המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

  גמילה מקנאביס

  עם התפשטות הקנביס הרפואי בישראל ובעולם, ישנה היום מגמה ליברלית לגבי השימוש הלא רפואי בסם זה.

  משיחות שלי עם אנשים מהשורה שהם לא אנשי מקצוע, או אנשי מקצוע מתחומי העבודה סוציאלית, קרימינולוגיה פסיכולוגיה ורפואה כמו פסיכיאטרים, במרכז גמילה "אחרת", מתחילה להתבהר תמונה לא ממש מעודדת, תמונה אשר רואה בשימוש נכון ולא קיצוני דבר טוב וחיובי שאין איתו בעיה : "מה הבעיה שמישהו מעשן פעם בשבוע" נאמר לי לא פעם.

  לאחרונה מטופלים מכורים ואף כאלה שיש להם תחלואה כפולה, כלומר- מכורים לחומר מסויים כמו אלכוהול, גראס וחשיש, אקסטזי ואל אס די, נייסגייס,הירואין, קוקאין ועוד' חומרים כאלה ואחרים ובנוסף הם סובלים ממחלה נפשית שהיתה קודם או שהתפתחה כתוצאה מהשימוש בסמים.

  הם מספרים לי שכאשר הם שואלים את הפסכיאטרים שלהם, האם בזמן לקיחת התרופות הם יכולים מידי פעם לעשן קצת גראס, התשובה שהם מקבלים היא כן בין פעם לפעמיים בשבוע זה בסדר ולא יכול לקרות לכם כלום.

  אני יכול להבין תשובה כזאת בשני מובנים:

  1. הפסכיאטר לא מבין כלום במה שהוא מתעסק בו וזה בנפש האדם ואיזה השפעות יכולות להיות לחומרים יוצרי הזיות כמו גראס חשיש אל אס די חגיגת ואקסטזי.
  2. באמת לא מבין בנושא ההתמכרות והשפעות על הנפש.

  אמירה כזאת של פסכיאטר יכולה להתאים מאוד לרצון של אדם מכור ולחזק את השכנוע הפנימי וההצדקה שזה בסדר להשתמש מידי פעם. ואכן, מטופלים אלה הולכים לנסות והם חווים חוויה קשה ומסוכנת כל המחשבות שווא חוזרות המחלה הנפשית שוב מתפרצת.

  או כאלה מכורים שנגמלו, במרכז גמילה אחרת, וחוזרים לשימוש כי ישנה התאמה בין המסרים שעוברים מאנשי מקצוע למיניהם שלא מבינים לעומק את מחלת ההתמכרות. וכן הם המכורים לא מוותרים מהר ברגע שהאיש מקצוע נתן גושפנקא, זה הופך להיות קדוש.

  הם אומרים לי ולעצמם אני ינסה שוב אולי זה רק כי אני צריך להתרגל לעישון שוב ואז זה לא יכניס אותי לחרדות ההכחשה ממשיכה להתקיים ועכשיו עם אישור "מאנשים מוסמכים" וכך הם חוזרים לסבב נוסף של שימוש סבל ואובדן שליטה.

  גמילה מקנאביס רפואי

  גמילה מקנאביס, אלכוהול, הימורים, סמים ותרופות מרשם ועוד סוגים שונים של התמכרויות היא תהליך מאוד דומה במהותו. תחילה ניגמל מבחינה פיזית ונעבור את שלב הקריז של המטופל בו הגוף עובר טראומה עקב הפסקה של נטילת החומר הממכר וממשיך כמובן עם טיפול נפשי בו האדם לומד או לפחות נזכר איך לחיות את החיים בצורה נורמטיבית ללא הצורך והתלות הנפשית של המכור בשום גורם חיצוני. זהו תהליך מורכב אותו מלווים כמה וכמה אנשי מקצוע המתמחים בגמילה מהתמכרויות על צדדיהן השונים. ישנם מקומות ייעודיים לטיפולים בהתמכרויות בהם מרוכזים כל אנשי המקצוע תחת קורת גג אחת על מנת לתת את כל הטיפולים להם זקוקים המכורים תחת קורת גג אחת, מה שנותן להם סיכויים טובים יותר לנצח את ההתמכרות ובזמן קצר יותר.

