוב אליכם נמצאים בבעיה דומה. עכשיו זה הזמן הטוב ביותר לחייג אלינו ולקבל ייעוץ מאחד מהמומחים שלנו, ייעוץ שיכול להציל חיים.

   גמילה ממריחואנה

   הרבה פעמים כאשר אנשים שומעים את צמד המילים גמילה ממריחואנה הם מרימים גבה. רבים טוענים שצמח הפלא הזה כלל אינו ממכר אך נהפוך הוא, בדיוק כמו אלכוהול, סמים קשים, הימורים, תרופות מרשם ושאר ההתמכרויות כך גם המריחואנה. במח שלנו ישנה מערכת הנקראת מערכת התגמול והיא זאת שגורמת לנו להרגיש תחושת הנאה ועונג וכאשר היא מתרגלת לחומר או תחושת הנאה כמו סקס או הימורים אותה התחושה הולכת ונהיית קטנה יותר והאדם מתחיל לצרוך יותר ויותר מאותו החומר הממכר על מנת לשחזר את התחושה הראשונית עד למצב בו הוא מפתח תלות ומאבד שליטה על היכולת להתמודד עם החיים בלעדיו. בנוסף, גמילה מהסם "הקל" בזמן יכולה למנוע התדרדרות לסמים קשים יותר אשר יכולה לסכן את חיי האדם ולפגוע קשות בכל הסובבים לו בזמן ההתמכרות וחלילה אף יותר אם הסוף הוא טראגי.

   גמילה ממריחואנה – חשוב לדעת

   התהליך של גמילה ממריחואנה הוא פחות בפן הפיזי כמו שהוא בפן הנפשי. כאשר אדם מפתח תלות בחומר או תחושה ממכרים ברמה כזאת שכל התעסקותו ממוקדת סביב השגת החומר וצריכתו הוא מהר מאד מאבד את היכולת למצוא עניין בתחומי חיים כמו עבודה, לימודים, חברים ומשפחה וכתוצאה מכך גם את יכולתו להתמודד עם המציאות גם בדברים הבסיסיים ביותר כגון שמירה על היגיינתו, הופעתו המרושלת ומצבי רוח קיצוניים המשתנים במהרה. כפועל יוצא מכל אלו האדם מנתק את עצמו מכל הסובבים לו, מאבד את אמון חבריו ולעתים משפחתו ובמקרים רבים גם את פרנסתו. ומניסיוננו, מקרים רבים שמתחילים משאכטה קטנה ולא מזיקה בישיבה עם החבר'ה מהר מאוד הופכים להתמכרות לחומרים ממכרים אחרים מתוך הרצון להעצים את תחושת ההנאה.

   גמילה ממריחואנה – לנצח את ההתמכרות

   ממקום אישי של תהליך גמילה שעבר בעצמו ועם תחושת שליחות גדולה הקים בני אברג'יל את מרכז "צעדים אחרת" עם צוות מקצועי מסור, אווירה קיבוצית משותפת ומספר מכורים קטן אשר מאפשר יחס אישי לכל אחד ואחת. המרכז מציע תכניות גמילה מתקדמות המותאמות לכל בהתאם לרמת התמכרותו ולסוג של החומר ההרגשה אליו הוא מכור. אנו מטפלים בכל סוגי ההתמכרויות לרבות תכנית גמילה ממריחואנה ומלמדים את המטופלים שלנו איך לחזור ולחיות בצורה נורמטיבית כפי שהיו רגילים לפני תהליך הכניסה למעגל ההרסני. פנו אלינו ונוכל עם הרבה אהבה ומסירות לעזור גם לכם או לקרוביכם לצאת ממנו ולזכות בחזרה באיכות חיים טובה ובריאה.

   נוספים

   גמילה מנייס גאי

   נייס גאי הוא סם שהחל כסם מסיבות קל יחסית, אך התגלה כחומר ממכר בעל השפעה הרסנית המפיל צעירים נורמטיביים, ולעתים גם מבוגרים, וגורם להתמכרות קשה ולאלימות. הנייס גאי הוא תערובת של עלים יבשים, עשבים וצמחים...

   המשיכו לקרוא >
   בדרך לגמילה מאלכוהול

   האלכוהול ידוע כחומר שנמצא במשקאות שונים: יינות, בירות, קוקטיילים ומשקאות חריפים יותר. רבים נוהגים לשתות מדי פעם בירה או ללגום כוס יין ואפילו לתפוס ראש כאשר הדבר מתאפשר. כל עוד מדובר על מצב נשלט...

   המשיכו לקרוא >
   טיפול שליטה בכעסים

   קרה לכם פעם שנקלעתם לסיטואציה שבה אתם פשוט מתחממים על משהו או מישהו סתם כך? מגיבים באימפולסיביות ועצבנות שלא באמת צריכה להיות ברגע מסוים ומבינים את זה רק לאחר מכן? אם לא לכם –...

   המשיכו לקרוא >

   אנחנו מחכים לך.

   הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן, מלאו פרטים ונחזור בהקדם

    קידום אתרים ובניית אתרים