המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

  טיפול זוגי

  ייעוץ זוגי

  ייעוץ זוגי נועד לטפל בבני זוג אשר חווים קשיים העלולים להתרחש עקב סיבות שהיו קיימות והן צפות ומתגברות, עקב תקלות בלתי צפויות שמזעזעות את המערכת הזוגית הקיימת ומשפיעה עליה לרעה ועוד. אחוז הגירושין בישראל מגיע ל32% ויש אחוז נוסף שחושב על גירושין אבל לא תמיד ממשש. מבחינים במספר נושאים אשר עלולים לגרור את בני הזוג לייעוץ זוגי. במקרים רבים נעזרים בני הזוג ביועצים ומומחים לנושא. במרכז גמילה אחרת מתמחים בנושא וניתן לקבל בו מידע וייעוץ.

  ייעוץ זוגי – בדרך לפתרון בעיות

  ייעוץ זוגי נעשה במסגרת מפגשים משותפים עם בני הזוג שמהלכן משוחחים ומציפים בעיות קיימות. חלק מהמפגשים נעשה גם ביחידות עם כל אחד בנפרד. כל בעיה קיימת מנותחת והרצון הוא לעורר דו שיח בן בני הזוג שיגיע ממקום של הבנת צרכי כל אחד.

  בעיות מוצפות

  בגידה או חשש לבגידה – מדובר בסוג של טאבו וכל בן זוג נבגד חש פגוע ומאשים את זולתו.

  בעיות כלכליות – עלולות לערער זוגיות יציבה ועלולות לגרום ללחצים כלכליים שיובילו לוויכוחים, לנדודי שינה, לחוסר שקט ועוד.

  שגרה – אינה טובה לחיי זוגיות ויוצרת מצב של דעיכה במערכת היחסים החיונית שהייתה בתחילת הדרך.

  חיי מין מספקים – מהווים אבן יסוד בכל מערכת זוגיות. אך לעתים רבות אין סנכרון בין הצרכים המינים של בני הזוג, כאשר ישנו צד אחד הרוצה יותר מהשני.

  משפחה וילדים – חשובים מאוד בעולמם של בני הזוג. יש בני זוג שמעלים את נושא המשפחה והילדים בשל החשש מאובדן, בשל ביקורת על תפקוד בן הזוג במערכת, כאמצעי לחץ ויש כאלו יש להם ראייה אחרת של דרך חיים.

  טיפול זוגי מקצועי

  במרכז גמילה אחרת עובדים מומחים לנושא ובהם פסיכולוגים, יועצים זוגיים ומטפלים אחרים. מומלץ לקבל בו טיפול.  כל יועץ זוגי מטעם המכון אינו נוטל צד אלא מנסה להביא למצב בו יתאחה מחדש הדבק האישי  שנפרם וליצור מצב בו שני בני הזוג משתתפים בהיחלצות מהמצב שנוצר.

  המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

  הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

   יועצת זוגית

   יועצת זוגית מתמחה בטיפול בבעיות בין בני זוג. ניתן למצוא שלל בעיות הצפות במערכות יחסים וחלקן מתפתחות לוויכוחים, לריחוק להתמרמרות ועוד. המטרה היא לאחות קרעים בדרך שכל צד מבין את השני ואף מגיע לקראתו. טיפול זוגי הינה אלטרנטיבה נהדרת בדרך לשיקום יחסים. במרכז גמילה אחרת ניתן למצוא מומחיות בתחום יעוץ הזוגיות.

   מטפל זוגי מנוסה במרכז גמילה "אחרת"

   במרכז גמילה אחרת בעל המוניטין מטפלים בבעיות הללו בין בני זוג. היועצות הזוגיות הן בעלות ידע רב וניסיון עשיר המגיע מטיפולים מוצלחים בעבר. הן תשמחנה לתרום מכישוריהן לבני זוג הרוצים בייעוץ לטובת עתיד משותף חיוני.

    

   יועצת זוגית – מטפלת בשיטתיות בכל סיטואציה

   יועצת זוגית אינה נוטלת צד בעת המפגשים אלא מעודדת כל אחד להציף את רגשותיו, התייחסויותיו וביקורתו כלפי הצד השני. הרצון הוא להידברות באווירה טובה על מנת שכל צד יבין את השני ואת האלמנטים אשר מפריעים לו. כך, על ידי הקשבה והפנמה ניתן לגשר על מחלוקות קיימות. הרצון הוא לשקם את היחסים על מנת שהמסגרת הזוגית לא תיפרם. יש לכך חשיבות מיוחדת כאשר נמצאים ילדים בגילאים צעירים או אפילו בגירים.

   התייחסות לנושאים שונים

   קיימים מספר נושאי אשר עלולים לגרום לפיצוץ ביחסים.

   בגידה – נושא הנחשב גם לסוג של טאבו. גם ניסיון לבגידה או חשש ממנה הוא גורם כבד משקל.

   בעיות כלכליות – כאשר הן מתעוררות הן עולות לגרום לוויכוחים מרים, לאיבה ועוד. במקרים רבים, צד אחד נוטל את האשמה על עצמו ונקלע למצב נפשי שלא קל לצאת ממנו. במקרים קיצוניים יש מחשבות אובדניות.

