המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

  לצאת משליטה

  התמכרות לסמים היא מחלה. נכון, השימוש הראשוני וההחלטה להתחיל שייכת לאדם, אך התלות וההתמכרות יוצאת משליטתו. הסמים הם חומרים כימים אשר משפיעים באופן ברור ומובהק על מסלולים עצביים במוח, מגרים את המערכת וגורמים לה להפריש חומרים אשר גורמים לתלות בסם. יחד עם הצד הפיזי של השימוש בסם, מושפעת גם הסביבה של המכור, הוא נדרש להשגה של הסם בכדי להמשיך לתפקד ומצטרפות לכך השלכות נפשיות ורגשיות שונות. מאפייניו של הסם הופכים את הגמילה הרצונית והעצמאית לקשה, כיוון שנדרש יותר כוח רצון והתחושות והצרכים הגופניים מובילים את המשתמש לצורך ממשי. לכן, קיים מכון גמילה מסמים. מכון זה מאפשר מסגרת תומכת לגמילה – ונוגעת בשורש של הסיבה לשימוש בסמים וגם טיפול בסימפטומים פיזיים.

  מרכז צעדים אחרת, הוא מרכז גמילה מסמים, המאמין בסביבה תומכת ומקבלת שמאפשרת לצאת מהמעגל ההרסני שנמצא האדם. צוות המקום בעל ידע נרחב בטיפול ונותן שירות מקצועי, מקבל ואמין.

  טיפול זה לא מילה גסה

  בעולם של ימינו, יועץ זוגיות הוא לא מילה גסה. לעיתים, עולם הטיפול מאופיין בסטיגמות שונות. רבים נוטים לחשוב שהגעה ליועץ זוגיות קורית כאשר המצב במערכת היחסים מגיע למשבר קיצוני, ואין צורך להשקיע בקביעת תור עבור דברים קטנים ושגרתיים. אך חשוב לזכור שריבים ומשברים לעיתים מגיעים לאחר ריבים קטנים שבני הזוג עבורם ואינם נפתרים מסיבות שונות. מערכות יחסים הן עבודה ולעיתים יש צורך בעזרה חיצונית בשביל לעשות אותה טוב. יועץ זוגי יכול לעזור בקביעת זמן איכות בין בני הזוג בו הם מדברים באופן אינטימי ופתוח.

  הימור על החיים

  כולנו מהמרים בחיינו. מהמרים על כמה נקבל במבחן, איזו קבוצה תנצח ומי יזכה בגמר של רוקדים עם כוכבים. ישנם נשים שגם מהמרים באינטרנט. מהמרים במשחק תמים ולא מזיק באינטרנט, מהמרים על סכומים קטנים במשחקי פוקר ומשאירים את זה על "אש קטנה" ולא מזיקה. אך לעיתים ההימורים הקטנים הופכים לגדולים, ומסכומים קטנים מגיעים לסכומי עתק. גמילה מהימורים אינה קלה ואינה שונה מאחריותה- סמים או אלכוהול. גם כאן, בשלב מסוים, מנגנונים מוחיים מעורבים בהתמכרות, והאדם המכור לא יכול בלי ההימורים ונדרשת התערבות חיצונית.

  מרכז צעדים אחרת הוא מרכז טיפולי הוליסטי לטיפול בהתמכרויות מסוגים שונים. צוות המקום רואה בצורך לאפשר למטופלים להגיע למקור ההתמכרות ומשלב גורמים שונים בכדי לאפשר לו לצאת לדרך חדשה בחייו.

  המסע מתחיל בצעד הראשון. בוא/י נדבר.

  הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן

   מאמרים נוספים

   גמילה ממריחואנה: כל השלבים

   מריחואנה היא צמח מרתפף המכיל תרכובות פעילות כמו טטרה-הידרוקנבינול (THC) וקנבינול (CBD), שמשמשים לרווחתם הרפואית והרגשית של רבים. בעל תכונות פסיכואקטיביות ורגשיות, קנאביס נהנה משימוש רחב ופופולרי בין רבים. אך עלולה להתפתח תלות פיזית...

   המשיכו לקרוא >
   מכון גמילה – כיצד בוחרים?

   כמה מכם יוצאים למסיבות עם החבר'ה, מבלים בברים, פאבים ומועדונים ונפגשים עם אנשים שמעשנים סמים, שותים אלכוהול ואוכלים אכילה כפייתית? היום בעידן שבו הכל נגיש, ניתן למצוא את כל מה שבא לכם. בדרך כלל...

   המשיכו לקרוא >

   אנחנו מחכים לך.

   הצעד הראשון להחלמה מתחיל כאן, מלאו פרטים ונחזור בהקדם

    קידום אתרים ובניית אתרים