  גמילה מקנאביס – חשוב לדעת

  אנחנו במרכז הגמילה "צעדים אחרת" מטפלים גם באנשים הזקוקים לטיפול גמילה מקנאביס. יש הרבה שיטענו שקנאביס אינו חומר ממכר אך הם טועים ומטעים. מריחואנה בדומה לחומרים ממכרים אחרים גורמת לתחושת עונג אצל האדם כתוצאה מהפרשה של דופמין במערכת התגמול במוחנו. ההרגשה המתקבל כתוצאה מעישון קנאביס או בכל צורת צריכה אחרת היא לרוב תחושה נעימה אשר במקרים מסוימים מקלה על כאבים, במקרים אחרים עוזרת לטפל בבעיות שינה ובכל המקרים  ללא יוצא מן הכלל האדם מרגיש תחושת הנאה ובריחה לזמן מה משגרת החיים היומיומית המתישה. אולם, ברגע שמערכת התגמול מתחילה להתרגל לחומר הממכר נדרשת כמות גדולה יותר ממנו על מנת לשחזר את תחושת ההיי הראשונית והאדם מתחיל לצרוך יותר מהסם עד למצב של תלות ממשית ואי יכולת להתמודד עם המציאות בצורה נורמטיבית. זה השלב בו נדרשת התערבות מקצועית על מנת לעצור את כדור השלג ההרסני בזמן.

  עכשיו זה הזמן הטוב ביותר

  זיהוי בזמן בכך שיש לנו או לאדם קרוב אלינו תלות במריחואנה ברמה שכבר מצריכה גמילה מקנאביס יכול להיות לא פחות ממציל חיים. נכון, הקנאביס היא התמכרות בדרגה קלה יותר מהתמכרויות אחרות כמו לאלכוהול, סמים קשים או תרופות מרשם אך היא בהחלט יכולה להביא את האדם לנסות גם חומרים כמו אלו על מנת להעצים את החוויה וחלילה להתמכר גם אליהם. המומחים של מרכז "צעדים אחרת" פה בכל עת להקשיב לכם, לייעץ ולצאת אל דרך בה תחזרו לחיות חיים רגילים, בריאים ואיכותיים יותר. אל תהססו לצלצל, אנחנו כאן בשבילכם. 

  העדויות שלנו

  המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

  הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

   גמילה ממריחואנה

   הרבה פעמים כאשר אנשים שומעים את צמד המילים גמילה ממריחואנה הם מרימים גבה. רבים טוענים שצמח הפלא הזה כלל אינו ממכר אך נהפוך הוא, בדיוק כמו אלכוהול, סמים קשים, הימורים, תרופות מרשם ושאר ההתמכרויות כך גם המריחואנה. במח שלנו ישנה מערכת הנקראת מערכת התגמול והיא זאת שגורמת לנו להרגיש תחושת הנאה ועונג וכאשר היא מתרגלת לחומר או תחושת הנאה כמו סקס או הימורים אותה התחושה הולכת ונהיית קטנה יותר והאדם מתחיל לצרוך יותר ויותר מאותו החומר הממכר על מנת לשחזר את התחושה הראשונית עד למצב בו הוא מפתח תלות ומאבד שליטה על היכולת להתמודד עם החיים בלעדיו. בנוסף, גמילה מהסם "הקל" בזמן יכולה למנוע התדרדרות לסמים קשים יותר אשר יכולה לסכן את חיי האדם ולפגוע קשות בכל הסובבים לו בזמן ההתמכרות וחלילה אף יותר אם הסוף הוא טראגי.

   גמילה ממריחואנה – חשוב לדעת

   התהליך של גמילה ממריחואנה הוא פחות בפן הפיזי כמו שהוא בפן הנפשי. כאשר אדם מפתח תלות בחומר או תחושה ממכרים ברמה כזאת שכל התעסקותו ממוקדת סביב השגת החומר וצריכתו הוא מהר מאד מאבד את היכולת למצוא עניין בתחומי חיים כמו עבודה, לימודים, חברים ומשפחה וכתוצאה מכך גם את יכולתו להתמודד עם המציאות גם בדברים הבסיסיים ביותר כגון שמירה על היגיינתו, הופעתו המרושלת ומצבי רוח קיצוניים המשתנים במהרה. כפועל יוצא מכל אלו האדם מנתק את עצמו מכל הסובבים לו, מאבד את אמון חבריו ולעתים משפחתו ובמקרים רבים גם את פרנסתו. ומניסיוננו, מקרים רבים שמתחילים משאכטה קטנה ולא מזיקה בישיבה עם החבר'ה מהר מאוד הופכים להתמכרות לחומרים ממכרים אחרים מתוך הרצון להעצים את תחושת ההנאה.