   שגרה – עלולה לגרום לנסיגה בקשר בן בני הזוג.

   מיניות – ישנם בני זוג החווים אחרת את המיניות, והרצון לה. על בסיס זה עלולות לצוץ מחלוקות ובעיות רגשיות המובילות לריחוק, להיעלמות הרומנטיקה, לחיכוכים ועוד.

   משפחה וילדים – גורמים כבדי משקל, שכן, עלולים לצוץ ויכוחים סביב הדרך לחנכם ולגדלם. במקרים מסוימים, משמשים בילדים כאמצעי לחץ, לעיתים צפות תלונות על תפקוד אחד או אחת מבני הזוג על ידי הצד השני .

   יועץ זוגיות

   יועץ זוגיות מטפל בבני זוג אשר מערכת החיים שלהם השתבשה. במקרים מסוימים, המחלוקות קלות ובאחרים הם מגיעים רגע לפני שהם מפרקים את החבילה. הטיפול הינו אישי ונעשה, לרוב, בנוכחות שני בני הזוג אבל יש מקום גם לשיחות נפרדות. היתרון במטפל זוגי הוא שהוא ניטרלי ורואה את הדברים מנקודת מבט חיצונית ונטולת רגשות המפריעים לשיקול הדעת. במרכז גמילה אחרת ניתן לקבל מידע, ייעוץ והכוונה בנושא.

   טיפול בזוגיות בליווי מומחים

   מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי  במרכז גמילה אחרת בעל המוניטין בתחום. עובדים בו יועצים זוגיים בעלי ידע וניסיון רב בתחום. הם ישוחחו עם בני הזוג וילוו אותם בהתמדה עד לרגע בו הם ייצאו מהמשבר בו הם נמצאים. ייעוץ זוגי חשוב מאוד לחיזוק הקשר, במיוחד כאשר יש ילדים. כדאי מאוד להשקיע בו.

   יועץ זוגיות – מתווה את הדרך הנכונה

   יועץ זוגיות אינו נוטל צד של מי מבני הזוג. הוא מקשיב לשניהם בעת המפגשים ומעודד כל אחד להציף רגשות, לפרוס בקורת, לומר את אשר על ליבו ולשחרר מצוקותיו. על ידי הצפת כל הבעיות וניתוחן עשוי להיווצר קשר חדש ומחודש אשר יוביל לרגיעה, להבנה, להכלה וכדומה. בשלב זה עלולות להסתיים בעיות מציקות ולדעוך אחרות.

   נושאים שבמחלוקת

   קיימים מספר נושאים מהותיים וחלקם צפים באופן קבוע בעת פגישות כאלו. הראשון הוא הבגידה שהיא קשה לעיכול. גם חשש מבגידה או לבגידה היא בעיה שיש לטפל בה. בעיות אחרות נוצרות עקב מצב כלכלי קשה שנוצר באופן פתאומי. במקרים רבים צד אחד נוטל על עצמו את הסיבה לכך ויש צורך לטפל בנושא הנ"ל. בעקרון אלו בעיות המעיבות רבות וגורמות לוויכוחים מרים, למחלוקות, למריבות וכיוצא בזה.  נושא אחר הוא השגרה שגורמת לחוסר עניין במערכת הזוגית. בעיה אחרת קשורה במיניות כי כל צד עלול לראות אותה באופן שונה. נשים מחפשות רגש, תקשורת ויחס ואילו גברים רואים, במקרים רבים, קיום יחסים כאקט שאין לערב בו רגש. נושא מעסיק אחר קשור בהתנהלות המשפחה ובגידול הילדים. לא תמיד רואים בני הזוג עין בעין את הפעילות המורכבת הזאת על כל גווניה.

   נוספים

   הפרעות אכילה והתמכרות

   הפרעות אכילה ההסתכלות על הפרעות האכילה בקרב אנשי מקצוע בישראל היא כאל בעיה נפשית התנהגותית. מנסיוני עם מספר רב של טיפולים בהפרעות אכילה כמו אכילה כפייתית, בולמיה, ואנורקסיה. מתוך טיפולים אלה, אני רואה יותר ויותר שהמקום הפנימי...

   המשיכו לקרוא >
   טיפול שליטה בכעסים

   קרה לכם פעם שנקלעתם לסיטואציה שבה אתם פשוט מתחממים על משהו או מישהו סתם כך? מגיבים באימפולסיביות ועצבנות שלא באמת צריכה להיות ברגע מסוים ומבינים את זה רק לאחר מכן? אם לא לכם –...

   המשיכו לקרוא >
   טיפול משפחתי

   טיפול משפחתי נועד לבני זוג ולמשפחה אשר נמצאים במשבר. הטיפול חיוני למען פירוק מתחים ולמען שלמות המשפחה. היתרון של טיפול מגורם מקצועי חיצוני הוא בכך שהוא מגיע עם ניסיון ורואה את כל התמונה מנקודת...

   המשיכו לקרוא >

   אנחנו מחכים לך.

   הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן, מלאו פרטים ונחזור בהקדם

    קידום אתרים ובניית אתרים