המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

  התמכרויות מסוכנות

  העולם שלנו מלא בהתמכרויות רבות- לטלוויזיה, לסלולרי, למזון או לקניות. אך ישנן התמכרויות מסכנות חיים, שההשפעה שלהן מתרחבת גם למעגל החברתי, המשפחתי והסביבתי של האדם מכור. בנוסף, התמכרויות עשויות להשפיע על התנהלות התקינה של החיים, להשפיע לרעה על הבריאות ועל הפן הכלכלי ולכן דורשות התייחסות. לא תמיד האדם יכול להתגבר על התמכרות, כיוון שיש לה צד פיזיולוגי ונפשי שאינו בשליטתנו ולכן מכון גמילה נותן את האפשרות לתמיכה רחבה והצעה להתחלה חדשה.

  מרכז צעדים אחרת הוא מרכז לגמילה מסמים, אלכוהול והימורים אשר ניחן בצוות מקצועי מסור ואדיב. המרכז רואה בקושי של המטופל ומאמין כי בעזרת קבלה והקשבה ניתן להגיע לשורש הבעיה ולאפשר למטופל לצאת לחיים חדשים.

   

  להמר על החיים

  התמכרות להימורים היא בעיה אמיתית שדורשת התייחסות אמיתית. המכורים להימורים, לא תמיד נראים או מציגים התנהגויות שהיינו מצפים להן. לרוב המכורים יהיו משכילים, אינטליגנטיים והן אנשים מרשימים בעלי מקצועות מבוססים. איך ניתן לזהות מכור להימורים על מנת לעזור לו לעבור גמילה מהימורים?

  • המהמר חווה קשיים רגשיים, מתעצבן וכועס אם הוא נמנע מהימורים.
  • אם האדם מבקש הלוואות מרובות מחברים, ממשפחה או מהבנק.
  • לעיתים, מעורבות בפלילים ושהייה לצד אנשים מפוקפקים ומסוכנים.

  חשוב לטפל בהתמכרות זו, כיוון שיש לה השלכות גדולות על החיים של המהמר ועל סביבתו ומשפחתו.

   

  תקשורת פתוחה

  משפחה לא בוחרים, אמרו לנו לא פעם. ואנחנו לא בוחרים אותם, אך כן מלווים איתם זמן רב מחיינו, בעיקר בילדות. וכמו בכל המשפחות, נוצרים חיכוכים רבים, בעיות ומריבות, לעיתים על דברים קטנים ומינוריים ולעיתיים על דברים גדולים ומהותיים. למשל, במצבים בהם הילד מחליט על אורח חיים אחר מהוריו, עלול להיווצר חיכוך עד כדי נתק בעקבותיה קושי להסתכל למצבים המתנגדים. אך חשוב לדעת שיש דרך לתקן את המחלוקת על ידי ייעוץ משפחתי. הייעוץ המשפחתי נותן לתא המשפחתי שעובר קשיים או טלטלות לשבת יחד ולהציף כל אחד את החששות, הדאגות והכעסים שלו על המצב ובכך להגיע לתקשורת פתוחה ומתקנת.

   

  מרכז צעדים אחרת הוא מרכז טיפולי , הוליסטי בעל מוניטין ומקצועי. במרכז נמצאים בעלי מקצוע מנוסים ויודעים לטפל באוכלוסיות שונות.

  המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

  הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

   מאמרים נוספים

   לצאת משליטה

   התמכרות לסמים היא מחלה. נכון, השימוש הראשוני וההחלטה להתחיל שייכת לאדם, אך התלות וההתמכרות יוצאת משליטתו. הסמים הם חומרים כימים אשר משפיעים באופן ברור ומובהק על מסלולים עצביים במוח, מגרים את המערכת וגורמים לה...

   המשיכו לקרוא >
   טיפול, הערכה, ייעוץ והדרכה – כל מה שצריך לדעת על התמודדות בהתמכרויות

   הטיפול בהתמכרות לסמים מורכב ממגוון שיטות, כגון טיפול, הערכה, ייעוץ והדרכה. שימוש לרעה בסמים ובכל בעיה נפשית נלווית ניתן לטפל ביעילות על ידי השתתפות בתוכנית שיקום דרך מכון גמילה מסמים. כדי להפחית את חומרת...

   המשיכו לקרוא >

   אנחנו מחכים לך.

   הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן, מלאו פרטים ונחזור בהקדם

    קידום אתרים ובניית אתרים