   גמילה ממריחואנה – לנצח את ההתמכרות

   ממקום אישי של תהליך גמילה שעבר בעצמו ועם תחושת שליחות גדולה הקים בני אברג'יל את מרכז "צעדים אחרת" עם צוות מקצועי מסור, אווירה קיבוצית משותפת ומספר מכורים קטן אשר מאפשר יחס אישי לכל אחד ואחת. המרכז מציע תכניות גמילה מתקדמות המותאמות לכל בהתאם לרמת התמכרותו ולסוג של החומר ההרגשה אליו הוא מכור. אנו מטפלים בכל סוגי ההתמכרויות לרבות תכנית גמילה ממריחואנה ומלמדים את המטופלים שלנו איך לחזור ולחיות בצורה נורמטיבית כפי שהיו רגילים לפני תהליך הכניסה למעגל ההרסני. פנו אלינו ונוכל עם הרבה אהבה ומסירות לעזור גם לכם או לקרוביכם לצאת ממנו ולזכות בחזרה באיכות חיים טובה ובריאה.

   טיפול גמילה מקנאביס

   גמילה מקנאביס הכרחית מיד לאחר שמתברר כי הצורך את הסם אף מתמכר אליו. כל השתהות עלולה לגרום לסיבוכים שונים ואחד החששות הוא מעבר לצריכת סמים קשים יותר. המתמכר סובל רבות ולא תמיד מודע למצבו. בני הבית סובלים יחד עימו בגלל שכל מרקם החיים שלהם משתבש, ולרוב, הם אלו שפונים למרכז גמילה. מרכז גמילה אחרת פועל במקצועיות רבה בנושא וניתן לפנות אליו לקבלת מידע וייעוץ.

   מכון גמילה מקנאביס עם ניסיון

   מרכז גמילה אחרת מועסקים מומחים מקצועיים לנושא, ובין היתר, פסיכולוגים ומטפלים אחרים. הם בעלי ידע רב וניסיון עשיר המגיע מטיפולים מורכבים ומוצלחים במטופלים מהעבר. הם ישמחו לסייע לכל נזקק. גמילה מקנאביס משפרת רבות את מצב המתמכר ומשדרגת את חייו וחיי בני משפחתו וכדאי להשקיע בו מאמץ רב.

   גמילה מקנאביס – בטיפול מורכב ומדורג

   גמילה מקנאביס חייב להיעשות על ידי מומחים מאחר והיחלצות עצמאית ממנו היא כמעט בלתי אפשרית. יותר מכך, הטיפול מכוון לכך שהמתמכר יעזוב לצמיתות את עולם הסמים ובכלל זה הקנאביס. משום כך, מושקע בכל מטופל זמן רב ומותאמת לו תכנית טיפול ספציפית התפורה לצרכיו. בדרך יש להתגבר על בעיות רבות שכן המתמכר  נקלע למצב שבו הוא מאבד שליטה על תחומים שונים בחייו. הוא אינו מסתדר בעבודה, בחברה ואפילו בזוגיות ובמשפחה. הוא סובל מדיכאונות וחרדות, מנדודי שינה, מתסכול ועוד. מגלה תוקפנות, סימני עצלנות ואפתיה ועוד. הבעיות בבית מעיקות וכוללות גם בעיות כלכליות עקב פרנסה לקויה והוצאות על טיפולים שונים. לכן, יש צורך לקטוע את מעגל החיים הבעייתי הזה.

   טיפולים מורכבים

   הטיפולים הינם מורכבים ונעשים בשני שלבים. הראשון הוא הוא פיזי ובמהלכו מונעים ממנו צריכת קנאביס. לעיתים עושים זאת בהדרגה ועם מינונים נמוכים כדי לתת לגוף להתרגל לכך. יופיעו תסמינים גופניים ואחרים דוגמת: דיכאונות וחרדות, נדודי שינה, הזעה ודופק מהיר ועוד. לאחר דעיכתם ו/או במקביל יתחיל טיפול נפשי אשר מטרתו היא לעודד את הסובל למצוא כוחות נפשיים שיסייעו לו להתגבר על המצוקות אשר גרמו לו להתחיל לצרוך סמים. מדובר על בעיות בזוגיות, במשפחה, בעבודה, בחברה וכדומה.

