המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

  לצאת משליטה

  התמכרות לסמים היא מחלה. נכון, השימוש הראשוני וההחלטה להתחיל שייכת לאדם, אך התלות וההתמכרות יוצאת משליטתו. הסמים הם חומרים כימים אשר משפיעים באופן ברור ומובהק על מסלולים עצביים במוח, מגרים את המערכת וגורמים לה להפריש חומרים אשר גורמים לתלות בסם. יחד עם הצד הפיזי של השימוש בסם, מושפעת גם הסביבה של המכור, הוא נדרש להשגה של הסם בכדי להמשיך לתפקד ומצטרפות לכך השלכות נפשיות ורגשיות שונות. מאפייניו של הסם הופכים את הגמילה הרצונית והעצמאית לקשה, כיוון שנדרש יותר כוח רצון והתחושות והצרכים הגופניים מובילים את המשתמש לצורך ממשי. לכן, קיים מכון גמילה מסמים. מכון זה מאפשר מסגרת תומכת לגמילה – ונוגעת בשורש של הסיבה לשימוש בסמים וגם טיפול בסימפטומים פיזיים.

  מרכז צעדים אחרת, הוא מרכז גמילה מסמים, המאמין בסביבה תומכת ומקבלת שמאפשרת לצאת מהמעגל ההרסני שנמצא האדם. צוות המקום בעל ידע נרחב בטיפול ונותן שירות מקצועי, מקבל ואמין.

  טיפול זה לא מילה גסה

  בעולם של ימינו, יועץ זוגיות הוא לא מילה גסה. לעיתים, עולם הטיפול מאופיין בסטיגמות שונות. רבים נוטים לחשוב שהגעה ליועץ זוגיות קורית כאשר המצב במערכת היחסים מגיע למשבר קיצוני, ואין צורך להשקיע בקביעת תור עבור דברים קטנים ושגרתיים. אך חשוב לזכור שריבים ומשברים לעיתים מגיעים לאחר ריבים קטנים שבני הזוג עבורם ואינם נפתרים מסיבות שונות. מערכות יחסים הן עבודה ולעיתים יש צורך בעזרה חיצונית בשביל לעשות אותה טוב. יועץ זוגי יכול לעזור בקביעת זמן איכות בין בני הזוג בו הם מדברים באופן אינטימי ופתוח.

  הימור על החיים

  כולנו מהמרים בחיינו. מהמרים על כמה נקבל במבחן, איזו קבוצה תנצח ומי יזכה בגמר של רוקדים עם כוכבים. ישנם נשים שגם מהמרים באינטרנט. מהמרים במשחק תמים ולא מזיק באינטרנט, מהמרים על סכומים קטנים במשחקי פוקר ומשאירים את זה על "אש קטנה" ולא מזיקה. אך לעיתים ההימורים הקטנים הופכים לגדולים, ומסכומים קטנים מגיעים לסכומי עתק. גמילה מהימורים אינה קלה ואינה שונה מאחריותה- סמים או אלכוהול. גם כאן, בשלב מסוים, מנגנונים מוחיים מעורבים בהתמכרות, והאדם המכור לא יכול בלי ההימורים ונדרשת התערבות חיצונית.

  מרכז צעדים אחרת הוא מרכז טיפולי הוליסטי לטיפול בהתמכרויות מסוגים שונים. צוות המקום רואה בצורך לאפשר למטופלים להגיע למקור ההתמכרות ומשלב גורמים שונים בכדי לאפשר לו לצאת לדרך חדשה בחייו.

  המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

  הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

   מאמרים נוספים

   טיפול יעיל בהתמכרות בעזרת אנשים אהובים ואנשים מקצועיים

   התמכרות לסמים, בניגוד לדעה הרווחת, אינה מפלה בין מעמדות סוציו-אקונומיים. רוב האנשים המכורים לסמים הם גם חברים התורמים לקהילה. כתוצאה מכך, אנשים עשויים לנסות להסתיר את השימוש שלהם בסמים ולדחות את קבלת העזרה. אנשים...

   המשיכו לקרוא >
   טיפול פרטני וקבוצתי

   מרכז גמילה אחרת מציע טיפול פרטני, זוגי וקבוצתי. טיפול בשבילנו הוא מקום בו הנפש והרוח נפגשים. לאורך שנות עבודתו של בנו במכון, הוא התנסה בעבודה עם סוגיות פסיכולוגיות מורכבות מאוד, וזכה להצלחה רבה. אלפי שעות טיפול...

   המשיכו לקרוא >
   מרכז גמילה בדרום

   חשוב לזכור, גם ברגעים קשים ולא פשוטים, תמיד ישנה דרך לריפוי, להחלמה. התפתחות של התמכרות היא הרבה פעמים סימפטום לאירועים מוקדמים, אשר הובילו את האדם להתמודד עם האתגרים בחייו בצורה שאינה מיטיבה עימו. במאמר...

   המשיכו לקרוא >

   אנחנו מחכים לך.

   הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן, מלאו פרטים ונחזור בהקדם

    קידום אתרים ובניית אתרים