   תהליך גמילה ממריחואנה

   גמילה ממריחואנה נדרשת כאשר אנשים הופכים למכורים לסם המסוכן הזה. ההתמכרות נוצרת בגלל בעיות נפשיות או אחרות וכאשר היא ממושכת, היא פוגעת בתפקוד היום יומי של המכור. גם בני המשפחה הקרובים סובלים מכך רבות והפגיעה עלולה להיות כלכלית, חברתית, במרקם של חיי המשפחה ועוד. יש קושי רב להיחלץ ממצב כזה ונדרש סיוע של בעלי מקצוע מומחים לנושא. מרכז גמילה אחרת הינו בעל מוניטין בתחום וניתן לפנות אליו לקבלת מידע וייעוץ.

   גמילה ממריחואנה טיפול מקצועי

   מרכז גמילה אחרת הינו בעל תשתית לפעילותו וכוללת מומחים בתחומים שונים ברשות פסיכולוגים אשר מכירים את הנושא לעומק. הם בעלי ניסיון רב המגיע מטיפולים במקרי התמכרות שונים. הם ישמחו להעמיד את כל הידע והניסיון המצטבר שלהם לכל נזקק. מדובר על טיפול משדרג חיים, ובמקרים מורכבים, אף מצילם.

   גמילה ממריחואנה – צעד קשה אך הכרחי

   גמילה ממריחואנה משדרגת איכות חיים של הסובל ומשפחתו. ההתמכרות גורמת לכך שהאדם הופך להיות אפתי לסביבה, אינו מצליח לנהל חיי משפחה תקינים, אינו מסוגל לעבוד ולהתפרנס, הופך להיות מנוכר לסביבה, קשרי החברה שלו מתרופפים ואף מתנתקים והפגיעה היא בכל מרקם החיים. החשש הרב הוא לשימוש עתידי בסמים הנחשבים לקשים יותר. הסכנה מהם רבה יותר ועלולה להסתיים גם באובדן חיים. גם תהליך הגמילה משם הינה קשה יותר. לרוב, המתמכר אינו האדם המגיע לטיפול אלא מי שדוחף הם בני המשפחה הרואים את ההידרדרות ורוצים לעצור אותה. הגעה למכון גמילה נחשבת לצעד מאתגר אבל הכרחי.

   תהליך

   גמילה ממריחואנה נעשית במספר שלבים. ראשית יש להתגבר על תופעות הלוואי הפיזיות הנוצרות כאשר מפסיקים לצרוך את הסם בהדרגה. מדובר על תופעות כמו: דיכאון, חרדה, בעיות שינה וכדומה. כאשר הטיפול ממשיך הן נעלמות לאיטן ואז מתחיל הטיפול הנפשי החשוב מאוד. באמצעות שיחות וטיפולים אחרים הוא יתחיל להבין כי ההתמכרות ותחושות העונג מהסם הן מדומות ולא יובילו אותו לדרך נכונה. כך ילמד המכור למצוא כוחות נפשיים פנימיים אשר ינצלם ליציאה מהמצב. ההצלחה בטיפול היא כאשר הוא מצליח לטווח ארוך ולשם מכוונים המומחים.

   נוספים

   טיפול משפחתי

   טיפול משפחתי נועד לבני זוג ולמשפחה אשר נמצאים במשבר. הטיפול חיוני למען פירוק מתחים ולמען שלמות המשפחה. היתרון של טיפול מגורם מקצועי חיצוני הוא בכך שהוא מגיע עם ניסיון ורואה את כל התמונה מנקודת...

   המשיכו לקרוא >
   גמילה מסמים

   גמילה מסמים קשים או קלים סמים הם קבוצה של חומרים המשפיעים על ההתנהגות, על החשיבה ועל הבריאות ולכן הם אסורים על פי החוק. השימוש בסמים כמו הרואין, קוקאין, קריסטל מת ועוד גורמים לנזקים רבים: הם...

   המשיכו לקרוא >
   תחלואה כפולה

   גמילה במצבי התמכרות קלאסית או תחלואה כפולה תחלואה כפולה הוא מושג פסיכיאטרי הבא לתאר הפרעה נפשית שהיא שילוב בין התמכרות למחלה נפשית. הטיפול בתחלואה הכפולה מחייבת התייחסות נפרדת לכל מרכיב, להפרעה הנפשית ולטיפול בהתמכרות. שתי...

   המשיכו לקרוא >

   אנחנו מחכים לך.

   הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן, מלאו פרטים ונחזור בהקדם

    קידום אתרים ובניית אתרים